markulka markulka komentáře u knih

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Kniha byla úžasná, jak jinak, když je její autorkou Sarah Maasová, že? Všechny nitky příběhu se spletly dohromady v jedno obrovské klubko. I věci, které vám v předchozích dílech nepřipadaly významné, sehrajou v příběhu velkou roli. Čtení jsem záměrně odkládala, protože jsem se děsila toho, že ji dočtu a další díl nikde (samozřejmě, že to autorka musela utnout v nejnapínavější části)...

27.11.2017 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knihu jsem si musela přečíst kvůli povinné četbě, a jsem za to moc ráda. Autorka mi skvěle přiblížila, jakým způsobem se tehdy žilo. Vztah mezi Darcym a Elizabeth mi přišel tak okouzlující, že jsem se při každé scénce, ve které vystupovali spolu, musela uculovat :-)

16.10.2017 5 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Kniha byla...zvláštní. Příběh mi vůbec nepřišel dějový, byl spíše k zamyšlení. Hlavní hrdinka byla labilní, náladová a nerozhodná. Celou dobu o něco usiluje a když to má na dosah ruky, odtáhne se. I přesto, že název zní "píseň zimy", by mě asi nikdy nenapadlo, že to autorka vezme s tou hudbou až tak doslova (vážně, úplně vše se točilo okolo hudby). Nejsem fanda němčiny, takže mě německá slovíčka zrovna dvakrát nepotěšila. Zároveň mi ale přijde, že v sobě měla kniha něco hlubšího, určité kouzlo, které mě nutilo číst stále dál. Jsem upřímně zvědavá, kdo že to vlastně ve skutečnosti je ten "Král duchů" :-)

28.09.2017 3 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Kniha nebyla vůbec špatná. Myšlenka, že postavy z příběhů mohou ožít a mluvit s vámi, je naprosto okouzlující. Bohužel se mi kniha nečetla moc dobře. Nejspíš mi nesedl styl psaní... Někdy se děj vlekl, ale například konec mi přišel uspěchaný. Nicméně romantické chvilky si mě celou získaly.

14.09.2017 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Velkolepé finále celé trilogie je na světě! Kniha měla rychlý dějový spád, byla čtivá a některé ty hlášky mě tak rozesmály, až mě břicho bolelo. Konec mi přišel možná trošičku uspěchaný, to ale neznamená, že mě neposadil na zadek (vážně, tohle jsem nečekala)... Na závěr už jenom: Gideon je fakt frajer a Xemerius ten nejlepší, nejchytřejší a nejkrásnější démon! :D
Celou trilogii všem vřele doporučuji.

04.09.2017 4 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Kniha byla úžasná, celou mě pohltila a já jsem ji přečetla jedním dechem... Bylo zajímavé sledovat, jak se hlavní postavy od prvního dílu změnily, i když popravdě řečeno mi zvýšené ego Mare lezlo ke konci už i ušima, naštěstí si to trošku vykompenzovala tím koncem. Na závěr už bych jen ráda řekla, že mě sakra štve, že si na další díl musím ještě počkat! :D

01.09.2017 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Pro jednou mi zase došla slova... Příběh se mi moc líbil, Mare nebyla žádná klasická "young adult" hrdinka, ale trochu mi vadila její sebestřednost... Cal byl pro mě ztělesněním čestnosti a odvahy. Mavena jsem si také moc oblíbila, takže mě postupný vývoj událostí celkem mrzel/naštval :D Nicméně z knihy se stala silná droga a já potřebuji ihned další díl!

24.08.2017 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Kniha se mi dostala do ruky náhodou a já se již po několikáté mohu přesvědčit, že náhodné knihy bývají ty nejlepší. Příběh byl promyšlený, napínavý a něčím naprosto odlišný od ostatních, i když neumím říct čím. Už jen název "Griša" mi byl od prvních chvil záhadou a já jsem se nemohla dočkat jaký je jeho význam. Moc se těším na pokračování, protože tohle byla vážně pecka!

08.08.2017 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Opravdu úžasná kniha, která vás chytne do svých spárů již na začátku a po celý zbytek vás odmítá pustit. Líbí se mi propracovanost příběhu a všechna tajemství, kterými je kniha opředena. Gideona jsem si, asi jako všichni, zamilovala, ale celkem často mi přišel jako nějaká náladová ženská xD Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

27.07.2017 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Kerstin Gierová píše neuvěřitelně čtivé, poutavé a zábavné knihy. Gwendolyn mám moc ráda (stejně jako Liv ze snové trilogie) a zbožňuji její myšlenkové pochody :D Kniha byla prostě perfektní a při představě, že toto byl pouze start, se už nemohu dočkat na pokračování...

