Marki87 Marki87 komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Všichni mi ji tak dlouho doporučovali a vychvalovali, až jsem knihu přečetla. Naprostá ztráta času! Nic trapnějšího jsem dlouho nečetla. I když se to snažím brát jako pohádku pro dospělé a opomenu, že to má absolutně jednoduchý a nereálný příběh, nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že to psala nějaká patnáctiletá puberťačka. Kniha je jedna velká snůška trapných dialogů, omezené slovní zásoby a celkově velmi podprůměrného slohu. Nechápu, že to napsala dospělá osoba a že se to vůbec mohlo stát bestsellerem. Bohužel to asi hodně vypovídá o inteligenci čtenářů :o/ Jsem ale ráda, že se i tak najdou jedinci, kteří holdují kvalitnější literatuře :-)

19.02.2014 odpad!

1984 1984 George Orwell (p)

Dlouho jsem se dostávala ke čtení této knihy a nakonec jsem ráda, že jsem se odhodlala. Naprosto fantastický příběh. Děsivý! A děsivější o to víc, že by to klidně mohlo být reálné. Ale skvělé čtení, které nutí přemýšlet a které po přečtení ve vás něco zanechá :-)

31.01.2014 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Nádherná kniha, která se čte jedním dechem. Temný romantický příběh plný emocí a vášně. Je možné nalézt lásku tam, kde je tolik nenávisti a hořkosti z minulosti? Co když je touha po odplatě silnější, než jakýkoliv jiný cit? Krom krásného příběhu a skvělé zápletky je to i nádherně psané, fakt jsem si čtení náramně užila :-)

Nicméně nechápu varování z anotace, kniha rozhodně nebyla násilná, ani vulgární...

16.01.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Dokonalý pár, nádherný dům, opravdová láska. Kdo by jim to nezáviděl, že? Co se ale skrývá pod tou přetvářkou? Jaký je pohledný a vždy galantní Jack Angel ve skutečnosti? Opravdu pořádný psychothriller, od první stránky ho hltáte až do samého konce. Málokdy se mi stane, že zvládnu knihu přečíst za pár dní, rodina, práce, však to znáte. Ale abych knihu přečetla za jeden dlouhý večer a riskovala, že druhý den budu nepoužitelná, to už musí být pecka! A tato kniha je neskutečná pecka!

06.08.2017 5 z 5

Dala bych 6 hvězd, kdyby to šlo. Už dlouho jsem nečetla tak úžasnou knihu, kvůli které jsem ani nešla spát, protože bych bez vědomí, jak to dopadne, neusnula. A když jsem to nad ránem dočetla stejně jsem několik dalších nocí skoro oka nezamhouřila a pořád o tom musela přemýšlet. Není to jen tak nějaká akční kniha pro mládež, ale velmi poutavě zpracované orwellovské téma a nutí k zamyšlení nad společností, člověkem a sebou samým.

Ovšem autorka má u mě významné MÍNUS, protože nechápu, jak mohla stvořit jednu z nejúžasnějších, nejkladnějších a nejsympatičtějších literárních postav vůbec a pak ji nechat tak strašně trpět? To se Peeta fakt nezasloužil a po celou doby četby jsem z toho byla hluboce rozladěná a jsem i po dočtení. I ten relativní happy end má dost hořkou pachuť.

26.05.2014 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Perfektní kniha. Tak dobrou detektivku jsem již dlouho nečetla. Až dokonce jsem prakticky nevěděla, jak to dopadne a kdo je vrah. Na začátku jsem měla tip, tem se několikrát v průběhu knihy změnil a nakonec to mělo tak překvapivě rozuzlení, že jsem četla s otevřenou pusou. A to v naprosté většině případů u čtení detektivek vždy tuším, kdo ten vrah bude :-D A krom toho je to velice poutavě napsané. Prostě dávám 5 hvězd a jdu na další jeho knihu :-)

14.12.2013 5 z 5

Čerpadlo 6 Čerpadlo 6 Paolo Bacigalupi

Cenu za nejlepší sci-fi/fantasy roku dostala tato kniha určitě právem - jedna povídka lepší než druhá ;o) Ale asi bych to ke čtení nedoporučovala útlocitnějším povahám. Ze surovosti, se kterou je ztvárněna proměna člověka v jakési "nelidské stvůry" bez morálních zásad a lidských hodnot, které dnes "zatím" obecně platí, mi opravdu naskakuje husí kůže. O to víc, že Bacigalupiho vize blízké budoucnosti působí tolik reálně.

