marwinmh marwinmh komentáře u knih

My dokonalé My dokonalé Klára Mandausová

Jedním slovem - líbilo. Bylo to svižné, čtivé, vtipné a ze života. Čtení mě bavilo.

19.06.2019 5 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Bylo to čtivé, ale tím jakékoliv klady plynoucí z této knihy pro mě skončily. Co se týče obsahové stránky, zápletky, jednání hlavní "hrdinky" - nezaujalo mě absolutně nic. Zpočátku jsem si říkala, co taková obyčejná, nerozhodná ženská, která se ani nezdá příliš chytrá dělá na pozici analytičky v CIA, potom se z ní stala najednou neohrožená bojovnice s mafií a nakonec spokojená manželka/matka někde na ostrově, která si stejně nestojí za svými původními názory a rozhodnutím. Za mě tedy ne.

19.06.2019 2 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Příjemné, nenáročné čtení o lásce v Itálii a k Itálii.

07.06.2019 4 z 5

Jak jsem přežil pubertu své dcery Jak jsem přežil pubertu své dcery Jan Weiler

Až na neustálé používání slova "Pubertosaurus" se mi kniha líbila. Je zábavné sledovat, jak otec prožívá pubertu své dcery, snaží se být aktivní součástí jejího života, jeho vtipkování, které se však neshledává ze strany dcery s pochopením, mě bavilo. Příjemná oddechová knížka, u níž člověk nemusí složitě přemýšlet. Souhlasím však s komentářem níže, že pro nás, osoby neznalé německých osobností, některá vtipně míněná přirovnání, vyzněla do ztracena.

29.04.2019 4 z 5

Sova kanárka nevysedí - Jak ustát mateřství Sova kanárka nevysedí - Jak ustát mateřství Dvě blondýny na mateřské

Krátká, milá knížka, plná postřehů na poli mateřské "dovolené", psána s nadsázkou, avšak všechna použitá slova byla pravdivá. Sice jsem se nesmála, ale u čtení jsem si odpočinula a poznala se téměř ve všech kapitolách. Příjemná "jednohubka".

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Příběh úspěšné, inteligentní, ctižádostivé ženy, matky a manželky, jejíž život (a životy jejich nejbližších) se během několika let obrátí vzhůru nohama, a po ženě, kterou bývala zbydou jen vzpomínky a občasné záblesky prozření. Smutný příběh o boji nad nemocí, nad níž se bohužel vyhrát nedá, i když hlavní hrdinka Alice, včetně jejich blízkých, bojovala statečně a po stanovení diagnózy na život nerezignovala.

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Kniha na úrovni, na kterou jsem u autorky zvyklá, takže mě čtení hodně bavilo a téměř do konce jsem netušila, jak to dopadne.

26.04.2019 5 z 5

Ve třiceti (poprvé) single Ve třiceti (poprvé) single Lisa Daily

Kniha, která mě nenadchla, ale ani neurazila. Hlavní hrdinka mi přišla ve svých 30 letech s titulem z psychologie až neuvěřitelně "mimo" pokud šlo o interakci s opačným pohlavím, taky dohazování potencionálního rande gay exmanželem mi přišlo hodně nadsazené, ale od odpočinkového čtení jsem neočekávala víc než jsem dostala.

11.04.2019 3 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Úsměvné příběhy party trekových nadšenců mi zpříjemnily jedno dopoledne. Kniha doplněna o krásné fotografie.

11.04.2019 4 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Očekávala jsem větší čtenářský zážitek - více napětí, akce, skvělé rozuzlení, namísto toho jsem dostala překombinovaný příběh, s nesnesitelnou hlavní hrdinkou a padouchem "elegánem". Nejvíc se mi na knize líbí obálka, ale to je bohužel málo.

11.04.2019 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Svižně plynoucí děj dvou rodin v před a porevoluční době, jejich životní výhry a prohry, milostné aféry i dlouhodobé vztahy.

28.03.2019 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tuhle knižní sérii prostě zbožňuji. Sympatičtí, vtipní, vždy odhodlaní detektivové Hunter a Garcia řeší ty nejzrůdnější sériové vraždy, jejichž autorův barvitý popis mi způsobuje husí kůži. Děj "odsejpá", žádné protahování nebo hluchá místa, která bych při čtení nejraději přeskočila, nic z toho tady nenajdu, jen touha číst dál a vědět, kdo tentokrát stojí za hrůznými zločiny (ještě nikdy jsem to předčasně neodhalila).

17.03.2019 5 z 5

Danteho holka Danteho holka Courtney Cole

Léto, slunce, láska - příjemné odpočinkové čtení, kdy člověk nemusí přemýšlet a jen si užívá plynulost děje.

13.03.2019 5 z 5

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Jak vystihnout slovy knihu, která popisuje několik dlouhých let trvající (fyzické i psychické) utrpení malého děvčátka, mladé slečny a následně ženy, způsobené vlastním otcem. A proč vlastně, kvůli čemu musela takto trpět? Kniha popisuje nepochopitelné týrání, k němuž by nemělo docházet.

26.02.2019 4 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Kniha přinesla po dějové stránce vše, co má mít čtivý "román pro dívky". Odpočinkový, nenáročný příběh o lásce na střední škole se sympatickými postavami.

17.02.2019 4 z 5

Už nikdy mě nelíbej! Už nikdy mě nelíbej! Olívie Úžasná (p)

Krátké povídky z běžného (většinou vztahového) života, jejichž čtení nenudilo, a člověk si uvědomil, jak umí být scénář lidských osudů a životů tak rozdílný a přesto v mnohém tolik podobný, ne-li stejný. Za mě knížku povídek, která zpříjemní jedno běžné odpoledne, doporučuji k přečtení.

10.02.2019 4 z 5

Ztraceni na Everestu Ztraceni na Everestu Milan Vranka

Čtivě popsána touha 4 horolezců zdolat magickou horu Everest, která však skončila tragicky a zasáhla do životů spousty dalších osob.

09.02.2019 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Mile, lehce a s laskavostí popisovaný život a s ním spojené slasti i strasti v Itálii. Jednotlivé kapitoly pohladily po duši.

08.02.2019 5 z 5

Brazilské noci Brazilské noci Vanessa Barbara

Byl to zvláštní příběh, plný zvláštních osob a spousty nadbytečných informací.

06.02.2019 2 z 5

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

Kniha o tom, jak žena v nejlepších letech, prežívající ze dne na den, bez smyslu svého života, objeví chuť změnit přežívání v žití. Kniha se četla lehce, děj plynul svižně bez zbytečných průtahů.

04.02.2019 3 z 5