22.07.2017 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Kniha se mi moc líbila. Bylo to lehké, nenáročné a zároveň velmi zábavné a poutavé čtení. Zbožňuji Simona Spiera, zbožňuji jeho hlášky, jeho lásku k Oreu, jeho spisovné vyjadřování...prostě vše! Myslím, že by se tento výjimečný člověk mohl stát inspirací mnoha lidem, kteří jedou na stejné vlně. Knihu všem vřele doporučuji :-)

16.07.2017 5 z 5

Na stříbrné cestě Na stříbrné cestě Alice Moss

Z knihy jsem byla zklamaná... Už ze začátku mi příběh přišel suchý a bez špetky šmrncu. Myslím si, že hlavní myšlenka nebyla vůbec špatná, ale bohužel ji autorka neumí prodat. Kdyby trošičku rozvedla pocity hlavní hrdinky, nebo více rozepsala jednotlivé zápletky, nic by nezkazila, ba naopak. Také mi trochu vadilo, že byl příběh v er-formě. Knihu bych doporučila (když už) spíše mladším čtenářům.

09.07.2017 2 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha byla perfektní. Doopravdy jsem se ani na chvíli nenudila. Měla rychlý dějový spád a četla se sama... Stejně jako Lia, jsem si i já neskutečně oblíbila Terravin. "Dva záhadní a přitažliví muži" vskutku vystihují celou situaci :D Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je kdo, moje odhady byly naprosto špatné. Jediné, co mě doopravdy štve je, že druhý díl je v nedohlednu...

25.06.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Selekce byla úžasná série. Dcera se mi také moc líbila, ale tenhle díl pokulhával. Samozřejmě (jak jinak) byla knížka velmi čtivá. Bohužel se děj také docela dost točil kolem takových politických záležitostí (Eadlyn nastupuje na trůn, lidé jsou nespokojení a bla bla bla :D ) Takové pasáže mě opravdu nebavily. Romantiky, dle mého názoru, tam také bylo poskrovnu. Buď je hlavní hrdinka "antiromantická" anebo autorka obrátila. Také popravdě nejsem moc spokojená s tím, jak to celé dopadlo. Přesto však mohu říct, že se mi knížka líbila a časem se k ní možná vrátím :-)

12.06.2017 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Tento díl se mi četl o něco hůře, než díl předešlý, ale vinu jsem se rozhodla svalit na nedostatek času :D Poutavé, originální, zajímavé čtení, které si asi každý musí oblíbit. Ale stejně by mě zajímalo...je ZLOSIN dobrý? Další věc, která se mi na knize moc líbí. Naprosto nic nedokážu předvídat. S chutí se jdu pustit do dalšího dílu! :-)

01.06.2017 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Jednoznačně perfektní závěr celé snové trilogie! Nejen, že jsem se při čtení neskutečně pobavila, ale také jsem valila oči z důlků, jak jsem byla překvapena. Přitom vyřešení celé té prekérní situace přímo bilo do očí, ale mě to přesto vůbec nenapadlo. Také záhada se Secrecy pro mě byla rovněž dost velkým překvapením. Ach jo, proč nemůžou existovat kluci jako Henry a Grayson? :-( Vážně jsem si je moc oblíbila, stejně jako Miu a Liv... Ještě dlouho se budu muset vzpamatovávat z toho, že už jsem tento jedinečný příběh dočetla.

22.05.2017 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Trochu jsem se bála, že budu z druhého dílu zklamaná. Teď se sama sobě směju, že mě něco takového vůbec napadlo :D Jsem z chodby plné dveří, které vedou do cizích snů naprosto unesená. Rychlý dějový spád, zajímavé postavy, originální příběh...ach, zase nemám co vytknout. Na závěr si ještě neodpustím poznámku, že jsem se zamilovala do přísloví pana Wu...

04.05.2017 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Jedním slovem...pecka! Na tuto knihu jsem narazila náhodou a již od první chvíle mě začala přitahovat jako magnet. Nikdy jsem podobný příběh nečetla, což jen zvyšuje mé nadšení. Prostě holka, která ve snech prochází magickými dveřmi a ve dne místo aby byla naprosto okouzlena čtyřmi záhadnými kluky, na ně hází jednu cool hlášku za druhou (teda později se z ní přeci jen stane "ovce" s cukrovou vatou místo mozku, ale i tak... :D ) Moc se těším na další díly!

26.04.2017 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Čím to je, že vždy, když dočtu nějakou knížku od této autorky, se z toho musím tak dlouho vzpamatovávat? Opravdu jedinečný příběh, který byl podle mého názoru po všech stránkách dokonalý. Kniha měla rychlý spád, hlavní postavy si musí zamilovat prostě každý, zápletka napínavá a naprosto jsem se nechala okouzlit Nočním dvorem... Autorka příběh utnula v té nejnapínavější části a mně nezbývá nic jiného, než netrpělivě stalkovat kdy vyjde další díl, protože tato série se začíná stávat dost návykovou drogou! :D

20.04.2017 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Jsem fanoušek takových žánrů, takže pro mě se Labyrint stal jednou z nejoblíbenějších knížek. Nápad na vytvoření toho obrovského bludiště, které skrývalo i ty nejděsivější noční můry a zároveň mě podobně jako Thomase jistým způsobem přitahovalo, se mi moc líbil, doslova okouzlil. Navíc jsem naprosto nedokázala předvídat, jakým způsobem ho vyřešit, takže byl pro mě konec jedním velkým překvapením. Doufám, že mě další díly nezklamou, protože se na ně moc těším :-)

06.04.2017 5 z 5