mary2019 mary2019 komentáře u knih

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Tak z téhle knížky mám smíšené pocity. Dostala jsem se na stranu 17 a knížku odložila. Přišla mi divná. Začala jsem číst jinou, kterou jsem ale zapomněla v práci a tak jsem se k této vrátila. A tady nastal ten obrat. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Netvrdím, že je perfektní, ale je to přesně ten děj, co vás nutí číst dál a dál, protože prostě chcete vědět, co za vším je. A to mám na knížkách ráda. Že mě drží v napětí a zvědavosti. Tady čtenář do posledních stran netuší. Dávám ale tři hvězdy, protože jsem samozřejmě četla mnoho lepších knih.

09.06.2023 3 z 5

Dívky z lesů Dívky z lesů Minka Kent

Až do poloviny knihy jsem neměla tušení, jak spolu dva příběhy souvisí. Knížka se četla velmi svižně, je to ta, kterou nechcete odložit a to mám ráda.
Příběh je trochu nereálný, ale vůbec to nevadí. Líbil se mi děj a jeho vývoj. Postavy mi byly sympatický a vlastně do poslední chvíle jsem netušila, kdo, co a proč.
Rozhodně doporučuji přečíst. Jo a slza ukápla
Dávám 5/5.

16.05.2023 5 z 5

Její poslední výdech Její poslední výdech Robert Dugoni

Tuto knížku jsem četla v rámci spolupráce od @knihydobrovsky.
Trochu mi to trvalo, jelikož jsem nejprve chtěla přečíst první díl. Dost jsem se s ním prala. Knížka se sice četla dobře, ale chybělo tomu to, co vás neodtrhne od čtení.
Druhý díl (tento) byl už trošku lepší. Je vidět, že se autor zdokonaluje, nicméně žádný wow se nekonalo. Tracy je mi celkem sympatická, ale chybí mi akce. U této knihy čekejte spíš popis vyšetřování a jeho průběh. Na konci knihy pak trochu toho napětí, které je ale opravdu slabé. To mě trošku nudí. Dávám 3/5, protože jsem už četla lepší, ale kniha rozhodně neurazí. Dugoniho si oblíbí každý, kdo nemá rád krváky a potrpí si na klidné a pohodové čtení.

09.05.2023 3 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Tak tahle knížka mi dala vážně zabrat. Pro mě naprosto nezáživná. Četla se sice dobře, ale do samého konce se vůbec nic nedělo. Kniha má 73 kapitol, ale až od kapitoly 53 se začnete trochu bavit. A ani tady to není žádné terno. Vlastně ani nevím, co víc bych napsala. Což mě tedy velmi mrzí. Doufám, že JEJÍ POSLEDNÍ VÝDECH bude lepší.
Dávám 3/5

18.04.2023 2 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Abych byla zcela upřímná. Nečtu romantické příběhy, ale sociální sítě jsou mrchy a ať jsem se podívala kamkoliv, všude byla prezentována tato kniha. A protože jsem člověk zvědavý a jak jde o knihy, musela jsem ji mít. Manžel mi ji pořídil k MDŽ .
Příběh Olive je tak trochu dětinský. Ale roztomilý. Začíná uspěchaným polibkem, který má její kamarádku přesvědčit o vztahu mezi ní a doktorem. A co by to nebylo za romantiku, kdyby nešlo o skrytou lásku.
Chvílemi mi celý příběh připomněl moje pubertální čtení dívčích románů. Řekla bych , že tohle je taková novodobá Lanczová, což samozřejmě není urážka.
Rozhodně doporučuji přečíst. Vrátíte se do mladých let a zapomenete na starosti všedních dnů. Super je i bonusová kapitola, kde má čtenář možnost si přečíst milostnou scénu z pohledu samotného doktora Adama.
Jednu hvězdu ubírám za věčné ,,Ach. Ach? Ach!" , Kterého je v knize snad milion.
Hodnotím 4/5.

01.04.2023 4 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Sara Blædel

Knížku jsem četla v rámci štafety. Čekala jsem něco jiného. Původně jsem myslela, že ji ani nedočtu. Pomalý rozjezd, který trval až téměř do konce knížky. Spousta jmen, náboženská tématika. Postavy mi nebyly sympatické. Myšlenka příběhu nebyla špatná, ale chyběl tomu ten drive. Konec mě překvapil, za podezřelého jsem měla celou dobu někoho jiného. Knížka neurazila ale ani nenadchla.
Jsem toho názoru, že autor vy měl být vždy jen jeden. Dávám 3 .

23.03.2023 3 z 5

Pouť k branám Orientu Pouť k branám Orientu Nicolette Havlová

Nejprve bych chtěla poděkovat @knihydobrovsky, že jsem se mohla stát knižní ambasádorkou tohoto skvělého cestopisu. Je to má první spolupráce vůbec a jsem ráda, že to začalo tak skvělou věcí, kterou se nestydím doporučit naprosto všem, protože tohle čtení, to se musí líbit úplně každému.

Přiznám se, že jsem se zprvu trochu lekla, protože čtu jen krimi, thrillery a detektivky. Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. Ale jakmile jsem se dostala na stranu 13, pochopila jsem, o co přesně jde a tady začala ta správná jízda. Tedy vlastně cesta. @nicolette.havlova jsem v podstatě doprovázela na každém kroku a prožívala s ní paralelně vše, co popisovala. Líbily se mi její vtipný pasáže i ty k zamyšlení, které jsem samozřejmě ihned sdílela, abych se podělila s ostatními a navnadila je tak ke koupi. .

