Radovanovy radovánky

Radovanovy radovánky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144695/bmid_radovanovy-radovanky-144695.jpg 5 64 11

Pohádky pro předškoláky a malé školáky, které mohly děti vidět jako večerníkové příběhy již před více než dvaceti lety. Kdyby šlo Radovánky specifikovat jednou větou (což samozřejmě nelze), bylo by to nějak takhle: milé, něžné, zábavné a veselé, bez prvků přehnané agresivity či násilí a současně výchovné a poučné. Nenásilnou a nenápadnou formou Zdeněk Svěrák ukazuje dětem naprosto jasnou linii mezi tím, co je správné a tím, co není. A přesto v pohádkách žádné poučování a vychovávání na první pohled vůbec nenajdete. Nejsou třeba žádné spolknuté babičky a Karkulky, unesený Budulínek, ani zakletá princezna, aby bylo z příběhů jasné, kdo stojí na které pomyslné černobílé straně světa. Ale ony tam snad ani ty černé strany vůbec nejsou…... celý text

mia.com
12.04.2024 4 z 5

Jako male ditka nas knizka bavila, kdyz nam ji mamka cetla pred spanim.

Kontryhelka
28.01.2023 1 z 5

Tahle pohádka, nebo příběhy kluka Radovana mi k srdci nepřirostly. Neuvěřitelně protivná a divoká postava Radovana, navíc ošklivě ilustrované. Za mně ne.

knihovna1
27.09.2022 5 z 5

Četla jsem svým dětem. Ráda. Je to veselá knížka s hezkými obrázky. Po čtení na dobrou noc naladite mysl na sny a plány na zítřek. Co budeme zase vyvádět?

E_Lan
16.01.2022 4 z 5

Příjemné poslouchání hlasu Zdeňka Svěráka, jeho hrátek s českým jazykem, odpočinkových příběhů tak akorát dlouhých, které baví jak děti tak dospělé. Příjemné dílko.

anonymní.Ilja
17.12.2021 5 z 5

Většina mých dětských nemocí pod dohledem babičky měla nádech Radovanových malých příběhů a mouder. A "Zlý výrostek Hugo" je u nás v rodině obecně uznávaný pojem pro zkaženost nejvyššího kalibru. Kniha, kterou toužím jednou číst svým dětem.

lucie3725
24.04.2020 5 z 5

Nemůžu se rozhodnout, jestli je lepší knížka nebo audioknížka. Miluju obě.

Fandomas
07.04.2019 5 z 5

Před (audio)čtením jsem viděl celý večerníčkový seriál, který je pro mě mírným nadprůměrem. Knížka je ale oproti mému očekávání MNOHEM lepší! Dospělí si tu knížku při čtení užíváme skoro víc jak děti ;o)

Jarda013
10.10.2018 5 z 5

Pro mne skvělá knížka, u které se baví nejen děti - příběhy jsou vtipné, milé, napsané krásným jazykem.

hasmanka
20.11.2017 5 z 5

U všech našich dětí v rodině měla tahle knížka úspěch, hodně jsme si o Radovanovo příhodách povídali, děti měly stále nějaké otázky a nápady. Moc ráda jsem ji znovu a znovu otvírala, a i když děti odrůstají, kniha pořád leží připravená ve vrchních vrstvách knihovny. :-)

Marthas
17.08.2014 4 z 5

Má oblíbená knížka z dětství! Hodně jsem se u ní nasmála ale dvakrát jsem ji přečíst nedokázala!:)

DagmarM
02.02.2013 5 z 5

Zahradnický chlapeček Bohoušek, kterému všichni říkají Radovan, jeho kamarádka Kateřinka, zlý výrostek Hugo a laskavý humor pana Svěráka. Nádherné pohádky, se kterými se děti ztotožní.

Večerníček

Zdeněk Svěrák