MartyManCZ MartyManCZ komentáře u knih

Konce světa Konce světa Scott Snyder

Tak jako 2,5....asi jsem debil, ale konec jsem nepochopil. Druhého příběhu chybí podle mě jeden sešit a ještě mi přijde že to na sebe absolutně nenavazuje...nevim, fakt jako tady to moje mysl nedala...

20.12.2018 2 z 5

Rychlost temnoty Rychlost temnoty Joshua Williamson

Kresba skvostná, příběh na pohodu, možná tomu scházelo na pátou hvězdu o sešit navíc a aby ten pan Stín nebyl tak hodnej :))

Jedinej problém co mám s flashem je to nepřeberné množství Wally Westů, Barry Allenů, Flashů a realit... Nemůžou se aspoň jmenovat jinak? :D

26.11.2018 4 z 5

Parťácká romance Parťácká romance Joe Kelly

První půlka super, druhá trohu horší, ale jinak skvělej crossover. Těším se na další. Čistá zábava a nekorektnost :)

22.11.2018 4 z 5

Iron Fist: Pátrání po Colleen Wingové Iron Fist: Pátrání po Colleen Wingové Chris Claremont

Já mám prostě pro Iron Fista slabost, je strašně svůj a "normální" :) Je to skvělý, upřímný, na nic si to nehraje, je to plné akčních soubojů. Jednoduchý příběh s peckovym koncem. Má láska k Iron Fistovi jest prohloubena :)

20.11.2018 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Četl jsem jako audioknihu v podání špičkového Norberta Lichého, tomu nelze nic vytknout. Od knihy jsem ale možná čekal něco jiného, životopis je dost podrobný a zvláště první polovina je dosti rozvláčná a nezáživná. Jinak v pohodě, poučné.

18.11.2018 4 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Tohle je zkrátka povedené. Novodobá kniha bajek které jsou originální, dobrodružné i fantasticky pohádkové...jako povídka Báječní kanibalové? nemá chybu, to by si měl přečíst každý...i když lidi by se stejně nepoučili... ale krásně to reflektuje dnešní dobu. Grafické zpracování taktéž na jedničku. Příběhy se mi moc líbily a určitě se ke knize vrátím.

15.11.2018 5 z 5

Made in Sweden Made in Sweden Anders Roslund

Top strop knih které jsem letos přečetl :) neuvěřitelný příběh. Na jednu stranu drsný, na druhou vtipný a těžko uvěřitelný. Pecka, doporučuju všema deseti, takhle skvostně vystavěný příběh už jsem dlouho nečetl.

29.10.2018 5 z 5

Nezastavitelná Nezastavitelná Rich Cohen

Miluju Mariu :) strašně sem se na její zpověď těšil. Krásný i krutý příběh odhalující jak tvrdou dřinu, tak vrtkavost slávy i zákulisí tohohle "sterilního" sportu, kde jsou projevené emoce nežádoucí. Obdivuju každého kdo má takový zápal pro věc. Kniha je rozhodně inspirující.

29.10.2018 4 z 5

Batman / Želvy nindža Batman / Želvy nindža James Tynion IV

Kresba i příběh jsou dospělejší, než tomu je u kolegy, avšak stejně tu jde především o zábavu a spojení našich oblíbených postav. Nejde proti tomu nic říct, je to milý prostě. Specialitka pro fanoušky mezi které se řadím :)

Jinak je tu asi "nejhloupější" Batman co jsem asi viděl. Kolikrát mlčí když se čeká, že by měl říct neco chytrého jako obvykle. Jedná divně :)) docela překvápko :))

29.10.2018 4 z 5

Batman / Želvy nindža: Adventures Batman / Želvy nindža: Adventures Matthew K. Manning

Ano je to více dětské ať už kresbou nebo příběhem. Nikde se to nepodělá, všechny padouchy snadno pochytají. Pro děti dobré jako začátek s komiksy, pro dospělé milá záležitost :)

29.10.2018

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Možná špatná nálada na tuhle knihu, ale skoro vůbec mě nebavila oproti ostatní Rhymeovkám. Postup, hrdinové, styl psaní to je vysoký standard, ale prostě to téma mě zrovna neuchvátilo.

