Martin_Happy Martin_Happy komentáře u knih

Boříkovy lapálie Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač

Jako malej sem tuhle knížku měl hodně rád. Nechápající rodiče, přísní učitelé a dobře myšlené skutky, které byly posléze posouzeny jako lumpárny a trestány. Jak já tohle jako dítě znal

05.01.2012

1984 1984 George Orwell (p)

Tato kniha mne naprosto ohromila. Je výborně napsaná a čtivá. Prostě mne dostala, četl sem jí tak dloiuho, dokud sem nebyl na konci. Jen jediného se děsim, a sice toho, že naše společnost právě směřuje přesně k takovému stavu. Už jen to, jak funguje například zpravodajství, nebo kam se posunula svoboda slova

05.01.2012 5 z 5

Besídka bývalých žáků zvláštní školy Besídka bývalých žáků zvláštní školy Miloslav Šimek

To, jakým způsobem Krampol degradoval humor Š+G je naprosto děsivé. A povídky, na kterých pracoval jsou stejně příšerné, jako sám Krampol. První část knihy původní autorské dvojice je za plný počet, ovšem to, jak vám to zkazí ten konec, to mne otrávilo

25.01.2012 3 z 5

Rychlé šípy 1. Rychlé šípy 1. Jaroslav Foglar

Jak to všechno začalo, aneb černí jezdci, šmejkalova ohrada a závod v běhu o vlajku. Je to prostě klasika, kterou by každý čech měl asi znát

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Moje absolutně nejoblíbenější kniha. Mohl bych jí číst pořád. A nenudil bych se. Donutila mne i jet do Berlína a do toho města se zamilovat

Dům drobných radostí Dům drobných radostí Colette Vivier

Přesně tak, knížka z dětství. A furt jsem si přál, aby ta zlá teta konečně vypadla

02.01.2012 4 z 5

Sólo Sólo William Boyd

Velmi slušně napsané pokračování, které celkem dobře zapadne do stylu Flemingových originálů. Četl jsme to přerušovaně vždy ve vlaku, takže mi to celkově trvalo, i když reálně jsme nad knihou strávil jen pár hodin. Děj má spád a je tam še, co k agentovi britské tajné služby patří. Snad jen v technickém popisu zbraní se autor až možná příliš zbytečně rozepsal, ale to je jen pár řádek navíc.

28.12.2018 4 z 5

Jirka postrach rodiny Jirka postrach rodiny Richmal Crompton

Dodnes si pamatuju, když sem to četl poprvé. Ta nemoc utekla ani nevim jak

05.01.2012 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihy o Harry Potterovi mají jednu pro mne úžasnou vlastnost. Když je čtu poprvé, tak je čtu tak dlouho, dokud je nedočtu. (tady to bylo jedno odpoledne až do večera. Ovšem podruhé a potřetí, když už víte, co se stave, tak už to s Vámi tolik nezamává.

První díl s odstupem hodnotím velmi dobře. Když si vemu jak na mne působil ve správném věku, tak mu toho není moc co vytknout. Přesto s odstupem, první dva díly jsou pohádkovité. Když jsem nedávno ve druháku na V3 dal všech sedm knih za sebou, tak jak mají bejt, tak sem se vyloženě těšil, až konečně přelouskám první tři knihy

05.01.2012 4 z 5

Vdáváme matku a jiné povídky Vdáváme matku a jiné povídky Gerald Durrell

Pokud mohu nějakou vypíchnout, pak právě tu, ze které pochází titulní obrázek. O prasnici která milovala rokfor a hledala lanýže. Ta je vskutku skvostná

02.01.2012 5 z 5

Jirka v hlavní roli Jirka v hlavní roli Richmal Crompton

Absolutně výborná knížka mého dětství, která s přehledem strčila do kapsy Mikuláše s Boříkem. Protože Jirka vyváděl teprve ty správné lumpárny a přitom všechno myslel v dobrém. Ovšem zaměňovat sousedům kočky, vyrábět motorové čluny a nebo vystavovat vlastní tetičku, to byly zkrátka takové lumpárny, na jaké se Jirkovo český a francouzský kolega nikdy nezmohli.

01.01.2012 5 z 5

Chlaporatoř - Kniha užitečných věcí Chlaporatoř - Kniha užitečných věcí James May

Je to fakt inspirativní čtení, člověk by nejradši vstal z postele a hned šel něco vrtat ebo šroubovat. May je navíc vtipný a hodně čtivý

15.10.2018 5 z 5

Horký, zploštělý a přelidněný - Proč potřebujeme zelenou revoluci Horký, zploštělý a přelidněný - Proč potřebujeme zelenou revoluci Thomas L. Friedman

Přesto, že ne vše je popsáno zcela přesně, je to dobrá kniha, protože přiměje k zamyšlení

03.09.2017 4 z 5

Atentát na presidenta Atentát na presidenta Mark Lane

Na jednu stranu nechápu, že tahle kniha prošla sítem normalizační cenzury. Na druhou stranu jsem rád, je vážně dobrá

12.06.2015 5 z 5

Retro ČS Retro ČS Michal Petrov

Trochu moc zaměřené jen na trh a výrobky. Uvítal bych více sondu do socialistického života. Trávení volného času, zájezdy s ROH a podnikové obdoby dnešních teambuildingů, nějaké repete TV programů například, nebo třeba popis oslav MDŽ, prostě další věci z té doby, nejen přehled výrobků

25.02.2014 3 z 5

Třetí tajemství Třetí tajemství Steve Berry

Nakonec nejlepší co sem od něj zatim četl, je to sice subjektivní, ale vatikánské intriky při volbě papeže jsou pro mne velice zajímavé téma

06.05.2013 5 z 5

Zmrdi, vohnouti a my Zmrdi, vohnouti a my D-FENS

Svým způsobem je nutnost se seznámit s tímto textem

16.10.2012 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Pro mne nejoblíbenější Verneovka.

Aleš a spol. Aleš a spol. Vojtěch Steklač

Knihy -a spol.- sem objevil až dodatečně. Doma sem měl klasické Boříkovy lapálie, ale pak sem v knihoně objevil svazky a spol. a hodně sem se nasmál u nových příběhů. Opravdu pěkná kniha

05.01.2012 4 z 5

V Buckinghamu otevřeno V Buckinghamu otevřeno Karel Kyncl

Opravdu skvělé, mnohdy velmi zábavné fejetony. Radost číst

20.06.2017 5 z 5