mau mau komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Všichni máme o KLDR nějakou představu a autorka jí oblékne kabát. Je to zajímavá a hlavně přínosná kniha. Několikrát mě napadlo, že kdyby komunistická vláda u nás, měla šanci ještě pár let , tak jsme se tomuto profízlovanému státu mohli slušně přiblížit.

31.05.2021 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Tato kniha by se měla dát do povinné četby. Nikdy by se nemělo zapomenout jak hrůzný byl komunistický režim a jaké lidské zrůdy byly v jeho službách. Myslím, že tato kniha by to dokázala.Drsné příběhy,až se tají dech. Poslechnuto na Českém rozhlasu a děkuji za to. Ke knize bych se asi nedostala.

02.12.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Smutné poslouchání audioknihy s dojetím na konci. Potom jsem si ale uvědomila, že máme za sebou první volby kdy se ten komunistickej ksindl nedostal do parlamentu a hned je veseleji.

29.11.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Silný příběh, barvitě napsaný s dokonale vykreslenými postavami. Co víc si přát ? A ještě se skvělou radou navrch "Dýchej". Krásně přečtený Andreou Elsnerovou. Zážitek.

15.02.2021 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Má to atmosféru, napětí a příběh. Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Jestli lze o tak temné knize říci, že byla pěkná, potom ano. Byla moc pěkná.

01.08.2022 4 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Zuzanin dech se mi líbil moc, ale tohle je z trochu jiného soudku. Živočišné až běda, ale kupodivu mě to bavilo a byla jsem zvědavá na každý nový díl. Bohužel jsem se v ději ztrácela a nakonec jsem se ztratila úplně. Škoda. Možná je to pro chytřejší než jsem já. Každopádně autorka je zajímavá a určitě to není naše poslední setkání. Odposloucháno v Rozhlasu , překrásně přečtené Janou Štvrteckou.

27.07.2022 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Napodruhé, daleko starší a úplně jiný zážitek. Jasných 5 *.

25.07.2019

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Knihu jsem četla na doporučení knižní influencerky a pro mě byla opravdu zklamáním. Příběh je předvídatelně nudný a postavy opravdu nezajímavé. Omlouvám se autorce, ale tohle byla opravdu ztráta času. Za pozitivum knihy považuji její čtivost.

13.06.2019 2 z 5

Čekala jsem bombu a ta bohužel nepřišla, v první polovině jsem se trochu ztrácela v jménech, což je můj problém, druhá půlka o hodně lepší. Za mě lepší průměr, ale za přečtení myslím stojí.

25.04.2019 3 z 5

S orlem na zádech S orlem na zádech Iva Pekárková

Jsem ze severu Čech , takže nějakou představu o Rómech mám, ale z téhle knihy jsem byla šokovaná. Tedy nejdříve šokovaná, potom smutná a nakonec hrozně smutná. Posloucháno, kniha skvěle napsaná a taky skvěle přečtená a já děkuji všem za "obohacující " zážitek.

27.01.2023 5 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Krásně načtené, zajímavé prostředí a drsný příběh. Shrnuto - velmi pěkné.

21.10.2022 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha byla přesně taková jak jsem čekala. Neurazila a ani nějak zvlášť nenadchla.

20.07.2022 3 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Příběh Davida Winklera mě bavil, dozvěděla jsem se hodně o zimě a o jednom životě, který mohl být lepší, nebýt snu. Snu, který Davidovi zamotal hlavu. Silný příběh, někdy trochu neuvěřitelný , ale mně to nevadilo. Druhá kniha co jsem od autora četla a nezklamala.

01.05.2021 4 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

První polovina zajímavá, druhou už jsem téměř nemohla dočíst. Chápu autorku, že určitě prožívala krásné období, ale na mě toho bylo už trochu moc.

07.03.2021 2 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Po každé knize si říkám, že už nikdy žádnou další. Audioknize neodolám. Nehezké vzpomínky na dětství. Koho ale litovat ? Dahlii, Amálii nebo Cazertu (nevím jak se jména píší) ? Ta kniha má atmosféru, to jo, ale to je jediné , co ve mně zanechala.

10.06.2020 2 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Murakamiho jsem četla po celkem dlouhé době a hned od začátku mě bavil. Mám ráda jeho popisy krajiny, prostředí a osob. Miluji jeho vaření a jedení. A poslouchání muziky....Příběh je jako vždy tajemný. Taky není na první dobrou a to cením. A děkuji za ( jako obvykle) skvělý překlad.

01.06.2020 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Poslouchala jsem jako audioknihu se zatajeným dechem.

30.08.2019 5 z 5

Moc pěkné. Kniha čtivá, napínavá, s tajemstvím. Postavy a příběh zajímavý, co víc si přát :-)

13.06.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Každou minutu jsem měla strach, co se s hlavními postavami stane a to svědčí o dobře napsané knize. Krásný příběh, citlivý.

06.11.2018 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Opravdu zajímavé čtení, zdraví se diví. Teda alespoň já se divila a to jsem si myslela, že o autismu něco vím.

04.09.2018 4 z 5