MartyManCZ MartyManCZ komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Hrozná depka, ale dobře poučné no. Vždycky bude někdo kdo touží po moci a zahodí ideály.

11.06.2018 5 z 5

Batgirl: Rok jedna Batgirl: Rok jedna Charles Dixon

Bomba! V jednoduchosti je síla a přesně takové příběhy se mi v komiksu líbí. Žádné čtyři časové dimenze a pět altereg hlavních hrdinů. Prostě čistě a jasně a je z toho super příběh, vtipný a akční, to mi stačí. Doporučuji!

11.05.2018 5 z 5

Tvář plná násilí Tvář plná násilí Jimmy Palmiotti (p)

Krátké drsné oddychové příběhy, s excelentní kresbou. Klasický Jonah Hex, tentokráte bez velkého přemýšlení.

06.04.2018 5 z 5

Můj boj / tvůj boj Můj boj / tvůj boj Ronda Rousey

Napůl americká pohádka, napůl velký příběh velké osobnosti, která byla jednou z těch, která změnila ženský sport. Pro fanoušky bojových sportů je to velmi zajímavé čtení, ale pustit se do něj mohou i ti, kteří potřebují dodat trochu motivace při té řežbě životem :) Nevýhodou je poněkud jednostranný pohled a "nedokončený" příběh, který měl také ty temné stránky a kdy paní neporazitelná dostala neskutečnou sodu a už se na pozici mistra nedokázala vrátit a radši se uchýlila do světel zábavy :) ...ale kdo ví, třeba ještě není všem dnům konec. Rozhodně stojí za přečtení, je to zábavný životopis.

01.04.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Netřeba slov, TOP!
Poznatek druhého čtení po letech - film je k této knize v podstatě jedna k jedný. Palec hore.

28.03.2018 5 z 5

Jako první povídka Transit? pffff to bylo naprosto famózní, to mi zůstane v hlavě hodně dlouho. Zbytek už je pro mě na hraně, něco je dobrý něco tolik ne. Ale většina je fajn. Finské podivno je fakt hodně podivné a asi to úplně nebude můj šálek kávy. Sice nejsem příliš fanouškem povídkových knih, ale jako seznámení s finskou literaturou ideální :) Je to tam od skvělých věcí po mindfucky :)

20.03.2018 3 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Ani nevím jaké tomu dát hodnocení. To co začalo tak lehce, napínavě a zajímavě, skončilo skoro mým obličejem v dlaních. Nepochopitelně aby detektivní zápletka gradovala, tak se vytrácela do pozadí a vládu přebíralo zamilované brblání, které leze na nervy a ze suprové koncovky není v podstatě nic. Těžko to tedy hodnotit jako thriller. Jinak audiokniha skvěle namluvená, prostředí i postavy sympatické a zajímavé, lehce se to konzumovalo :) Je to takové rozporuplné pro mě no...snad další díly budou lepší.

12.03.2018 3 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Skvělý Holmes! Horowitz to zkrátka umí na jedničku a navíc jak je to psané současným jazykem, tak se to čte mnohem lépe než Doylova díla. Asi tomu vážně nic nechybí a Sherlock Holmes se zde nebojí postavit se hlubokému podsvětí, potká ho spousta nepříjemností a samozřejmě geniálně vyřeší vážný případ. Určitě mohu doporučit!

12.03.2018 5 z 5

Válka vládců noci Válka vládců noci James Palmiotti

All star western, jeden z nejlepších komiksů prostě. Masakrální jízda :)

08.03.2018 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Fíha...tak to mě teda vůbec nebavilo. Navíc to bylo dost dlouhé. Mít to o 200 stran méně, mělo by to větší spád. S panem Minierem jsme si teda nesedli :( - průměr

28.02.2018 2 z 5

The Brave and the Bold: Vládci štěstí The Brave and the Bold: Vládci štěstí Mark Waid

Začátek docela v pohodě, ale co přišlo pak, tak to "guláš" je slabé slovo :) každá další stránka jak kdyby byla nějakou improvizací, nebo nevím jak si to vysvětlit...škoda. Super girl, Green Lantern a Lobo ale hodně v pořádku :) Plusem jsou nové postavy a skvělá kresba, příběh bohužel moc velká fantas

27.02.2018 2 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

U téhle knihy jsem se dověděl, jak některé thrillery přeceňuji, jelikož téhle knize nesahají po kotníky. Naprosto skvělé, chytré, brutální, propracované a se skvělým ne-dobrým koncem. Chvílemi se možná zdá, že děj trochu tápe ale je to jen zdání, vše skvěle zapadá. Kniha se čte velmi dobře a ten konec je epickej :)
Jediné co mě tu štve je popření Locardova principu, je to vysvětlené jak k tomu došlo-nedošlo, ale pro mě prostě ne. Není to možné :) Čili než genialita pachatele spíše nedůslednost vyšetřovatelů...Lincoln Rhyme by Vám dal :))

Co se týče brutality, tak si definitivně můžu říct, že se mnou nic nedělá. Tolik barvitě vyjádřených vražd a jejich bestiálních způsobů, ve mně nevyvolávají hnus, odpor ani strach, asi už jsem definitivně otrlý čtenář :)

14.11.2017 5 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Nejlepší kniha ever!!!

30.10.2017 5 z 5

Spider-Man Spider-Man Joseph Michael Straczynski

Prostě komiksy Spider-mana jsou nejlepší, tenhle opět nemá chybu.

27.10.2017 5 z 5

Iron Fist Iron Fist Roy Thomas

Docela mě začíná nebavit, jak dají do knihy půlku příběhu, bez nároku na jeho dokončení. resp. musíte si jej dohledat v AJ. Jinak IronFist mě naprosto dostal, hrdina je skvělý, komiks je skvělý, nový seriál je skvělý. Doporučuji všemi deseti prostě :)

23.10.2017 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Jako když Vám někdo rozsvítí v tmavé místnosti. Takový to má efekt. Kniha je naprosto boží a hned je vidno, jak se na škole o stromech dozvíte maximálně to že jsou listnaté a jehličnaté. V téhle knize se ale dozvíte věci, které opravdu chcete o stromech vědět. Není to psáno jako nudná učebnice, ale jako by jste se znalcem přímo lesem procházeli a on Vám o tom povídal. Je to srozumitelné i pro laika a asi proto to má takový úspěch. Odpouštím tomu i lehce greenpeace závěr. Prostě bomba! Pokud nejste úplně konzervy, tak do toho jděte!

12.10.2017 5 z 5

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

V porovnání s Tajemným životem stromů je to trochu slabší, ale tam je laťka velmi vysoko. Rozhodně velmi zajímavé a obohacující.

12.10.2017 4 z 5

JLA: Babylonská věž JLA: Babylonská věž Mark Waid

Pfff sorry, strašná nuda, příběh o ničem...chování charakterů je ostudné. Taková JLA se mi vůbec nelíbí :(

30.09.2017 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nafouknutá bublina

17.08.2017 3 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Silné. Strašně moc pocitů a otázek z toho, že psát o tom bych tady mohl dvě hodiny. Konec mi trochu nekorespondoval s předešlým dějem, ale tak to nakonec asi mělo být. Každopádně geniální, Fuks byl prostě borec.

03.08.2017 4 z 5