martisek21 martisek21 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Uf,tak to byla síla! Bezpochyby je to perfektně napsaná knížka, dověděla jsem se z ní tolik o historii tamního kraje, už jsem googlila mapy, fotky... Ale pro mě byla strašně krutá-ostatně jako ta doba určitě byla. Ale vpodstatě od první tragédie už jsem každou stránka začínala s hrůzou, co se zase komu stane. Nakonec to pro hlavní postavy asi skončilo docela dobře, ale na druhý díl asi budu sbírat dlouho odvahu...

04.11.2022 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Jedna z nejlepších detektivek, kterou jsem četla, Rowlingová je prostě úžasná vypravěčka, Robin a Strike nejlepší detektivní pár! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

03.11.2022 5 z 5

Deň trifidov Deň trifidov John Wyndham (p)

Knížku jsem přečetla už před 3 měsíci,ale pořád jsem z ní plná dojmů. Je neuvěřitelné, že toto dílo vzniklo už před víc než půlstoletím, takto nadčasově napsané knížky se hnedtak nevidí. Líbí se mi, jak je hlavní hrdina celou dobu až skoro flegmatický, všechno prostě bere tak,jak to přijde, tuto vlastnost mu dost závidím :-)

28.10.2023

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Perfektní česká detektivka s nádechem tajemna, byla jsem z ní nadšená!

28.10.2022 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Eriku jsem si opravdu oblíbila a její další případ mi přišel opět super, těším se na další!

19.05.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Jsem nadšená, knížku se mi vůbec nedařilo odkládat, jak mě příběh pohltil, určitě doporučuju všem milovníkům detektivek.

29.03.2023 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Jak řekl můj manžel: "Jako by mu tu knížku sebrali z rukou a vydali dřív, než si ji po sobě stihl přečíst a doladit ji...." Já mám pana Bryndzu a jeho detektivní příběhy hodně ráda, Erika je jedna z mých nejoblíbenějších knižních hrdinek, takže moc nerozumím tomu, proč je hrdinka této knížky tak mimo. Ze začátku jsem si ještě říkala, že však je to "civil" žádný detektiv, ale těch jejích nelogických reakcí bylo v knížce prostě strašně moc.... Takže za mě tentokrát 3 hvězdičky, protože napínavé a čtivé to určitě bylo.

28.03.2024 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Strike i Robin si získali moje srdce velice rychle a po težkém přešlapu, kterým bylo Prázdné místo (asi jedna z nejhorších knih,co sem kdy četla), mě Rowlingová snadno přesvědčila, že je opravdu PANÍ SPISOVATELKA :-)

03.11.2022 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Do teď byla moje nejoblíbenější Hartlova knížka Prvok, Šampon, Tečka a Karel, ale Gazely to změnily. A nemyslím si, že to bylo proto, že tentokrát se jednalo o příběhy žen, ale prostě proto, že i přes všechno čím tři kamarádky prošly na mě knížka působila neskutečně pozitivně. A moc mě potěšil odkaz na hrdiny předchozí knížky a okrajové zmínky, jak vlastně po 5 letech žijí. Takže tentokrát dávám 5 hvězdiček.

28.01.2024 5 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Určitě stojí za to přečíst celou trilogii,ale třetí díl mi přišel takový no... nedomyšlený, pořád se opakují stejná schémata zajetí/únik a nová záhada vyjde po zničehonic utnutém konci do ztracena... Autorovi ale každopádně tleskám za celé dílo - velice originální myšlenka a napínavé zpracování, pro děti určitě super.

13.07.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

knižku jsem poznala až jako dospělá, když jsem ji četla svým dětem, ale bezvýhradně jsem se do ní zamilovala a pokaždé se těším, když ji jdu číst znovu

28.10.2022 5 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

(SPOILER) Byla to moje první knížka od této autorky,takže o Gamachovi a ostatních jsem nevěděla vůbec nic... A vůbec ničemu to nevadilo, s postavami jsem se seznámila, příběh se rozběhl, byl napínavý a promyšlený a mile mě překvapilo, že autorka nepatří k nové generaci, která ráda nechává umírat hlavní postavy.

18.01.2024 5 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Další perfektní detektivka, Rowlingová je PANÍ SPISOVATELKA, od knížky se nedalo odtrhnout! Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

15.04.2024 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Další fajn fantasy série pro teenagery, kterou si ale určitě rády přečtou holky každého věku :-) Jak už to v těchto knížkách bývá, hlavní hrdinka je nezkušená naivka a hlavní hrdina naprosto úžasný borec, sexuální scény vylíčeny velice barvitě, ale oproti Sarah J.Maas se autorka ještě drží v rámci únosných mezí řekla bych :-)

28.08.2023 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

V prvním díle mi hodně vadilo, jak byli všichni sprostí a Bryce mi byla dost protivná, navíc mi dlouho trvalo se v tomto světě zorientovat... ale dočetla jsem ho a to už se potom moc nedá nesáhnout po dalším díle. A ten mě asi bavil víc - na Bryce jsem si zvykla, všechny hlavní klučičí postavy byli sympaťáci, příběh se zajímavě vyvíjí. Takže už se docela těším na ten poslední (proboha doufám, že to bude jen trilogie!!??!!) díl - speciálně po tom závěru, to jsem fakt nečekala! Akorád...mohli by se už přestat všichni pořád "tříštit na milion kousků" jen když se na sebe podívají :-D

23.09.2023 4 z 5

Mezi mlýnskými kameny Mezi mlýnskými kameny Milly Johnson

Knížka se mi moc líbila. I když bylo dost "zvratů" předvídatelných, neubíralo to na čtivosti.

28.08.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

U tohoto dílu jsem se opravdu od srdce zasmála jen párkrát, častěji jsem zaznamenala shovívavé pousmání a nebo myšlenku "tak jo, tohle už stačí, posuňme se dál..." Ale výsledný dojem pro mě nebyl špatný, a zakončení tak jak je, se mi líbí. Takže díky pane Bočku za milé počtení. Ale další díly už radši fakt ne ;-)

21.06.2023 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Ale jo....takový milý dobový román, podobný Panství Downton. Vcelku předvídatelný, ale docela mě to bavilo, určitě si přečtu minimálně další díl.

09.12.2022 3 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Druhý díl se hezky rozjel, byl plný překvapujících objevů a zvratů a sexu, čte se to fakt samo!

06.01.2024 5 z 5

Řetěz ze železa Řetěz ze železa Cassandra Clare (p)

Další knížka ze světa Lovců stínů, která se nedala odložit! Ještě že nemám další díl, to by u nás neměl kdo chystat Vánoce :-)

14.12.2022 5 z 5