16.03.2023 5 z 5

Až za hrob Až za hrob Dean Koontz

Tak tohle jsem odložila po padesáté stránce. Minimum přímé řeči mě totálně vytáčelo a tím pro mě kniha přestala být zajímavá hned v jejím začátku. Četla jsem v rámci štafety.
Mrzí mě, že jsem ji nedokázala dočíst, ale byla to pro mě ztráta času. Víc k tomu nemám co napsat.

12.03.2023 1 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další příběh Eriky, který vás naprosto pohltí a budete mít pocit, že jste součástí jejího vyšetřovacího týmu. Případ je 26 let starý a nyní se znovu otevírá. Celou dobu jsem netušila, kdo je vrahem malé holčičky a závěr mě velice překvapil. Trochu mi začíná vadit Eriky truchlení a to, jak je chladná vůči ostatním mužům. Knížka se četla velmi dobře a rychle, ale to je u Bryndzy naprosto běžný. Hodnotím 5/5 a doporučuji všem, co mají rádi napětí.

12.03.2023 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Knížku jsem si koupila kvůli obálce, autora neznám. Hodnoceni na databázi knih 74% a už vím proč. Knížka se mi líbila, to nepopírám, ale ta severská jména mě trochu rozčilovala. Taky jsem až téměř na konci knihy zjistila, že se kniha odehrává ve dvou dějových liniích, ale to je moje nepozornost a proto mi nedávala smysl.
Barvité popisování vražd čtyř mužů, kteří zneužívali malé holčičky, bylo trochu moc i na mě, stejně tak popisování lovu tuleňů a následné vyvrhování. Celý příběh působil až neuvěřitelně. Také jsem v knize našla dost velkou chybu a to v popisu vs. myšlence. Jinak se četla celkem dobře. Rozhodně nikoho neurazí, ale četla jsem už lepší.
Přesto mohu doporučit.

24.02.2023 3 z 5

Code 93 Code 93 Olivier Norek

Začátek knihy bylo velký wow. Identifikace mrtvé, znásilněné ženy rodinou, která ji v podstatě zapře, pak mrtvola, která se probudí na pitevním stole, upálený muž,... Pak? Nic... Mnoho jmen a řešení policie jako takové. Čekala jsem větší drive. Čekala jsem něco úplně jiného. Knížka mi byla doporučena. Na konci knihy (ale opravdu na konci), se dozvíte, kdo za vším byl A proč tomu tak bylo. Celkově to nebyl můj šálek kávy. Do čtení jsem se musela nutit.

11.02.2023 3 z 5

Host na večeři Host na večeři B. P. Walter

První stránky mě totálně uchvátily. Těšila jsem se na myšlenku příběhu, její zápletky a rozuzlení. Nic z toho se ale nedělo. Do konce knížky jsem se nudila. Necítila jsem to správné napětí ani zvědavost a nutkání číst dál a dál. Kdyby to nebyla knižní štafeta, asi bych ji v polovině odložila, protože když mě knížka do poloviny nebaví, odkládám ji. Vydržela jsem až do konce, ale žádné wow se nekonalo. Za mě průměrný příběh. Neuchvátí, neurazí. Ale rozhodně jsem četla lepší knížky.

26.01.2023 3 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Tahle knížka mě tedy vážně bavila. Dostala se mi do rukou náhodně, tudíž jsem první díl nečetla. Ale už teď vím, že si koupím všechny další díly. Nečekala jsem tak bizarní motiv. Zápletka byla perfektně zpracovaná a do konce knihy jsem neměla nejmenší tušení, kdo stojí za únosy dívek. Přečteno za tři dny. Rozhodně doporučuji.

13.01.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Opět naprosto luxusní čtení. Do posledních stránek jsem neměla absolutně tušení, kdo za vraždami stojí. Tedy měla, ale velmi mylné. Hltala jsem každou stránku, měla jsem potřebu číst stále dál a dál...tohle na knihách miluji.
Bryndza nikdy nezklame. Doporučuji

21.12.2022 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Super! Tahle knížka mě naprosto pohltila. Obě postavy (vlastně všechny tři), byly tak trochu psycho, tak trochu divný, tak trochu bizarní. Příběh mě naprosto pohltil. Musela jsem číst stále dál a dál. Přečteno rychle...
Do poslední chvíle jsem netušila, kdo za tím stojí. Rozhodně doporučuji.

20.12.2022 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Absolutně mě tato kniha nezaujala.
Nedočteno. Již má nového majitele

20.12.2022 1 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Přečteno v rámci štafety.
Tak takhle nudný příběh jsem už dlouho nečetla. Tohle se vážně nepovedlo. Nebudu se rozepisovat. Za mě ztráta času.

10.12.2022 odpad!

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Kniha se mi líbila a když nejsem úplně příznivcem tohoto žánru, pořídila jsem si i díl druhý...
Četla se dobře a chvílemi jsem si i bála .

16.10.2022 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Přečteno jedním dechem. Kniha se četla velmi dobře. Měla jsem chvíli pocit, že jsem viděla podobný film...
Určitě si ráda přečtu si i ostatní knihy od autora

16.10.2022 5 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Kniha byla perfektně napsaná. Líbil se mi styl, v jakém byla podaná. Perfektně popsané myšlenky a pocity. Možná jsem postrádala víc detailů v příběhu jako takovém, ale i přesto se mi kniha líbila. Přečteno za tři dny.

16.10.2022 5 z 5