maruna maruna komentáře u knih

O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha Tereza Brdečková

Moc zajímavé čtení o celé rodině, kterou J.Werich miloval i o jeho přátelích, Voskovcovi nevyjímaje. Jejich život nebyl procházka růžovým sadem, rodinu postihly velké tragédie, s kterou se museli všichni vyrovnávat, hlavně Fanča, která nakonec zůstala z této rodiny sama. Muselo to být pro ni těžké, proto žila dlouho v ústraní. Díky paní spisovatelce Brdečkové se ve spolupráci s Fančou dovíme nové informace o jejich osudech. Smutné, ale pravdivé.

18.12.2023 5 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Knihu jsem přečetla jedním dechem, Jana Brejchová se mi líbila ve všech filmech, výborná herečka a krásná žena. Dočkala se vymodleného dítěte, Terezky Brodské, která v knize popisuje vše bez příkras.

10.09.2023 5 z 5

Zátopek Zátopek Jiří W. Procházka

Tato kniha se mi velice líbila. Zátopka jsem vždycky obdivovala, jeho vytrvalost a touhu zvítězit. I jeho manželka Dana byla obdivuhodná medailistka. Oba proslavili naši vlast v zahraničí. Těším se na film.

20.04.2022 5 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Obdivuji autorku, že ve vysokém věku se pouští do psaní. Humor jí ale nechybí.
Je vidět, že v soukromém životě s muži to neměla lehké.

…Když vidím ty inzeráty: „Samota tíží…“, kroutím hlavou. Já jsem tak ráda, že doma nemám nějakého nerudného dědka….

07.10.2021 3 z 5

Radši nekoukat Radši nekoukat Ivanka Devátá

Kniha se mi líbila, doporučuji si ji přečíst.

05.05.2019 3 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Kniha se mi líbila, je tam hodně sprostých výrazů, ty zrovna nemusím, ale dobře se mi četla, čtivá oddechovka včetně humoru, lásky i napětí.

31.07.2018 4 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Stačí se v 18 zamilovat do toho nepravého a ještě v době před vypuknutím války a Adě se změní život v tvrdý boj o přežití.............

04.07.2018 5 z 5

Jít za hlasem svého srdce Jít za hlasem svého srdce Jan-Philipp Sendker

Zajímavě napsaná kniha, láska až za hrob.

18.05.2018 4 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Začátek zajímavý, konec dost nepravděpodobný.

03.01.2018 4 z 5

S kým mě bavil svět S kým mě bavil svět Marie Poledňáková

Paní Poledňákové si moc vážím a smekám před ní. Úžasná žena.

30.10.2017 5 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Tak jsem si myslela, že knihu odložím po 300. stránce, ale jsem ráda, že jsem ji dočetla, moc se mi líbila.

21.08.2017 4 z 5

O Babišovi bez Babiše O Babišovi bez Babiše Karel Hanzelka

Po přečtení této knihy se vůbec nedivím, že do politiky šel..............

10.02.2017 5 z 5

Léčení vodou Léčení vodou Sebastian Kneipp

Proslulý bavorský přírodní léčitel a farář Sebastian Kneipp žil v letech 1821-1897
I když by se mohlo zdát, že jeho přírodní léčivé rady dnes po více než 100 letech mohou být zastaralé, nemoderní, tak je tomu právě naopak.. ,
Jeho zkušenosti využívají lázně, např.: Kneippův chodník: Procedura se skládá ze dvou malých bazénků naplněných horkou a studenou vodou. Klient střídá nožní koupel v bazéncích. V jednom bazénku je voda o teplotě asi 40 °C, ve druhém voda o teplotě asi 12 °C.
Účinek: Kneippův chodník masíruje plosky noh díky malým oblázkům na dně bazénku, prokrvuje nohy, zvyšuje odolnost organismu.
Chytrý pán, voda a bylinky opravdu léčí.

08.11.2016 5 z 5

Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zdena Kaprálová

Úžasná kniha, skutečný příběh, co musela všechno zažít paní Zdena s manželem a 2 dětmi, to ani není možné. Na vlastní kůži poznala bouřlivé období míru, války a exilu. Vzpomíná s láskou na svoji vlast, kterou musela opustit. Tu knihu si prostě musíte přečíst, jsou to naše dějiny !!

21.07.2016 5 z 5

Začátek dobrý, pak už dost otrava. Celkově jsem byla zklamaná

04.07.2016 3 z 5

Jednou pochopíš Jednou pochopíš Kristína Mišovičová

Je to taková lepší Červená knihovna. ...............

19.05.2016 3 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Kniha se mi moc líbila, napínavá, mezi Bailey a pilotem Cameronem se po nouzovém přistání zrodila láska, boj o přežití i trochu erotiky v mrazivé divočině. Rozuzlení překvapí.

04.03.2016 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Dočetla jsem Tisíce planoucích sluncí, nezapomenutelná kniha, tolik krutosti a lásky v jedné knize, úžasný příběh, sice vymyšlený, ale je obrazem těžkého bezpráví žen v Afganistánu.

04.02.2016 5 z 5

Jak mi Jane Austenová zničila život Jak mi Jane Austenová zničila život Beth Pattillo

Kniha mě dost zklamala

03.09.2015 3 z 5

Kateřina Keplerová Kateřina Keplerová Katja Doubek

Román se mi moc líbil, skvěle popsaná doba, ve které Kateřina Keplerová žila.

30.04.2015 5 z 5