Marthas Marthas komentáře u knih

Čarodějka z Turlinghamu Čarodějka z Turlinghamu Ellie Boswell (p)

Taková oddychovka pro čtenáře okolo 12 let.
Od druhé poloviny se to dalo dokonce číst, proto taky tři hvězdy a ne dvě.:)
Víc se dozvíte v recenzi, kterou se právě chystám psát.

Marthas

06.12.2014 3 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Je poznat, že si autorka nebyla sama jistá, jestli to dokáže dopsat, a jak dobře. Bod k dobru, že to nakonec dokázala a překonala tutu krizi. A nám nezbývá než doufat, že třetí díl se tomu prvnímu, nejen vyrovná ale nakonec ho i překoná....

23.10.2014 3 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Jediné, co mi na této sérii trochu vadí ale kvůli čemu nemá smysl snižovat počet hvězd, je neposloupnost děje, která mi sice dost vadí, ale jelikož se nedá ubrat půl hvězdy ale musela bych ubrat celou, seznávám to za méně důležité, až na pár chyb, kterých bylo spíš méně než více, dobré

13.10.2014 5 z 5

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Myslým, že autorka si stále drží přibližně stejnou úroveň! Obdivuju svět, který vymyslela, ale stále tomu něco chybí!
Uvidíme, jak to nakonec rozmotá, když už mají následovat poslední dva díly!!
Ke knize: začátek jako vždy vlažnější, ale když jsem se prokousala zhruba do poloviny, stíhala akce akci, též se mi chce říci jako vždy!!
Další díly si samo přečtu, chci vědět, jak to skončí!

22.09.2014 3 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Na začátku mi přišlo, že to je fakt doják, opravdu jsem to obrečela, pak pro změnu jsem neustále uvažovala, nad tím dát dvě hvězdičky anebo dát tři hvězdičky a to mě provázelo až do posledních zhruba padesáti stran, kdy mi kniha dokázala, že si opravdu tu třetí hvězdu zaslouží....
Nepřišlo mi, že by konec byl tak otevřený, spíše bych řekla, že autorka dalším dílem navazovat ani nechtěla!!

13.09.2014 3 z 5

Velikost L: Šaty pro nevěstu Velikost L: Šaty pro nevěstu Meg Cabot

Kniha naprosto splnila má očekávání, nechybí v ní nic, na co jsme si u této série zvykli, ať už humor hlavní hrdinky, napětí, ale hlavně i poučení, které se autorka snažila do každého dílu vždy vtěsnat!!
Jestliže ovšem někdo očekává bombu, tedy výrazné vybočení, z těchto zajetých kolejí, nedočká se ho, a že tam jsou vrazi by němělo nikoho překvapit, je to přece závěrečný díl detektivní série!!:)

29.08.2014 5 z 5

Nováček Nováček Robert Muchamore

Knihu jsem četla a mohu jen říci, že mi neskonale vadila hlavní postava a vůbec styl psaní, nemluvě o tom, že mi to přišlo jako kopírování Anthonyho Horowitze, takže za mne jedna hvězda!!:(

27.08.2014 1 z 5

Moje kamarádka je koza nebeská Moje kamarádka je koza nebeská Patricia Schröder

Knihu bych nehodnotila špatně, pokud by se mi už tenkrát nezdála strašná!!

17.08.2014 odpad!

Pomoc! Můj společenský život nestojí za nic! Pomoc! Můj společenský život nestojí za nic! Kathryn Lamb

Kniha plná humoru, a toho je třeba, když jste churaví!!.)

17.08.2014 5 z 5

Pomoc, Poly! Pomoc, Poly! Cécile Aubry (p)

Má milovaná knížka, úplně první příběh, kde byl hrdinou i poník a já propadla jejímu kouzlu, škoda jen....

17.08.2014 5 z 5

Bella a Sebastián: Útulek na Velkém Baou Bella a Sebastián: Útulek na Velkém Baou Cécile Aubry (p)

Jako malá jsem milovala příběhy o Belle a Sebastiánovi, ale upřímně si myslím, že první díl byl nej...