06.03.2012 5 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Pro mě se dělí romány od Coelha do dvou skupin - dají se číst a nedají se číst. Ty, co se dají číst mě fakt chytly - Veronika se rozhodla zemřít, 11 minut, Alchymista, Brida, ... - skvělé čtení. Ale kniha Valkýry pro mě spadá do té druhé kategorie, společně se Záhirem, U řeky Piedra usedla a plakala, ... - na můj vkus chybí pořádný příběh, místo toho až příliš fanatických "blábolů". A taky se mi zdá, že Coelhovi dochází inspirace a trochu moc se opakuje. Ale pouze můj názor :-P

06.03.2012 2 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Po přečtení se řadím k těm zklamaným... Anotace i doporučení literárních velikánů mě hrozně navnadilo... A i ze začátku se kniha zdála být velmi slibná, skvělý nápad, čtivě psáno... První polovinu jsem doslova hltala... Ale čím víc jsem četla, tím víc jsem se nudila a ke konci už jsem byla tak otrávená, že jsem myslela, že to nedočtu... Dočetla a možná chyba, jelikož konec byl vyloženě debilní blábol. Dávám tři hvězdy a to jedině kvůli myšlence, která to celé zachraňovala, že zlo vždy vychází z nás samotných...

26.10.2017 3 z 5

Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Jakob Martin Strid

Naprosto úchvatná kniha! Skvělý příběh, plný dobrodružství a úžasné fantazie. Doprovodné ilustrace jsou neméně krásné, dokonale propracované a maximálně vás vtáhnou do děje. Se čtyřletou dcerou jsme to zhltly za jeden večer, ale ona si knihu prohlíží stále dokola. Ty ilustrace jsou prostě dokonalé. Kniha okouzlí určitě i mladší školáky.

12.06.2017 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Marina Chapman

Přečteno jedním dechem. Hrozně silný a emotivní příběh. Chtělo se mi až plakat, co všechno dítě může zažít a je schopné v tak útlém věku přežít. Krom toho psané velmi čtivě a poutavě.

27.02.2017 5 z 5

Přečteno... A také z toho mám docela rozporuplné pocity. Samozřejmě jsem to přelouskala jedním dechem. Přestože je to psané jako scénář k divadelní hře, dokázalo to neuvěřitelně vtáhnout do děje... Ale čím víc děj postupoval, tím větší slátanina z toho vznikala. Mám tak nějak pocit, že Rowlingové už došla fantazie, tak vykradla pár fanouškovských verzí a poslepovala to dohromady... a vznikla z toho pěkná slátanina....

11.10.2016 3 z 5

O nejbohatším vrabci na světě O nejbohatším vrabci na světě Eduard Petiška

Kniha se mi moc líbila. Příběh je zajímavý, jednoduchý, ale i poučný. Doprovodné ilustrace jsou také hezké. Pro malé hamounky kniha jak dělaná, párkrát jsme jí doma přečetli a dcera se od té doby ráda o vše dělí :-) A pokud mám hodnotit očima dcery (2,5 roku), tak za 5 hvězd. Kniha ji velmi zaujala a i ve 2,5 letech to zvládla celé a pak chtěla znova :-)

13.07.2015 5 z 5

Artemis Fowl a časový paradox Artemis Fowl a časový paradox Eoin Colfer

I když už je to šestý díl v řadě, příběh opět nezklamal. Zajímavá zápletka a stále super humor ;o)

24.02.2012 5 z 5

Jezevec Chrujda prochází divočinou Jezevec Chrujda prochází divočinou Petr Stančík

Předchozí díly se nám líbily, ale toto je odpad. Téma "znuděné a nevěrné paničky, co si nabrnkne milence" mi teda nepřijde vůbec pro děti a krom toho je celý příběh pěkná slátanina.

04.09.2018 odpad!

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Taková příjemná oddechovka, moc hezky se to četlo, nebyl to úplně hloupoučký slaďák. Nicméně mě trochu rušily časové a historické nepřesnosti (nesmysly). Ano, je to fikce a autorka to v knize i uvádí, ale když už jednou zasadí příběh do nějakého historického období, měla by na to trochu brát ohled. Proto dávám jen 4 hvězdy.

02.09.2017 4 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Konečně jsme se dočkali vysvětlení, proč se Kate a Matt v historii objevovali stále znovu a co se s nimi nakonec stalo. Musím říct, že to bylo dokonale promyšlené. Ale prostě mi neseděla Clove po všech stránkách.

04.08.2017 3 z 5

První konec První konec Lauren James

Kniha se četla krásně, velmi napínavý a chytlavý příběh... Ale nějak jsem nepochopila konec :-( Něco mi uniká a nebo je to prostě nepochopitelné i pro vás?

Na vysvětlení si asi budeme muset počkat... https://laurenejames.co.uk/the-last-beginning/

13.01.2017 4 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Nádherný příběh o silném poutu mezi dítětem a jeho oblíbenou hračkou. Přečetly jsme s tříletou dcerou za jeden večer a obě jsme to obrečely, jak dojemné to bylo :-)

28.11.2016 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Málokterá kniha mě dokáže vtáhnout natolik, že bych nejedla, nespala a pořád jen četla... Naoaž pak kniha, která má tisíce stran. Tato kniha to dokázala, stejně jako ostatní z cyklu.

05.03.2013 5 z 5