MARSgirl MARSgirl komentáře u knih

Svatý Xaverius Svatý Xaverius Jakub Arbes

Nechápu, jak může být tato kniha v žebříčku 74. nejhorší. Ale možná už vím... když trilogie 50 odstínů šedi je pro velkou část málem na vrcholu literatury.

29.06.2013 3 z 5

Medvěd: Dějiny padlého krále Medvěd: Dějiny padlého krále Michel Pastoureau

Líto je mi medvěda.

16.08.2016 5 z 5

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Nikdy si večer děvčata nečešte vlasy, nebo se mořeplavci opozdí.

19.02.2015 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Úžasná kniha, která končí zjištěním, že jediný, kdo skončí s panem Darcym je Líza. (Ach jo)

27.02.2013 5 z 5

Severinova cesta do temnot Severinova cesta do temnot Paul Leppin

Po letech konečně další orgastická kniha, která dokáže evokovat temná pokušení a potěšení tak, jak to uměl jen Oscar v Obrazu Doriana Graye a Huysmans v Naruby. Tady navíc s ultra bonusem v tom, že se to celé odehrává v Praze. Moc nebezpečný!

13.09.2019 5 z 5

Mapa Anny Mapa Anny Marek Šindelka

Depresivní zážitek, který budu moct zopakovat bez zhroucení až tak za 30 let.

13.02.2015 5 z 5

Umění jako terapie Umění jako terapie Alain De Botton

Očekávání velká. Výsledkem je ale jen kniha, snažící se o návod, jak umění dobře pochopit. To je v pořádku, ale ne takhle stupidním stylem. Nápady typu přeinstalování děl v galeriích do celků podle emocí z nich vyzařující, jsou pro mě opravdu naprosto mimo. Možná by se umění nemělo tak zjednodušovat. Vždyť k olivám si taky najde cestu každý sám. Dočíst knihu pro mě nihilistickým zážitkem.

31.01.2015 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Naprosto brilantní! Už hodně dlouho jsem nebyla začtená do té míry, že bych absolutně ztratila pojem o čase.

Agresivní, napínavé, písečné!

06.06.2014 5 z 5

Vědomí konce Vědomí konce Julian Barnes

Kniha na jedno odpoledne, kdy musíte vysávat s knížkou v ruce. Intelektuální výroky mladých londýnských chlapců v kombinaci s vyprávěním, kde nic není bez logiky. Témata paměti a smrti, tentokrát zakamuflována jinak, beletristicky, že by možná lehký neznalec autora zapomněl. Jen Veronica je postava, která chcete, aby se brzo ztratila z vyprávění a konečně zmizela...

31.01.2015 5 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Kniha, která mi naprosto nabourala všechny představy o inovacích a experimentech ve vypravěčství. Na úplném začátku knihy jsem si uvědomila, že vlastně nečtu, ale přemýšlím, jestli je to vůbec možné, aby tak moc jiná kniha existovala. Postupem jsem do světa myšek a leknínu v plíci naprosto zapadla a na další knihu jsem se skoro nemohla soustředit, protože jsem hledala neustále prvky Pěny dní.

08.08.2013 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Moc se u knih nebojím, ale u téhle jsem byla v Bradavicích a bála jsem se toho, že se Komnata opravdu otevřela.

01.03.2013 5 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Pro mě Velké zklamání.

11.01.2013 2 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Velmi barvitý příběh, který se před očima objevuje, alespoň pro mě, velikou rychlostí. Prvních 100 stran jsem musela přečíst snad za 5 minut!... potom, co ale Jonathan vše prokoukne a Dracula s ním nejedná moc jako s hostem, pro mě kniha poměrně upadá. Pokračuje pasážemi, které jsou naprosto nezáživné, ale musím uznat, že atmosféra i pro mě tak nudných deníků je fascinující. Vše se dlouze táhne, dialogy jsou nudné a postavy v nich až příliš idealizované. Také jsem byla docela zklamaná z toho, že autor napíná čtenáře na několika stránkách a poté to, co by mohlo být nejzajímavější "nacpe" do 1 strany, ale i méně. Celý příběh končí pro mě slabě a konečné nahlédnutí do "současnosti" postav z příběhu vnímám opravdu záporně k celku.

04.12.2012 3 z 5

Uvnitř psa Uvnitř psa Alexandra Horowitz

Až na příliš rozvláčné popisy věcí a chování zvířat, které jsou asi všem, kromě lidem z USA jasné, moc super knížka!

19.03.2021 5 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Jako oddechová literatura jistě potěší. Nehledala bych ale více.

29.01.2014 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Úžasný díl, stejně jako ty ostatní, jen ty mozky a velká honička na Ministerstvu a čekání na smrt mě děsili?

01.03.2013 4 z 5

Tento druh literatury nemám v oblibě a proto ho nečtu. Bridget mě ale docela dost nadchla, v mnoha pasážích jsem se tak smála, až mě to překvapovalo. Plus nákres vzhledu postav z filmů o Bridget: Vzniká oddechová literatura pro toho, kdo moc čte Euripida.

01.03.2013 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Autor je opět vševědoucí a upozorňuje na detaily.

01.03.2013 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Velmi dobré zakončení příběhu Harryho Pottera. Jen mi docela chybělo více informací o viteálech...

05.01.2013 5 z 5

Divy světové architektury Divy světové architektury Henry J. Cowan

Doporučuji tuto knihu nekupovat v Levných knihách-uprostřed knihy je asi 10 stran rusky.

10.10.2012