Zahrada přehled

Zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15448/bmid_zahrada-4iB-15448.jpg 5 368 368

Zahrada Jiřího Trnky patří mezi díla, která léta oslovují děti i dospělé. Má své kouzlo, poezii i humor. Pohádku Trnka nejen ilustroval, ale sám i napsal. Pět kluků otevře starou rozvrzanou branku a vejdou do krásné, tajemné zahrady, kde potkají kamenného trpaslíka, zlomyslného kocoura, učenou velrybu, pět slonů, a odhalují rozličná tajemství. Kouzelný příběh, který známe i z filmového zpracování, je nezapomenutelný.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zahrada. Přihlašte se a napište ho.

Macope
02.05.2024 4 z 5

Krásná kniha, jen některé pasáže byly na pochopení náročnější i pro mě, natož pro moje školkové děti. :-) Ale hodně se u knihy nasmály, nejvíc se jim líbili sloni.

kopeceli
31.03.2024 5 z 5

Jedna z mých nejmilejších knih. Čtu ji stále dokola, je celá ohlazená. Málokdo se dokáže vžít do dětského světa tak, jako to dokázal pan Trnka.
Také si s dětmi od mala pouštíme animovaný seriál, který je dokonalý po všech stránkách.

majáček
21.03.2024 3 z 5

Jiří Trnka byl skvělý malíř a ilustrátor. Bohužel jak v dětství, tak i nyní ve mě tato knížka vyvolávala nepříjemné pocity. Ani filmové zpracování se mi nelíbí.
Jde z toho strach a úzkost. Chlapci se neustále bojí kocoura. Kocour na ně vymýšlí samé škodolibé věci.
Dětem jsem to nikdy nečetla. Obávala bych se, že by se bály na naší zahradě. Všude by číhal někdo vychytralý. A mohly by se bát koček, ne-li zvířat celkově

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zahrada v seznamech

v Právě čtených3x