29.10.2018 3 z 5

Naprosto úžasná a neskutečná je ta nadčasovost, jelikož do tohohle "normálu" se ještě jako lidstvo dostáváme pomalými krůčky, avšak až nastane doba Blade Runnerů, tak se hlásím do služby :) Skvělá scifi se spoustou otázek a vizí které vám zamotají hlavu. Vzniklo to v roce 1968? Nechápu. Důkaz toho, že se dá epický kosmos nacpat do 200 stránek :)

...spoiler alert!....
Drobné výtky mám jen k tomu vypořádání se s hlavním vůdcem replikantů, potažmo se všemi posledními spolupracujícími androidy. Z toho, že měl mít s jejich vyřazením velké problémy a nebude se k nim moc dostat... A pak je vyřídí všechny na stránce a půl...čekal jsem větší závěrečný boj zkrátka.
Co mě také trochu mrzí jako milovníka filmu...že u filmu tvůrci odvedli lepší práci než předloha, respektive to dotáhli k dokonalosti. To co mě na filmu vždycky fascinovalo bylo to, že se ten android nakonec zachoval lidsky, což v knize vůbec není a trochu mě to vůči ní mrzí, jelikož ta nastolená otázka je přesně ta věc za hranou, která mě přitahuje...tedy ne že by kniha podobných otázek nastolovala pomálu, ale ten konec filmu mi vždycky přišel fascinující....Spoiler konec!!!

27.10.2018 5 z 5

Pérák Pérák Petr Stančík

Skvělý český superhrdina, dobře vymyšlený, četlo se to krásně. Je to poučné i vtipné a zábavné.. ještě trošku s akcí se mohlo přitlačit, ale i tak je to super. Tajemná legenda ožila a v prosinci jdu do divadla na stejnojmenné představení, tak se strašně těšim :)

26.09.2018 5 z 5

Pouští a prérií Pouští a prérií Karel May

Tak konečně vím kdo je Kara ben Nemsí :) pohodové dobrodružné čtení.

26.08.2018 3 z 5

Tomb Raider: Archivy S.2 Tomb Raider: Archivy S.2 Dan Jurgens

Oproti skvělé první knize, mi to tady především vázlo na poutavém ději. Líbily se mi dva příběhy, ostatní byly takové zmatené a zbytečně překombinované. Kresba a formát je ale špička, která mě nenechává chladným, nádhera prostě. Druhej díl za 3,5 hvězdy. Snad bude třetí book zase lepší příběhově :)

14.08.2018 3 z 5

Když blesk udeří dvakrát Když blesk udeří dvakrát Joshua Williamson

Pecka!
Dlouho jsem přemýšlel jaká superschopnost by se mi líbila kdybych ji mohl mít...po přečtení dalšího Flashe už jsem se asi rozhodl :)

14.08.2018 5 z 5

Umřít s úsměvem Umřít s úsměvem James Palmiotti

Žádnou hloubku v tom nenajdete. Jsou to pouze příběhy na pobavení...to jen pro upřesnění, aby jste si nemysleli že naskočíte do nějaké epické ságy. Harley je bez Jokera a podniká více či méně střeštěné podnikání se svoji bandičkou povedených přátel. Příběhy jsou trochu přiblblý, ale tak to je asi to co od Harley čekáme. Je to prostě čistá zábava, pokud jste naladěni na její vlnu, tak Vás to nezklame.

07.08.2018 3 z 5

Já jsem Gotham Já jsem Gotham Scott Snyder

Moc se mi líbilo, proti Kingovi teda zatím nemůžu říct křivého slova. Možná je to tím, že Batmana jsem teď dlouho nečetl, ale já se bavil. Gothamovská dvojice v pohodě úplně, Duke sympatickej, je to vtipný, kresba super, jsem natěšen na další čtení.

30.07.2018 4 z 5

Znovuzrození hrdinů DC Znovuzrození hrdinů DC Geoff Johns

Spojení s Watchmany super, ale celkově jako twist a restart všech DC příběhů docela slabé, spíš takovej bluf a ani ne dobrej. Krize v minulosti byly více radikálnější a jasněji dělily univerzum, respektive restartovaly příběhy pro nové čtenáře... Ale jsem zvědav na samostatné příběhy, snad tam nebude moc poznat, že to je taková "umělá kravina" ten restart.

28.07.2018 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Geekovské srdce zaplesalo, proti tomu asi nejde nic říct. Oslava nerdovství :)

30.06.2018 5 z 5