Radovanovy radovánky Radovanovy radovánky Zdeněk Svěrák

Má oblíbená knížka z dětství! Hodně jsem se u ní nasmála ale dvakrát jsem ji přečíst nedokázala!:)

17.08.2014 4 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

K této knize jsem si nikdy nenašla pozitivní vztah, byla to povinná četba ve škole a jako k povinné četbě jsem se k ní také chovala!

17.08.2014

Vzpomínky na knížku nejsou pozitivní, měla jsem kvůli ní průšvih ve škole, můj první, že jsem ji nepřinesla na hodinu, v knihovně ji tenkrát měli jen párkrát a chtělo si ji půjčit několik tříd, takže měli pořadník a paní učitelce se to vůbec nelíbilo, asi se jí nikdy nestalo, že by neměla peníze...

17.08.2014

Eliška a táta Král Eliška a táta Král Hana Doskočilová

Tato knížka byla jednou z prvních, které jsem samostatně přečetla a jednoznačně při prvních krůčcích mezi knihami má nejoblíbenější!!

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Už jsem asi odvykla tomuto stylu psaní knih, obzvláště mě málem od dočtení knihy odradil prolog, ač je to pár stránek, četbu jsem po něm málem ukončila!!
Myslím si, že z knihy je opravdu poznat, že autor věnoval spoustu času studii reálií tehdejší doby a stylu psaní Arthura Conana Doyla!!
Jak se mu to však povedlo, bych raději doporučila posoudit každému čtenáři samému, tak že si knihu sám přečte!!
Zdá se mi, že mi nepřísluší ji soudit....

14.08.2014 3 z 5

Čas ani myš nezastaví Čas ani myš nezastaví Michael Hoeye

Když kniha před lety vyšla, a já si jí přečetla, velmi se mi líbila, po dlouhé době jsem si jí chtěla přečíst znovu ale už jsem se do ní nedokázala začíst, takže je to pravděpodobně knížka na jedno přečtení, i když velmi kvalitní!!

06.08.2014 4 z 5

Nijura – Dědictví koruny elfů Nijura – Dědictví koruny elfů Jenny-Mai Nuyen

Knihu jsem četla už před lety - jediné, co mi zůstalo v paměti, je že kdybych se opravdu nenutila tak by mne první polovina knihy dost odradila, od té doby co se Nill ocitla v lese se to ale zlepšilo a já byla celkem ráda, že jsem ji neodložila, což u druhé knihy této autorky už tak neplatilo!!

31.07.2014 3 z 5

Wicca Wicca Cate Tiernan (p)

Co říct? Kniha jako taková vás upoutá a už nepustí, o čemž svědčí i to, že přes to, že má nějakých 450 stran, jsem ji měla za dva dny přečtenou, když pominu, že jsem už v půlce měla tušení (možná už po přečtení anotace), že vše není, tak jak se zdá! K tomu, že tu někdo prohlásí, že nechápe, proč jsou tam ty vyznačené silné pasáže a že mu to vadí, trochu to chápu, taky mi to nebylo moc po chuti, ale chtěla bych podotknout, že určitě mají nějaký účel!! Jaký - asi trochu zmást ale všechno zapadne na konci knihy a když si je zpětně přečtete pochopíte, že to nepíšou cizí osoby (myslím v Pokrevní čarodějnici), ale někdo, kdo tam vystupuje!!
Osobně dávám pouze čtyři hvězdy, za ten trochu průhledný závěr, kde ale vlastně není jasné, jestli autorka plánuje pokračování!
A potřebuje ho tato kniha, osobně se nedokážu rozhodnout - možná, že by bylo lepší,kdybychom se už více o Morgan a Calovi nedozvěděli!! Ale to by u nás nesměli přeložit, Sweep 2, Sweep 3, Sweep 4 a Sweep 5!!

29.07.2014 4 z 5

Čekání na zázrak Čekání na zázrak Stacey Kade

Nebýt té spousty tiskařských chyb, jako jsou vynechaná slova, špatné koncovky atd. a někdy nadbytečného dumání o věcech, ve kterém jsem se trochu ztrácela, tak bych knize dala plný počet!! Autorka se už vypsala, jako by to z celé té knihy nějak dýchalo, a slušně to završila!!

27.07.2014 4 z 5