marwinmh marwinmh komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Pro mě první setkání s touto autorkou a její knihou, která ve mě zanechala (jako ostatně většina knih z období II.sv.v.) silný dojem a přehršel pocitů. Ukázka pomíjivosti lidského štěstí a života, jak lidské jednání dokáže v minutě změnit osudy lidí.

08.03.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

O hrůzách 2. světové války jsem četla již spousty knih a vždy ve mě zanechaly silné pocity. Naproti tomuto příběh Lalea a Gity po mě stékal jako voda po kameni, způsob jakým byla kniha napsaná mě vůbec neoslovil, občasná zmínka o hrůzách Osvětimi/Březinky na mě působily jen jako jakési připomenutí, abychom během čtení nezapomněli, kde se celý příběh vlastně odehrává.

26.09.2019 2 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Příběh o tom, že máma, ať už je jakákoliv, je prostě jen jedna a v našem srdci zaujímá přední místo. To místo, které touží po její lásce, uznání, podpoře.....ne všem se toho dostane, stejně jako hrdince této knihy, která ať se snažila sebevíc, matčiny bezbřehé lásky se nedočkala ani v dospělosti. Při čtení mě bolelo u srdce a těžko mi bylo ještě pár dní po dočtení.

24.05.2023 5 z 5

Ne, rozhodně si nedokážu představit, že bych v takových podmínkách zvládla přežít týden, natož celou polární noc.
Báječně vykreslený příběh, postavy, prostředí, příroda.

24.05.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Všední radosti, ale i starosti tvoří čtivý příběh jedné rodiny, která může být klidně ta naše.
Kolik je člověk schopen unést nebo obětovat pro blaho svých blízkých, a je to ještě vůbec on nebo jen postava snažící se najít rovnováhu v tom, co se od něj očekává, že udělá a v tom, o co sám skutečně stojí.
Rozhodování se není snadná věc, a to, zda správná byla či nebyla ukáže až čas, ale do té doby zkusme věřit, že správná byla, tak jako tomu věří i hlavní hrdinka knihy, Veronika.

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Očekávání jsem měla veliká, bohužel pro mě byla kniha zklamáním. Příběh samotný, ani postavy na mě nezapůsobily, na styl vyjadřování jsem se nemohla naladit. A celkové vykreslení Šumavy, kterou já zažila vždy a jen jako krásný kout naší země, jakožto to nejzapadlejší místo pro život, se svými jednoduchými obyvateli, už tomu jen nasadilo pomyslnou korunu....za mě se toto nepovedlo.

13.10.2022 2 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Živelný příběh, který na pár stránkách popisuje hrůznosti, kterých jsou lidé schopni napáchat na druhých lidech, jak jednání a rozhodnutí jedněch, změní k nepoznání životy druhých. I přes hrůzy doby se v řádcích knihy objevuje naděje, že v lidech je stále i něco dobrého a dokážeme druhým pomoci.

18.04.2022 5 z 5

Jak jedna nepatřičná "legrace" změní životy mnohým lidem - matka přijde o dítě, manžela, domov, dítě přijde o matku, kamarádka v těžké situaci pomůže nad rámec žádané pomoci.
Svižný a velmi čtivý děj, náhled do několika let života ve vězení i v pohraničí.

17.03.2022 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Bavilo mě to velmi, i když jednání hlavní hrdinky byl "absurdní absurdistán" :-) Děj byl jednoduchý, čtivý, vtipný, žádné srdceryvné zvraty, nedorozumění, útěky atd. Já se při čtení bavila a to jsem přesně od tohoto typu knihy/žánru očekávala.

09.08.2021 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Bavilo mě to - téma, prostředí, hlavní hrdinové, hrůznost vraha, ale přišlo mi, že na vraha a Sběratele přišli tak nějak "náhodou" než svými vyšetřovacími schopnostmi.

18.07.2021 4 z 5

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Pro mě jednoduše skvělé ve všech směrech. Pocity děsu, frustrace a naděje v dobrý konec hlavních postav jsem při čtení téměř hmatatelně cítila.
Škoda useknutého konce, kdy nebylo čtenáři sděleno, co se stalo s otrávenými pasažéry a piloty, ale budu si představovat happyend :-)

23.03.2021 5 z 5

Sérii Harryho Pottera mám velmi ráda, avšak tento díl mě spíše zklamal než nadchnul. Vím, že nemohu srovnávat s původními knihami, ale i přesto byl děj uskákaný, jakoby násilně vytvořený.

05.03.2018 2 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Jak mohou věci vypadat na první pohled zcela jinak než když je skutečně prožíváte a zažíváte.
Jak si něco můžeme vykládat zcela jinak.
Srdcebolný příběh přátelství a lásky.

26.05.2023 5 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Romantický příběh zasazený do malebné vesničky v tom nejkrásnějším čase vánočních příprav a těšení se. Hromady sněhu, horké čokolády, vánočního pečiva a světýlek vás budou provázet na každé stránce tohoto nepřekombinovaného a nepřeslazeného příběhu o lásce a přátelství.

26.05.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Ze začátku jsem nevěděla zda knihu neodložím, naštěstí jsem to neudělala a bylo to dobré rozhodnutí.
Kniha popisuje život rodiny po tragédii, která zasáhla všechny její členy a ovlivnila zbytek celého jejich bytí.
Autorka dá čtenáři nahlédnout na vývoj událostí, formování osobností jednotlivých postav, motivaci k jejich činům z pohledu syna, matky a otce.

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Opět jde o knihu řešící vztahy v rámci jedné rodiny, kdy však hlavní postavy nebyly sympatické, a z děje jsem měla pocit lehké překombinovanosti - taková knižní telenovela. Po dočtení nemohu říci, že by to byla ztráta času nebo vyloženě špatné čtení, jen mě osobně kniha nezaujala.

09.02.2023 3 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Romantika tak, jak si ji představuje většina z nás dam a slečen - nádherný bouřlivák s tváří a tělem řeckého boha, jedna průměrná a nesmělá dívka = láska, odloučení, shledání, happy end.
Byly to nenáročně strávené chvíle s knihou.

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Předvídatelný děj, avšak to mi u knih tohoto typu vůbec nepřekáží. Hlavní postavy, prostředí, vzájemné dialogy mě neskutečně bavily, a knihu jsem měla přečtenou během chvíle.

20.12.2022 4 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Příběh o tom, jak nástup komunismu zcela změnil život (ne)jedné rodiny. Příběh mě zaujal a čtení bavilo, možná o to víc, že Předmostí znám, i když už v té nové "sídlištní" podobě.

27.08.2022 4 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Romantický příběh plný slunce, vůně levandule, výborných zákusků a samozřejmě lásky. Jak už to u takovýchto knih bývá, nečekejte od nich čtenářský zážitek na vysoké úrovni, spíše klidné a pohodově strávené chvíle nad příběhem Penelope, které se zhroutí svět, aby mohla odjet do míst, kde jí bylo vždy nejlépe, objevila, co chce od života a konečně našla lásku, kterou měla dlouhá léta přímo pod nosem.

19.08.2022 4 z 5