marky2558 marky2558 komentáře u knih

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Knihy podle skutečných událostí se špatně hodnotí. Nerada bych hodnocením brala důležitost prožitých událostí. Kniha ale na mě občas působila malinko chaoticky. Pletla se mi jména a občas mi chvilku trvalo než jsem zjistila o kom se píše.

11.04.2022 3 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

(SPOILER) Zajímavá kniha, nebude asi patřit mezi mé nej ale možná si ji ještě jednou přečtu. Oceňuji námět, ještě jsem o válečných nevěstách neslyšela. Každopádně to ve finále byla prostě typická lovestory, což možná, kdyby se s svým mariňákem nikdy již nepotkala a nebo trošku jinak třeba později, možná by to na mě více zapůsobilo..

09.10.2023 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Líbila se mi moc! Zajímavý neotřelý nápad a celá zápletka. Hororové nebo strašidelné mi to přišlo jen na začátku, pak mi to spíše připomínalo nějakou detektivku ale vlastně proč ne.

03.05.2023 4 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Zklamaná. Tak bych popsala pocity po přečtení. Kniha mi přišla předvídatelná, naplněná různými klišé. Milostné dialogy mezi Dorranem a Clare, to bylo skoro na cukrovku. Zkrátka mi to přišlo všechno "too much"..uvidíme co další díly ale od této série jsem čekala mnohem víc.

16.02.2023 2 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Souhlasím s komentáři níže. Kniha rozhodně není horor a bylo mi to celkem líto, protože jsem se těšila, že budu mít alespoň husí kůži. To se bohužel nekonalo ale nemůžu říct, že by mě kniha nějak zklamala. Za mě to byla oddechová četba, zajímavý příběh s lehkým duchařským námětem.

23.01.2023 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

(SPOILER) Trvalo mu trochu déle, než jsem se začetla, což se mi běžně u knih od D. Coates nestává.
S knížkou jsem chtěla hodit do kouta v momentě kdy se tam objevila "příšera" typu vlkodlak nebo co to vlastně bylo. Stejně jako u jedné z knih ze série strašidelných domů, když se tam objevilo takové monstrum, ztrácí to pro mě na přitažlivosti. Nicméně ve finále to nebylo špatné počtení, manipulace s Toddovým tělem byla popsána do hrůzných detailů a to bylo vlastně jediné, co na mě nějak více zapůsobilo. Konec knihy bylo už trošku klišé..

21.11.2022 3 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Odpočinková kniha, která čtenáři nic moc nedá. Četla jsem ji déle než obvykle, protože mi chyběla ta jiskra, kterou některé knihy mají, že ji pak nechci dát z ruky a číst klidně přes noc. Pokud nemáte co číst, nebo nechcete nad něčím velice přemýšlet, proč ne..

03.10.2022 2 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

I když se mi to velice často nestává, abych druhý díl hodnotila lépe než první - ale je to tak. Přišlo mi, že děj je v tomto díle svižnější než v prvním, líbil se mi celý příběh. Nebyla tady tolik řešena politika tak jako v prvním - což na jednu stranu chápu že první díl byl více úvodní a vysvětlující.

Jediné co mě občas zarazilo, byla Saša. Že by holka, která skoro celý život víceméně žila ve vyhnanství, bez lidí, v chudobě, tak v pohodě zvládla putování metrem a k tomu ještě měla kapacity filozofovat?

02.06.2022 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Darcy se vším všudy. Věděla jsem, že mě to bude bavit, že tam budou sem tam nějaké klišé. Některé věci šly předvídat - např. Aidan. Malinko mi to připomínalo sérii Černé zimy ale dost mě bavilo, že se děj odehrává pod vodou a sem tam jsem se přistihla, že zadržuji dech :-) zařazuju do sbírky.

25.01.2024 4 z 5

Sloní paměť Sloní paměť Alex Lasker

Velmi dojemný příběh. Několikrát ukápla slza. Bude se líbit každému, kdo miluje zvířata.

12.12.2023 4 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Skvělá kniha. Miluju nové, zvláštní a netradiční příběhy a tohle byl jeden z nich. Kniha mě chytla a nepustila na Wavy a Kellena jen tak nezapomenu.

03.08.2023 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Čekala jsem něco víc..dost věcí mi přišlo přestřelených a zbytečných - obzvlášť v závěru. Na vraha jsem tipovala už někdy těsně před půlkou a potvrdilo se mi to.

24.07.2023 3 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Velmi čtivé, skvěle popsané případy. Za mě super ale nic pro slabší povahy.

06.06.2023 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Řekla bych zatím nejslabší kniha co jsem od paní Třeštíkové četla. Všechny postavy naprosto nesympatické až nereálné. Znovu určitě číst nebudu..

08.05.2023 2 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Na dlouhé večery ke sklence vína, když se člověk nudí..proč ne. Ale kniha mě osobně nebavila, nutila jsem se do čtení. Něco bylo vtipné, něco bylo těžko uvěřitelné.. Další díly číst nebudu. Možná až budu mít děti a budu vyčerpaná matka..

28.03.2023 2 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Nejspíš asi budu jedna z mála ale kniha se mi nečetla vůbec dobře, musela jsem ji odkládat a vždy jsem doufala, že se jednalo jen o momentální rozpoložení ale zkrátka mi nesedla. Historické události zajímavé, taktéž milostný příběh ale pro mě tam všude okolo bylo strašně moc "omáčky"..

05.09.2022 2 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Vážně jsem si koupila hororovou knihu? Já, která nesnáším horory a jsem největší strašpytel na světě?

Moje první kniha tohoto žánru a přečteno za den a půl. První polovinu knihy jsem četla a skoro jsem ani nedýchala, jak mě mrazilo. Pak už jsem si tak nějak zvykla a opravdu jsem se do celého příběhu ponořila. Za mě velmi čtivě napsáno jen postava Mary mě strašně štvala - tak jako více lidi, co tak čtu níže v komentářích :)

13.05.2022 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Moje první apokalyptická kniha. Ze všech stran jsem slyšela samou chválu. Přítel byl zažraný do počítačové hry Metro a tak mi to nedalo. Rozhodně mě moc zaujal celý námět. Život v metru, jednotlivá společenství, divnolidi a celkový systém, jak to v metru funguje. Za mě velký palec nahoru autorovi.
Trošku mi ale vadilo, že v knize bylo věnováno až moc prostoru politice. Myslela jsem si, že se budu trošku bát ale to se úplně nestalo. Nicméně pro mě vydařená startovní kniha v této kategorii, mám v plánu i druhý díl.

09.05.2022 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Přiznám se bez mučení, do knihy jsem se musela strašně nutit. Možná jsem knihu nečetla správně naladěná.
Neznám autora, toto je první kniha, kterou jsem od něj četla. Musím říct, že je určitě velmi sympaticky člověk ale pro mě knížka nebyla dostatečně zajímavá.
Občas mi přišlo že se autor snaží být vtipný za každou cenu ale jsou i chvíle, kdy jsem se fakt pobavila.
Knihu doplňují hezké ilustrace.

19.04.2022 3 z 5

Knížka, která asi nenadchne úplně každého. Miluji turistiku a přírodu a tohle mi sedlo jako prdel na hrnec :-) Lucka je navíc fakt vtipná - samozřejmě, každý má ten humor trošku jiný ale mě velmi seděl a dost jsem se u knížky pobavila. Ideální odpočinkové čtení, člověk nemusí nad ničím velice přemýšlet a jen se unášet putováním. Knihu skvěle doplňují fotky. Asi bych kecala, kdybych řekla, že jsem ani trošku nezáviděla :-)

13.04.2022