markinho962 markinho962 komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Přesně takový budu...... Jde o princip!!

27.02.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Vraha tipujete skoro od začátku, atmosféra nicmoc, průměrný nekomplikovaný případ, hlavní postava je skoro až otravná a nudná, ale jako celek to docela funguje, takže určitě dám i další díl. Dal bych 3,5 z 5

16.03.2024 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Naprosto krásně zamotaný díl, I když hlavního padoucha máte před sebou a vy to víte, jen nevíte jak, jednoznačně 5z5 a teď alkoholový díl před námi

09.08.2022 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Jeden z nejlepších dílů série, má to koule, zamotané, fajn rozuzlení, výborný

09.07.2022 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Fajnové pokračování, i když z jiného soudku než první díl, ale jinak příjemné počtení. Možná by to chtělo víc toho okultizmu a zabrousit do toho...

03.01.2024 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Jo je to fajn, to už na po 13. se říct musí, není to tak zapomotané, vraha si tipnete už třeba od půl knihy, ale je to fajn. Dobře čtivé a hlavně Harry o něco míň chlastá!! 5 hvězd dostane

10.08.2023 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Vlastně vůbec jen o tom jednom, ale dnes by se to hodilo jen jako povídka někam na web, ale jistě to muselo být v té době oblíbené čtivo

13.03.2023 3 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Knižní předloha jednoho z nejlepších filmů všech dob je oproti filmové verzi košatější co se do obsahu týká, ale zde vidím, jak někdy scénáristi dokáží převrtat knihu a udělat z ní ještě lepší film. Některé kapitoly Forrestova života jsou až moc fantastické a nereálné, že se to musí brát s nadhledem, jen ve filmu to působí reálněji a nějak to vše lépe zapadá. Kniha 3,5 z 5, film 5 z 5

25.11.2022 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Upřímně jsem vraha netipoval, sjel jsem všech 11 knih za sebou, je vidět, že spisovatel zraje, jelikož jsou knihy čím dál propracovanější, ale vrah sice mohl mít motiv, ale takhle ne.... No jinak zase hezky překombinované, klasika

20.08.2022 5 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

Chápu, že psát děj se slabšími a nevýraznými postavami je těžší, ale snaha se nedala upřít. Planeta žížal byla zajímavá, ale zase planeta postrádala wau efekt. Postava "mývala" a další části knihy okopírované z mocných vesmirů Star Wars, Marvel....... Ale to je na tom to nejzábavnější. Dávám 4/5

23.07.2022 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Můj první Kotleta, asi jsem vybral dobře, docela mě to bavilo, kulomrdy do útoku, a jako audiokniha výborný

10.03.2021 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Nejslabší díl série

04.02.2021 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Tím koncem to zabije, achjo, musím tedy hned navázat, jelikož jsem si chtěl dát od p. dr pohov, ale takhle nemůžu. Kniha už nemá takový spád jako předešlé, ale to nevadí, i tak je to hned přečtené

22.01.2024 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Zajímavě napsané, kapku si na to musíte zvyknout, ale jestli to dáte, tak Vás kniha nepustí. Mile mě to překvapilo a hned jdu na další díl

16.12.2023 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Část knihy byla samé sračky

17.05.2023 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Krátké, ale prďácké, spousta čtenářů neoceni poznámky ke sportům, filmům.. , kterým to nic nebude říkat a jen to přejdou pohledem,ale např zjistíte, že Backman je fanoušek Man Utd.

12.12.2022 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

"Audiokniha" výborný počin

24.03.2022 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Prý mám přetrpět první 2 knihy, tak uvidíme další

30.12.2021 3 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Takový relativně hezký začátek, ale autor dál nevysvětluje čtenáři skoro nic, takže vzniká změť otázek, škoda, no..

08.12.2021 2 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose