Eliška a táta Král

Eliška a táta Král https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7831/bmid_eliska-a-tata-kral-E8u-7831.jpg 4 74 16

Veselá a čilá holčička, které se občas říka Eliška s ušima, protože je mívá často bolavé, má jediné trápení. A to jsou její dvě přestarostlivé tetičky.

uzivatel83509
02.10.2023 4 z 5

Knížečku jsem četla jako malá, proto jsem ji teď dala ke čtení dceři, která má v rámci druhé třídy na základní škole, přečíst nějakou knihu. Příběh je krátký, plný nádherných obrázků (mám vydání z roku 1989) které jsem si zamilovala už jako malá (snad víc, než ten příběh Elišky)

Atlantis
06.09.2022 3 z 5

Zvláštně laděná kniha. Smrt maminky, nemoc, hledání partnera... docela drsná témata pro prcky. Ale jinak dobré. Ne úžasné, hodně zkratkovité, ale proč ne.

pip11
03.01.2021 5 z 5

Jedna z mých velmi oblíbených knih z dětství :) Celý příběh, a hlavně ty ilustrace, jsem milovala tehdy stejně jako dnes.

andrea7191
12.08.2020 5 z 5

No jo, na tenhle poklad z dětských let jsem skoro zapomněla, dokud jsem jí nenašla při stěhování.

Mrňous1
12.08.2020 5 z 5

Moc pěkná knížka pro malé děti, která dokáže mile vysvětlit a popsat i smutné okamžiky v životě a dát naději. Eliška je moc sympatická holčička a má moc fajn tátu a ještě fajnovější tety:-)))

m.zirhut
07.09.2019 3 z 5

Knihu jsem četl holkám (6 a 8 let) před spaním. Z krátkých vět a slohu bylo znát, že je to kniha spíše určená začínajícím čtenářům k samočetbě. Ale k tomu by si zasloužila jazykovou reedici, protože mi přišlo, že těch 40let je už na textu celkem znát.

Freedomova
02.06.2019 4 z 5

Hezká knížka, taková milá - před spaním pro malé děti ideální. Syn měl zrovna bolavé ouško, tak se mu líbilo, že v tom není sám. Mám vydání z roku 1989 a jsou tam moc krásné ilustrace od Jaroslava Maláka.

triatlet
06.04.2019 5 z 5

Pro začínající čtenáře nadčasový příběh, který smutné věci (smrt blízkého) dokáže potlačit naivně dětským úsměvným přístupem.
Eliška v sobě skrývá kousek známějšího Vaška od Marie Poledňákové. Zajímavé, že ve stejné době vznikly dva příběhy o ženění tatínka, respektive vdávání maminky.
Pro nejmladší čtenáře jsou krátké kapitoly ideální.
I Jaroslav Malák svými ilustracemi vdechl Elišce život.

Bustedka
21.12.2018 3 z 5

Nenadchne ani neurazí

sinamona
30.08.2018 5 z 5

Kniha z mého dětství, ráda se k ní vracím i nyní v dospělosti :)

majík1
05.07.2016 5 z 5

To byla jedna z mých oblíbených knih a hodně jsem se k ní vracela

hanicka258
29.09.2014

Přečtena za 20 minut - rychlovka, vhodná pro malé děti (cca 1. třída). :-)

Marthas
17.08.2014 5 z 5

Tato knížka byla jednou z prvních, které jsem samostatně přečetla a jednoznačně při prvních krůčcích mezi knihami má nejoblíbenější!!

moonchild
07.03.2014 5 z 5

Tuto knížku jsem poprvé sama přečetla a moc se mi líbila.

Michaela98
17.03.2012

Byla to jedna z prvních knížek, co jsem jako malá četla. Tehdy se mi moc líbila, je opravdu hezká!!

Naglice
19.12.2011 5 z 5

Zajímavé myšlenky této knihy jsou bezpochyby často nemocná holčička, smrt její maminky (na kterou si nevzpomíná), hledání nové maminky a bolestivá myšlenka, že by Eliška chtěla sourozence, což je bez maminky nereálné. Knížka se mi velmi líbila. Určitě má začínajícím čtenářům co nabídnout.