MartaPear Online MartaPear komentáře u knih

Žert Žert Milan Kundera

Nevím... nějak mě to neoslovilo ani poprvé, ani při dalších asi třech pokusech se tím prokousat

25.01.2024 1 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Příběh, vyprávěný kočkou, kterou zachránil dalajláma, vypráví o životě v jeho sídle (a v druhém plánu seznamuje s budhismem - to jsem trochu přeskakovala). Zajímavé, stejně jako i další díly.

24.01.2024 3 z 5

Ona a já aneb Manželem snadno a rychle Ona a já aneb Manželem snadno a rychle Miroslav Macek

No, další pokus o Jirotku... snaha ho nahradit a vydělat na tom, napsané v "jeho duchu", ale klopýtavě, násilně, bez lehkosti a vtipnosti o svatebních přípravách, svatbě a svatební cestě a všechno se to motá kolem vína.

24.01.2024 1 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

Autor coby bývalý kancléř, protokolář či co vlastně byl Ovčáček vypráví o kontroverzní kariéře i osobních "úspěších" v průřezu našich nejnovějších dějin, které ovlivňuje a manipuluje s nimi. Pobaví, neurazí, ale výraznou stopu v člověku nenechá. Vhodná kniha např. do MHD a na cesty, kdy se nepotřebujete úplně soustředit, ale chcete se nějak zaměstnat.

24.01.2024 3 z 5

Mouka pro meluzínu a jiné glosy Mouka pro meluzínu a jiné glosy Petr Kukal

Půvabné a roztomilé čtení, např. sloupky z deníku Metro, pohladí na duši!

24.01.2024 4 z 5

Cesta na poledne Cesta na poledne Václav Křístek

Mám ráda Jakuba Krčína a hlavně jeho dílo, takže jsem s chutí začala číst. Ale... děsně rozvláčné, asi víc vymyšlené než reálné, o mládí Jakuba Krčína, jak se dostane do služeb Rožmberků.. ale nedočetla jsem, nuda, nuda, nuda

24.01.2024 odpad!

365 + 1 příběh strážníků z Přerova 365 + 1 příběh strážníků z Přerova Miroslav Komínek

Smála jsem se celou dobu. Velice vtipně popsaný běžný den, týden a prostě služby městské policie v menším městě, kde se tak trochu všichni znají a prohřešky jsou úplně "obyčejné".

24.01.2024 5 z 5

Patnáct zlatých vlasů Patnáct zlatých vlasů Eduard Fiker

Mám ráda autorovy detektivky, protože je v nich jasné kdo je kdo a děj postupuje chronologicky a logicky

19.01.2024 3 z 5

Most přes Dlouhou řeku Most přes Dlouhou řeku Eva Kantůrková

Slibovala jsem si víc... Miluju Hradišťan a na dojmy z koncertního turné do Číny jsem vyla velice zvědavá a slibovala si hodně zajímavého, ale zklamání značné. Každý ze tří autorů popisuje zájezd ze svého pohledu, odradila mě už Kantůrková, nedočetla jsem.

17.01.2024 1 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Oddechové čtení pro chvíle oddechu, ať už na dovolené nebo po náročnějším dnu. Opět pohodový dívčí (ženský...) román se všemi atributy, ale ke knize se lze vracet a otevřít jí kdekoliv a pořád je to fajn.

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Tentokrát jednodušší zápletka, tudíž čtivější.

Srdce Evropy Srdce Evropy Pavla Horáková

Tentokrát od autorky nic moc, v podstatě seznam jmen Čechů, kteří za CK monarchie přispěli k rozmachu Vídně, na pozadí milostného příběhu ze současnosti. Pro mě je jednička její Teorie podivnosti.

Cizinec v cizí zemi Cizinec v cizí zemi Robert A. Heinlein

Prý základ sci-fi, ale neoslovilo mě to, i kvůli nedostatku času a tloušťce knihy Při kolonizaci Marsu zahynou všichni, kromě jednoho lidského potomka, kterého vychovají Marťani. Při další misi po mnoha letech ho přivezou na zem a dál jsem to nedočetla..

14.01.2024 1 z 5

Minehava Minehava Eduard Štorch

Z nostalgie jsem si přečetla po hodně letech... ale naivňoučké, prvoplánové, holt psané v jiné době, anebo už svět vidím jinak, každopádně dobro zvítězilo a to je důležité!

Neklidné století Neklidné století Jaroslav Čechura

Pro mne osobně velmi zajímavé, protože se obsah dotýká míst, času i mých předků. Je to samozřejmě odborná publikace, ale srozumitelně napsaná i pro laika. Jižní Čechy mají výhodu v kontinuitě panování šlechtických rodů, nejdříve Rožmberků, posléze Schwarzenbergů, kteří při dlouhodobé vládě chtěli mít pořádek (kvůli penězům, samozřejmě) a tedy vládli relativně rozumně na tehdejší dobu a hlavně si vedli podrobné evidence všeho - tedy zlatý důl pro historika.

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Hm... příběh o únosech a vraždách blondýnek, potencionálních adeptek do harému osmanského paši a vyšetřovateli Jiřímu Adama z Dobronína a spol. se sice četl celkem příjemně, ale ty knihy začínají být jako podle kopíráku, měla jsem neodbytný pocit, že už jsem to četla, protože děj je naprosto předvídatelný. Každou další knihu autora čtu s nadějí, že to bude něco nového, ale bohužel ne... dalo by se říci, že to "seká jako Baťa cvičky".

14.01.2024 2 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Tuto i druhou knihu - průvodce jsem četla před mnoha lety a tehdy jsem byla nadšená, chtěla jsem si připomenout ony zážitky, ale dnes už mi to už jaksi vyčpělo, člověk se nemá vracet k minulosti...

Snové novely Snové novely Arthur Schnitzler

Dvě novely, v podstatě asi tak o schizofrenicích, kteří žijí sice v realitě, ale hlavou jinde, v první dožene paranoia chlápka k vraždě bratra, ve druhé manžel jde na utajený sado-maso-porno bál a manželka ho vraždí ve snu. Mírně ujeté, ale dobré čtení!

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Obvyklé. hrad, šlechta, podaní apod., překomplikované zápletky a zločiny, nezapamatovatelná jména, přeskakování mezi několika ději

14.01.2024 1 z 5

Rádio v mrazáku Rádio v mrazáku Jana Hanušová

Paní Hanušová, jinak herečka, se během covidu asi dost nudila a sice začala užitečně pracovat, ale při literární činnosti využila svého jména.

14.01.2024 odpad!