Martina99 Martina99 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přecetla jí celou na jeden zátah.
Trochu mě děsí představa, že jsou země, kde se takhle žije. Takže jsem ráda, že to u nás dopadlo jak dopadlo.

17.04.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Postavy jsou tak reálné, že jsem v nich našla sebe i jiné své známé. Ze začátku jsem mela problém se v nich zorientovat, ale nakonec jsem ton zvládla ☺ kniha mě bavila

21.10.2018 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Úplně mě mrazilo, jak se lidé, kteři získají převahu a nikdo jim neurčí mantinely dokážou chovat.

26.01.2018 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Nejlepší a nejvtipnější ze všech knih. Mimochodem pasáž o zachodě ve vlaku je pravdivá, já si jí naštěstí zkusila z pozice, kdo dveře otevřel a netrůnil

21.11.2021 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Nikdy mě nepřestane překvapovat, jak se člověk k člověku může chovat, když má nad druhým moc.

07.06.2019 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

O knížce jsem dlouho uvažovala a teď jsem si řekla, super, donutí mě výzva. A teď si uvědomuji, jak jsem prohloupila. Knížka je vtipná a Ladislava obdivuji, já bych na to odvahu neměla.

09.01.2019 5 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Člověk trne, že se dítě nechá strhnout, ale takhle se nechal strhnout celý národ a není to tak dávno. Příběh mě dojal, stejně jako první kniha Chlapec v pruhovaném pyžamu.

23.11.2017

Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let Hendrik Groen

Vseselé, smutné a dojemné. Tím je řečeno vše.

17.11.2019 5 z 5

Opět jsem se výborně bavila. A upřímně obdivuju, že po tolika litrech vypitých stakanů byl schopen chodit, já bych celé ty dva měsíce proležela a trpěla kocovinou.

23.03.2019 5 z 5

Opět mě stařík bavil. Trochu jsem se bála pokračování, ale zbytečně. A on vážně zachrání svět ????

05.03.2019 5 z 5

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Knihu jsem četla podruhé a opět mě uchvátila. Vím, že se tam píše o špíně a nemoci, ale ráda bych se tím Starým městem prošla.

01.03.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Až když jsem přečetla třetí knihu od autorky, jsem si uvědomila, že na jejich příbězích je nejlepší, že vykládá životy hrdinů od začátku až do konce. A tím jsou uvěřitelné. I tady jsem si představovala, jak hotýlek vypadá a jednotlivé osoby.

27.01.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha mě strhla. Hlavní hrdinka mě šokovala, ale přála jsem jí šťastný konec. Chvílemi jsem se o ní až bála.

03.01.2019 5 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Lidé přežijí vše, jen musí chtít, nevzdávat to a dělat to co je třeba, tohle si odnáším z té knihy.

18.11.2018 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knihu jsem doslova hltala! Velmi zajímavé, mám v plánu si o bohyních najít více informací.

28.10.2018 5 z 5

Musím uznat, že jsem se ipět pobavila. Dokonce se mě paní v kavárně zeptala co čtu, že se chce taky zasmát.

22.10.2018 4 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Takoví jsou podle mě olympionici, že kromě talentu je to hlavně tvrdá dřina. Co se týka Věry Čáslavské je to osobnost a v knize jde vidět, že vlastně doba, ve které se žila s ní vždy zametala, ať už za Socialismu, tak i za doby bulvárních médií.

16.09.2018 5 z 5

Můj život ve Francii Můj život ve Francii Julia Child

Než jsem došla nakonec knihy, přestala jsem si o sobě myslet, že jsem člověk, který rád vaří a má rád jídlo. Kniha, ale není jen o jídle, ale o poznávání jiných kultur a zvyků a o přátelství a celoživotním partnerství.

19.11.2017

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

První polovina byla táhlejší, ale druhá už měla spád a napětí.
Je tam moc.postav, které se nakomec spojí, ale podle me vyprávění z dob čarodějnických procesů tam je zbytečně.

10.11.2019 3 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Moc milý příběh. Na pozadí událostí je zajímavý příběh

09.09.2019 4 z 5