marwinmh marwinmh komentáře u knih

Sladká jak krev Sladká jak krev Petra Neomillnerová

Tina je hrdinka dle meho gusta rozhodna drsnacka jdouci za svym cilem za kazdou cenu, vi presne co chce, neni to zadna cukrova panenka. Dej knihy mel spad a rozhodne me navnadil k precteni dalsiho dilu.

05.06.2013 3 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Prvni a nejspis jedina kniha, kterou jsem od Viewegha cetla. V nejmensim me to nenadchlo.

24.03.2013 2 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Bylo to snad jeste horsi nez prvni dil. Informace, proc je Christian tim kym je by se vlezla na dve strany, zbytek knihy je jen zbytecne a nic neprinasejici natahovani deje. Slecna Anastasie Steelova je jeste nesnesitelnejsi nez v predchozim dile, Christian Grey nedokaze mluvit jinak nez, ze brouka, vrni apod. Celou knihou se vlekly fraze - neopoustej me, neopustim te, nejsem pro nej dost dobra...bylo to vice nez unavne. Svuj ucel, tedy zjistit, proc, precteni knihy splnilo, ale bylo to utrpeni.

24.03.2013 1 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Nechtěla bych zažít na vlastní kůži byť jen vteřinu z toho, co se stalo autorce, ale stále nemůžu pochopit, jak může být někdo natolik naivní. Kniha se četla dobře, ovšem už nikdy se k ní rozhodně nevrátím a ani nemám v plánu číst další dva díly pokračování autorčina osudu.

24.02.2013 2 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Kniha se mi líbila, mám ráda historii a záhady a tady bylo všeho dost, akorát mě dost zklamal konec - přes 700 stran poutavého nahánění obávaného Draculy a pak se to vyřeší na půl stránce, jakoby autorce došel dech a chtěla to ukončit co nejdříve, ale i tak se mi kniha líbila.

24.02.2013 4 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Příběh o lásce a její síle, příběh o rodině, přátelství a nalezení sebe sama. Příběh o lásce během a po 2. sv.v., který měl zásadní vliv na uvědomění si hlavní hrdinky žijící ve 21. stol., že se v životě nemusí podřizovat druhým, ale je možné žít si svůj život sama za sebe či dělat kompromisy tak, aby byli spokojení všichni a především ona sama, se mi líbil, avšak na stylu vyprávění mi něco nesedělo, takže jsem si čtení neužila natolik, jak bych chtěla.

22.10.2023 3 z 5

Útěk za láskou Útěk za láskou Petra Martišková

I když je to červená knihovna, tak děj mi přišel strašně nereálný, hlavní hrdinka děsně nesympatická a epilog už vyloženě na hraně. Číst se to dalo, ne že ne, ale u předchozích autorčiných knih jsem si čtení užívala mnohem víc.

06.08.2023 3 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Příjemná romantika na léto nebo když prostě jen potřebujete vypnout a u čtení moc nepřemýšlet. Příběh o krásné, bohaté Piper, které se ze dne na den změní život, do něhož jí vpadne bývalá hospoda po otci v tom největším zapadákově, jaký si dovede představit a jeden děsně nepřístupný rybář....nemám moc ráda detailní sexuální scény, takže tyto pasáže, kterých je na můj vkus víc než dost, můj dojem z četby poněkud zkalily, ale tohle je můj problém a rozhodně od čtení nikoho neodrazuji, myslím, že bavit se budete.

01.08.2023 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Za mě palec nahoru, i když bych řekla, že děj je občas "přitažený za vlasy ", přesto mě čtení bavilo a do poslední chvíle jsem netušila kdo je vrah.

01.08.2023 4 z 5

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

Příjemný romantický příběh, který končí happyendem navzdory úvodní životní tragédii hlavní hrdinky.

24.05.2023 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Vážně téměř nikdy nevím, kdo za tím vším vězí a stejně tomu bylo i u této knihy.
Obdivuji, že hlavní hrdinky měly odhodlání nastěhovat se do sterilního bytu, zatíženého náročným majitelem a jeho až téměř přehnanými nároky.
Přišlo mi šílené, jak se minulost opakovala a jaké měla vyústění.
Já doporučuji přečtení, nudit se nebudete.....alespoň někteří.

24.05.2023 4 z 5

Já ti to vrátím Já ti to vrátím Vita Jamborová

Touha - po moci, majetku a především po pomstě je silným hnacím motorem, o čemž hlavní hrdinové této knihy, ví své.

21.02.2023 3 z 5

Nevlastní dcera Nevlastní dcera Georgina Cross

Kniha měla spád, bez hluchých míst, která bych četla z "povinnosti", každá stránka přinášela nové informace, nový náhled na důvody jednání hlavních postav. Každou chvíli jsem podezřívala někoho jiného a nakonec jsem byla identitou skutečného viníka překvapena.
Úmrtí jedné z hlavních postav se řadí do kategorie "zbytečná smrt, které stačilo málo a bylo jí zabráněno". Stálo za to si knihu přečíst.

20.12.2022 4 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Další příběh s těžkým tématem, z těžké doby a opět uchopen a představen čtenáři způsobem, který jej nutí číst dál a dál, prožívat s hlavními postavami každý jejich krok a věřit ve šťastné zítřky. Krásně napsaná kniha.

01.11.2022 4 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Chápu, že kniha o sebevraždě z důvodu "nevím jaký má smysl má existence" není předurčena, že se u čtení budu bavit, ale na mě to působilo příliš depresivně a šílená obálka tomu jen dodala.

14.06.2022 2 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Touha po dítěti, rodině, snaha utéct z manželství, výčitky svědomí, touha po pomstě, změna identity....to vše najdeme na stránkách této knihy, dle mého značně překombinovaný příběh, avšak četl se dobře.

12.02.2022 3 z 5

Niky Niky Zuzana Ryšavá

Příjemné, oddechové čtení, o partičce mladých lidí, kteří si užívají života a společných zážitků např. v slunečné Itálii, a především otevírají svá srdce lásce.

30.12.2021 4 z 5

Emma, faun a zabudnutá kniha Emma, faun a zabudnutá kniha Mechthild Gläser

Na této knize se mi líbila ze všeho nejvíce obálka. Příběh, postavy, prostředí mě nezaujaly, čtení mě nebavilo, vyčkávala jsem na zlepšení, ale to nepřišlo.

19.12.2021 2 z 5

Just Kids – Jsou to jen děti Just Kids – Jsou to jen děti Patti Smith

Životopisný příběh o lásce, přátelství a síle jít si za svým snem.

09.11.2021 4 z 5

Nela Nela Zuzana Ryšavá

Pohodové čtení o jedné letní lásce nad kterou se stáhnou tmavé mraky a hlavní hrdinové musí o svou společnou budoucnost zabojovat.
Bylo to fajn, ale znovu už bych si to nepřečetla.

09.11.2021 3 z 5