martinka.cz1 martinka.cz1 komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Úžasná kniha, která mě pohltila a přečetla jsem ji během víkendu. Všechny příběhy severokorejských uprchlíků byly velmi čtivé a zajímavé. Četla jsem i autorčinu knihu "Mezi dvěma Kimy" a I přesto, že jsem z ní byla nadšená, tato se mi líbila o krapet více.

19.07.2023 5 z 5

Zajímavý pohled na život v KLDR, který jen tak někdo nezazije. Knížka mě bavila, nejvíce zážitky autorky, které se jí během studijních pobytů staly.
Knížku bych určitě doporučila každému, aby asi uvědomil, jak dobře se tu v Čechách máme.

17.07.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Před touto knížkou jsem od této autorky
četla Domek v Irsku a knížku jsem přečetla během pár dní. Proto jsem se na tuto knížku těšila a měla vysoké očekávání.
Určitě se jedná o oddychové a nenáročné čtení na víkend nebo na dovolenou. Nicméně mi přišlo, že místy autorka popisovala až moc detailů, což nebylo žádoucí, příběh mě osobně zase až tak nezaujal. Konec zase na mě až moc přeslazený.

21.02.2023 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Fajn oddychovka na volný víkend. Některé pasáže byly popsané až moc do detailů a nebyly nikterak zajímavé. Ale příběh zajímavý, poutavý a ráda si přečtu další knížky od této autorky.

17.12.2022 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knížku si pamatuji z povinné četby, teď jsem se k ní vrátila znovu. Kniha a příběh je to krásný, ale některé scény mi přišly zbytečně popsané do detailu a některé naopak nebyly popsané vůbec. Knížka je opravdu tenká, takže se s dá s přehledem přečíst za víkend, ale nějak to nebyl můj šálek kávy.

07.11.2022 2 z 5

Ikigai: Šťastný a dlouhý život Ikigai: Šťastný a dlouhý život Héctor García

Knížka se mi četla velmi dobře, jen jsem od ní možná očekávala trošku víc. Víceméně jsem si zopakovala znalosti, co jsem již věděla. Nicméně a nenáročné příjemné čtení na víkend.

14.03.2022 4 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Knížku jsem se chystala přečíst dlouho a dost jsem se na ni těšila. Nicméně po přečtení jsem byla zklamaná. Dost jsem se ztrácela při zmínkách jiných seriálů, které neznám. Celkově mi knížka nepřinesla nové informace, já očekávala opak.

12.02.2022 3 z 5

Holka ze sekáče Holka ze sekáče Tereza Kratochvílová

Autobiografie je čtivá a myslím, že je moc fajn, že autorka otevřela toto téma.

21.11.2021 3 z 5

Marii Kondo mám ráda a tato knížka mi pomohla k utřídění věcí v domácnosti. Považuji se za minimalistu, ale vždy najdu doma něco, co už nevyužíváme a mohu poslat dál.

Marie Kondo v knížce předává skvělé praktické rady k úklidu, třídění věcí a zaměření se na to, co je pro nás v životě důležité.

20.11.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Knížka je velmi čtivá a zajímavá. Příběh poutavě popisuje historické události z Karvinska.
První díl mě bavil o něco víc než druhý díl.

05.09.2021

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

První díl mě bavil o něco víc než druhý díl.

05.09.2021

Moc fajn kniha, která vysvětlí jednotlivé fáze cyklu. Knihu je lepší nejdřív přečíst kompletně celou a poté se vracet na pasáže dle probíhajícího cyklu.

18.01.2021 4 z 5

Pohodová knížka na podzimní večery. Ideálně se při četbě zachumlat pod deku s čajem a zapálit si k tomu svíčky ;).
Dle mého názoru by informace z knihy mohly být zestručněny, dost věcí se tam opakuje pořád dokola.

27.09.2020 3 z 5

Intimní zpověď autorky o celoživotním boji s anorexií. Velmi poutavý a zajímavý příběh.

20.09.2020

Kniha je inspirativní a velmi dobře napsaná. Základní myšlenka knihy je, že by člověk měl část svých měsíčních příjmů šetřit a investovat. Zároveň neutrácet za věci, které reálně nevyužijeme nebo na které ani nemáme peníze a mohli bychom se díky nim zadlužit.

09.08.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knížka bravurně napsaná, přečetla jsem jedním dechem během dvou dní.
Děj je smutný, vše srozumitelně popsané, poutavé.

06.06.2020

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Občas jsem zavítala na autorčin blog či poslechla její podcast. Mnoho příběhů z knížky jsem již tedy znala. Knížka je čtivá, ale vadili mi přeházené kapitoly (ne dle časové linky).
Kniha je vhodná spíše pro mladší ročníky jako odreagování třeba při dovolené, ale přidaná hodnota žádná.

03.05.2020 2 z 5

Kniha mě nijak zvlášť nenadchla, i když jsem se na ni těšila. Předpokládala jsem, že autorka knížky napíše více o práci letušky a přiblíží tuto profesi čtenářům, kteří neví, jak vše při letu chodí. To bylo v knížce zmíněno jen okrajově. O výletech, párty a nákupech si mohu přečíst v mnoha jiných knížkách nebo článcích na blogu. Také mi v knížce dost vadily vulgarismy a nespisovné výrazy. Být autorkou, asi vše píši jen na blog nebo na instagram, ne hned do knihy.
Očividně asi nejsem cílová skupina.

26.04.2020 1 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Michelle mám ráda a její knížku jsem přečetla jedním dechem. Je tu zajímavě popsán její neobyčejný život od raného dětství. Knížka je velmi poutavá a byla příjemným překvapením.

23.04.2020 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Krásně napsané, autorka se snaží inspirovat čtenáře ke svobodě a aby si šli za svými sny. V době vydání jedna z prvních knížek podobného rázu, pravděpodobně proto tak oblíbená.
Poutavý a zajímavý příběh, který osloví, dle mého, hlavně mladší čtenářky.

19.04.2020 4 z 5