Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6894/bmid_proc-bychom-se-nepotili-aneb-jak-se-jCU-6894.png 4 328 53

Druhý díl vodácko-horácké trilogie nám znovu umožní prožít nevšední příběhy čtenářům již známé party kamarádů - Bonga, Kenyho, Sumce, Lucie a dalších, tentokrát na horách.

MartaPear
MartaPear
14.01.2024 2 z 5

Tuto i druhou knihu - průvodce jsem četla před mnoha lety a tehdy jsem byla nadšená, chtěla jsem si připomenout ony zážitky, ale dnes už mi to už jaksi vyčpělo, člověk se nemá vracet k minulosti...

ivousekk
ivousekk
20.09.2023 4 z 5

Nebylo to spatne. Vtipne situace stridaly ty nudnejsi.

Iki1
Iki1
30.06.2023 4 z 5

Touhle knihou startuju svou letošní letní sezónu. Jedná se o velmi příjemnou oddechovku psanou bez větších literárních ambicí, spíš s cílem čtenáře pobavit. A to je moc dobře. Psáno jednoduchým, srozumitelným a vtipným jazykem. Snad jen místy bylo tlačeno na pilu přespříliš, ale to asi k humorným knihám tak nějak patří. Nemáme totiž všichni stejný cit pro humorné situace.

Janizoun
Janizoun
17.04.2023 5 z 5

Druhý díl odehrávající se na horách, mě opět velmi pobavil a krásně jsem si čtení užila. Po přečtení tohoto dílu, bych nejraději vyrazila na hory :-)
Tyto knihy jsou krásně napsané. Opravdu vykouzlí úsměv na tváři, jak pěkně píše v komentáři n.ezn.amy a mně kniha dala do oka i nostalgickou slzu, při vzpomínce na mé mládí.

n.ezn.amy
n.ezn.amy
03.04.2023 4 z 5

Druhý díl příběhů vodácké party, kteří tentokrát vyrazili do Tater. Jejich zážitky z vlaku, putování v horách, bivakování ve stanu či ve vysokohorské chatě. Pro mě je tato kniha jedna velká nostalgie po mém chození v Tatrách s rodiči na počátku devadesátých let. Naprosto přesně popsané tehdejší oblečení horáků a jejich způsobech a chování v horách. Tahle kniha vám dozajista vykouzlí úsměv na tváři.

vlasta88
vlasta88
21.01.2023 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla ve svých devíti letech a i vzhledem ke každoroční návštěvě Tater mi přirostla k srdci takovým způsobem, že po více než dvaceti letech je v naprosto salátovém vydání a znám ji nazpaměť. Spoustu věcí jsem pochopila až s věkem, takže ač se to možná na první dobrou nezdá, nejedná se úplně o povrchní humoristickou literaturu. :)

KlariN
KlariN
11.01.2023 4 z 5

Velice příjemný, i když dost retro zážitek. Je v něm totiž kromě humoru a nostalgie ukryto autorovo srdce. A lásky oceán. Díky.

yellowbanna
yellowbanna
03.01.2023 5 z 5

Ze všech Šmídových knih je tahle ta nejoblíbenější, nejkultovnější. Taky už je pěkně ohmataná, jak jsem ji tahala právě po horách a nejrůznějších výletech. O Vánocích se mi zase zastesklo a vydala jsem se mezi horáky. Jen se do smíchu občas vloudil nostalgický podtón. Hory a kamarádi, se kterými jsem po nich chodila, jsou místně i časově hrozně daleko...

mazlak
mazlak
13.11.2022 4 z 5

Chystáte se do hor? Nebo ještě lépe, do Tater? Potom bych si dovolil doporučiti tohoto průvodce. Tady se totiž s úsměvem na rtech dozvíte spoustu věcí, kterým je dobré se vyhnout. Kniha je čtivá, vtipná a jednoduchá na pochopení. Ideální čtení pro obyčejné lidi.

lassse
lassse
09.10.2022 3 z 5

Vtipná jednohubka o turistech se “sebevražednými” sklony :)

Booky84
Booky84
29.07.2022 4 z 5

Milá, humorná, čtivá kniha určená pro všechny horáky a horačky. Nejvíce se mi líbilo vyprávění o Kenym a jeho partě přátel.

Devorah
Devorah
24.07.2022 2 z 5

Ačkoliv mám ráda knihy s touto tématikou a i tento druh humoru, kniha mi celkově nesedla a humorné scénky mi občas přišly na sílu. Místy jsou sice zábavné, ale tak moc absurdní, že čtenáře unavují. Kdyby autor tak vehementně "netlačil na pilu", kniha by se četla o dost svižněji.
Je to prostě klasické prázdninové čtení, které po přečtení zcela vyšumí.

markyticka
markyticka
26.06.2022 5 z 5

Několik příběhů volně se prolínajících s pohádkou i snem. O cestách po horách i na ně, o partě kamarádů, o přátelství, přírodě a pomoci. Krásné čtení :)

konicekbily
konicekbily
15.06.2022 5 z 5

Žasnu nad autorovým "dokumentaristickým" stylem vyprávění! Zachytil tehdejší atmosféru života "Horáků" tak dokonale, že s jeho historkami určitě souzní mnoho mých vrstevníků. Jako kdybych spoustě jeho příběhů souvisejících s vandrování po slovenských horách byl přítomen. Vzpomínky na toto období před čtyřiceti- padesáti lety paří mezi mé nesilnější zážitky. Tehdy jsem žil v Havířově a do slovenských hor jsem vyrážel nejméně jednou měsíčně na "vandry". Navíc jsem měl možnost kdykoliv přenocovat ve Štrbě.

Monike
Monike
24.05.2022 5 z 5

Moje prvni kniha autorova, kterou jsem cetla a totalni nadseni z humornych scenek. Diky CV!!!

morienhithwen
morienhithwen
19.04.2022 5 z 5

Zdeněk Šmíd je absolutní bůh co se týče vkládání lásky a poezie do textů, které nejsou explicitně o lásce a poezii. I když z jistého úhlu pohledu stejně jsou.

iška
iška
15.01.2022 4 z 5

Ono je asi jedno jestli jedete na vodu či zdoláváte hory, podstatné je, zda je to s těmi, se kterými vám je fajn. A mně je dobře s partou v knihách Zdeňka Šmída.

PeterBahn
PeterBahn
09.06.2021 4 z 5

Když už jsem přidal do DBK vodáckého průvodce, přidávám i tuhle „horskou“ knížku. Opět velmi milé a místy velmi vtipné čtení s neoddiskutovatelnými relaxačními účinky!

stanislav0373
stanislav0373
19.01.2021 3 z 5

Úsměvná knížka (v mém případě audiokniha) s několika snad i veselými příhodami...

DuncanIdaho
DuncanIdaho
25.12.2020 4 z 5

Úsměvná, místy vtipná kniha. Opravdu jsem se některým situacím v knize docela zasmál. Škoda jen, že tam bylo promícháno několik příběhů, byly to vlastně tři knihy v jedné. Rozhodně by dílu prospělo, kdyby se autor věnoval jen pobytu partě kolem Křižáka.

humor česká literatura hory a pohoří vysokohorská turistika

Kniha Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách je v