marketa3815 marketa3815 komentáře u knih

Pochovejte mě pod podlahu Pochovejte mě pod podlahu Pavel Vladimirovič Sanajev

Hluboce znepokojivá kniha, humor v ní nacházím hlavně zpočátku, než si člověk stihne uvědomit, že jde spíš o mrazivou realitu.

21.06.2022 4 z 5

Agáta a doktor Lupa - Chyťte zloděje! Agáta a doktor Lupa - Chyťte zloděje! Gerit Kopietz

Horší než Klub Tygrů, ale číst se to dá. I kouzelná lupa tady funguje hůř. Ilustrace se nám nelíbí.

21.06.2022 2 z 5

Detektivové Detektivové Zuzana Pospíšilová

Celkem průměrná detektivka, po Klubu tygrů se dceři zdá nudná.

21.06.2022 3 z 5

Všechny komiksy i knížky o Hildě u nás měly velký úspěch, pěkné ilustrace, zajímavý svět různých bytostí a v neposlední řadě zvláštní Hilda a její touha po dobrodružství a přátelství.

21.06.2022 5 z 5

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

Knížka je pro menší děti (tak do 5 let), ale krásné ilustrace zaujmou i starší milovníky obrázků, takže naše sedmiletá čtenářka četla asi pětkrát po sobě.

21.06.2022 5 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Srdcovka mladší dcery, všechny díly. Dlouho se u nás nemluvilo o ničem jiném než o lichožroutech. Ocenili bychom větší ilustrace. Zatímco starší dcera Lichožrouty nesnášela.

Pavouček Pája Pavouček Pája Pavel Šrut

Příběhy krásné a poetické, typický Šrut, jeho knížky se u nás čtou hodně a Pája je z nich nejlepší. Získali jsme knížku a ilustrace jsou nádherné. Opravdu knížka vyšla jen jednou? Proč?

20.06.2022 5 z 5

Emušáci - Ferda v tom zase lítá Emušáci - Ferda v tom zase lítá Michaela Dostalová

Pokračování Ferdy se nese ve stejném duchu jako první díl, jen emoce začínají být složitější. U nás byla knížka ve věku 4-5 let oblíbená.

Emušáci - Ferda a jeho mouchy Emušáci - Ferda a jeho mouchy Michaela Dostalová

Učili jsme na příbězích jednotlivé emoce ve věku 4-5 let, teď v 7 už by asi příběhy neocenila.

Přísně tajný plán Přísně tajný plán Rebecca Johnson

Pro holčičky, které milujou zvířátka, je tahle série naprosto dokonalá. Nechybí i poučení o zvířátkách. Spolu s Prázdninovým zvěřincem u nás nejoblíbenější ze série.

20.06.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

První 4 díly a pak poslední díl se opravdu podařily. Pořídili jsme si první 4 ilustrované J.Kayem a až budou další, nebudeme váhat ani vteřinu, snad nejlepší ilustrace vůbec.

20.06.2022

Anička a divadlo Anička a divadlo Ivana Peroutková

Nejslabší díl, dcera se místy nudila, celý prostředek je vata, vycpávka o ničem.

20.06.2022 2 z 5

Anička a Velikonoce Anička a Velikonoce Ivana Peroutková

Nejlepší ze série, Velikonoce a všechno, co k nim patří, smrt i nový život, tradice, a v neposlední řadě kamarádi.

Birlibán Birlibán Eduard Petiška

Zatím jen dvakrát se stalo, že by si dcera přečetla nějakou knihu víckrát, Birlibán je jednou z těch knih. Děti v něm objeví svět plný fantazie a polepšován í Birlibána probíhá přirozeně a nenásilně. Navíc krásné ilustrace.

Čuníkův supertajný deník Čuníkův supertajný deník Emer Stamp

Děti budou z čuníka nadšené, a pokud je dospělý dostatečně otevřený dětskému humoru, pak si taky pár úsměvných situací vychutná. Tento díl je nejlepší.

Jak se zbavit Mstivý Soni Jak se zbavit Mstivý Soni Jiří Holub

Mstivá Soňa pobavila celou rodinu, sedmiletá dcera nadšená, humor podobný Macourkovým pohádkám, absurdní a dokonale vtipný. Hezké ilustrace, jen jich mohlo být mnohem víc.

20.06.2022 5 z 5

Pachatelé dobrých skutků 5: Klofáci Pachatelé dobrých skutků 5: Klofáci Miloš Kratochvíl

Z celé série je tento díl asi nejslabší, přece jen puberta a humor asi úplně nejdou dohromady, ale pokles proti předchozím dílům jen o jednu hvězdičku.

20.06.2022 4 z 5

Pachatelé dobrých skutků 1: Puntíkáři Pachatelé dobrých skutků 1: Puntíkáři Miloš Kratochvíl

Tahle série patří k tomu nejlepšímu z české dětské humoristické literatury.. Jen škoda, že ilustrace nestojí za moc. Naší sedmileté dceři se líbila hodně.

Tramvaj plná strašidel Tramvaj plná strašidel Petra Braunová

Dobrodružná knížka, sedmiletá dcera byla poslechem nadšená a donutila mě koupit i knížku kvůli ilustracím. Kupodivu jí vůbec nevadily poučné pasáže. Ilustrace se bohužel vůbec nepovedly.

Lentilka pro dědu Edu Lentilka pro dědu Edu Ivona Březinová

Naše dítě vzalo knížku jako humoristickou a dost ji zaujala, ilustrace povedené, a to se u nás taky hodně počítá. Loňské prázdniny přečetla dědu Edu snad desetkrát a letošní prázdniny po druhé třídě už zase dvakrát přečetla dědu Edu, takže asi její milovaná knížka.