markulka markulka komentáře u knih

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Knížka nebyla vůbec špatná. Jen mi přišlo vše až moc dokonalé, moc perfektní. Mám ráda konce stylu "a žili šťastně až do smrti", ale čeho je moc, toho je příliš :D

18.05.2019 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Svět, kde by lidé neměli mít svůj názor a měli by jít se stádem...neblížíme se k tomu tak trošku i my? Toť otázka k zamyšlení. Skvělá kniha, i když za mě by tam mohlo být více akčních pasáží.

08.05.2019 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Knihu jsem si užila od začátku až do konce... Chvíli jsem si myslela, že to bude takový ten klasický YA příběh, ale spletla jsem se. Klasika to totiž podle mě nebyla. Postavy mi přirostly k srdci hlavně proto, že rozhodně nebyly dokonalé, ale měly své mouchy. Moc se těším na pokračování.

28.04.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nečekala jsem, že bych kdy mohla být z povinné četby takto nadšená. Farma zvířat je krásnou ukázkou toho, co se dělo, děje, a nejspíš vždy dít bude.

14.04.2019 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Perfektní pokračování prvního dílu. Po přečtení knihy jsem si slíbila, že se prostě musím podívat do New Yorku. Osobně nevidím lásku nevlastních sourozenců (které nepoutá žádné krevní pouto) jako nějaký problém, možná proto mi celá zápletka přijde trošku přitažená za vlasy. Občas mě dohánělo k šílenství chování Eden, která už si snad konečně uvědomila, co vlastně chce. Konec tohoto dílu mě doopravdy naštval...takže honem honem pro další díl, protože nutně potřebuju vědět, jak to dopadne!

14.04.2019 4 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Už podle obsahu mi bylo jasné, že kniha bude jedno velké klišé :D Byla jsem na to připravená a nevadilo mi to... Oddechové čtení, u kterého jsem se místy od srdce zasmála. Určitě si přečtu i další díly.

14.04.2019 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha ve mně zanechala opravdu hluboký dojem a rozhodně nebudu váhat si ji kdykoliv znovu přečíst.

31.03.2019 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Osobně se mi dramata nečtou úplně nejlépe, ale Bílou nemoc jsem přečetla jedním dechem. Líbila se mi její symbolika. A i když se budu opakovat, rozhodně slouhlasím, že je kniha nadčasová a za pár desítek let bude stejně aktuální, jako byla ve 20. století.

17.03.2019 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Kniha mě ani neuchvátila, ani nezklamala (upřímně jsem netušila, že jde napsat přes 100 stránek o tom, jak někdo loví rybu)... Každopádně její poslání se mi líbilo a jsem ráda, že jsem ji přelouskala.

17.03.2019 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Naprosto kouzelná kniha

10.03.2019 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Úžasná kniha... V první řadě jsem se neskutečně nasmála. Postavy byly sympatické, a celkově ten nápad s "převrácenými" dějinami byl perfektní. Poznámky vypravěček mi v průběhu vůbec nevadily, ba naopak. Vřele doporučuji!

07.03.2019 5 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Kniha mi bohužel vůbec nesedla. Jen stěží jsem ji celou přelouskala.

24.02.2019 1 z 5

Píseň stínů Píseň stínů S. Jae-Jones

Bohužel mě kniha vůbec neoslovila... Když jsem ji viděla v knihovně, řekla jsem si, že když jsem se prokousala prvním dílem, prokoušu se i tímto. V určitých pasážích jsem umírala nudou. Přišlo mi, že se tam skoro vůbec nic nedělo, nebylo tam nic zajímavého co by poutalo mou pozornost a nutilo mě pokračovat ve čtení. Neustále se tam řešily ty samé věci, které ne a ne vyústit v nějaký závěr. Zkrátka a prostě...tahle kniha mi nesedla.

06.02.2019 2 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Ach jooo, proč jsem to jenom musela dočíst? Úžasné postavy, úžasný příběh, úžasná zápletka. Pří čtení jsem se jednou smála, podruhé byla nervózní z nečekaného zvratu událostí, no a nebudu vám lhát...i slzička mi na konci ukápla. Tolik emocí! A opravdu nevím, jak dlouho zvládnu čekat na pokračování.

17.01.2019 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Naprosto úžasná jíza od začátku až do konce. Zamilovala jsem si každou stránku knihy, každou kapitolu a každý ďábelský plán, který se Kazovi zrodil v hlavě. Po dlouhé době další knížka, která si mě opravdu celou získala... Nemůžu se dočkat, až se vrátím do ulic Ketterdamu v dalším dílu!

09.01.2019 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Charlie byl opravdu velmi zajímavý charakter. Měl svou hlavu a své názory, ale radši než aby je vyslovil, napsal je do dopisu. Asi kniha nebyla nějaká bomba nebo tak, ale četla se dobře.

21.12.2018 4 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Ani třetí díl série mě nezklamal. Moc mě bavilo doprovázet Ciu na její nebezpečné "misi" v Tosu. Co se týče závěru...na jednu stranu mě překvapil, na druhou mi přišlo, že by se s ním dalo ještě pracovat.

24.11.2018 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Přijde mi, že Sarah doopravdy může psát v podstatě úplně o ničem, ale já i přesto knihu přečtu jedním dechem. Tento díl by v sérii klidně mohl chybět, protože se v něm doopravdy neodehrává nic důležitého a celkově je méně akční (přeci jenom je to novela), ale já jsem moc ráda, že přesto JE. Moc se mi líbilo, jak autorka popsala vztahy mezi jednotlivými postavami. Klobouk dolů...myslím si totiž, že napsat knihu, která postrádá nějakou výraznou zápletku a zakládá se právě na těch mezilidských vztazích, ale přesto je čtivá, je opravdu umění. Moc se těším na pokračování.

11.11.2018 5 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Celková knížka na mě udělala dobrý dojem... Ze začátku jsem měla problém se začíst, příběh mi začal připadat zajímavý až od záležitostí v Rusku. Moc se mi líbí myšlenka, že vás nějaká malá věcička hodí do úplně jiné dimenze, kde to jste, ale zároveň nejste vy. Ale musím se přiznat...když hloubám nad věcmi, jako je cestování časem, nebo cestování mezi dimenzemi, doslova se mi škvaří mozek :D Postavy byly sympatické a velmi mě překvapil závěr. Těším se na další díl.

01.11.2018 4 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Ze začátku mi dělalo obrovské potíže se do knihy začíst... Zhruba až od poloviny se to začalo zlepšovat, a poté se kniha četla sama. Jen mě trošičku mrzel ten konec. Myslím si totiž, že mohl být mnohem více propracovaný. Chápu, že je to kniha prodchnutá magíí a tak...ale tohle bylo prostě příliš mnoho obrovských náhod najednou, které v podstatě vyústily v happyend. Každopádně série jako celek se mi moc líbila.

07.10.2018 3 z 5