Mark13 Mark13 komentáře u knih

Odsouzený Odsouzený Eva Bacigalová

Knihu jsem přečetla za dva dny. :) Nevěřila jsem, že se z toho spisovatelčin syn dostane. Jeho závislost se zdála až neuvěřitelná. Rozhodně si paní Hoffmanová musela mnoho vytrpět..., ale vznikla z toho krásná kniha o vlastním osudu. Kdo má rád příběhy podle skutečných událostí, je perfektní! ;) Nebylo slova, kterému bych nerozuměla, vše napsáno hlavou, zážitky, srdcem. :) DOPORUČUJI.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

ANO, pěkná kniha. :) Netřeba se více vyjadřovat, většina asi zná. Chyby se v ní najdou, ale kdo nečetl, ať si přečte, určitě neprohloupí. :)

16.03.2013 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Zajímavý konec, děj v celku o ničem. Celá kniha o jedné osobě - rybáři. Nijak mě neuchvátila, znovu bych ji nečetla. Ale je krátká, což i nečtenáře zaujme, možná donutí přečíst. Nebyla nejhorší, ale rozhodně NE nejlepší. ;)

16.03.2013 2 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Povinná četba. Vybrala jsem si ji jen proto, že nic příznivějšího a kratšího nebylo v seznamu. Knihu jsem přečetla rychle, ale nebavila mě, až snad na pár řádků. Válečná tématika, to je docela tabu. ;)

16.03.2013 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Povinná četba. :) Kniha se čte rychle, je srozumitelná, což je její velké plus. Ačkoli je věnována dospělému, obsahově se jedná o pohádku. Perfektní kniha k maturitě....4 hvězdičky, na pět by musela být PERFEKTNÍ, jedna hvězdička jde do rezervy. :)

16.03.2013 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásné, krásné. :) Příběh mě velice zaujal, i film byl dobrý, na knihu však v žádném případě neměl! Už jen odlišný konec u filmu trochu zklamal....kniha je srozumitelně napsána, vypráví o dívce, která ztratila rodiče a popisuje její vývoj od dětství po dospělost. Charlotte jsem si velice oblíbila, již mám objednány další knihy. :) Anglická klasika, která neurazí, nadchne. :) Jediné, co mi na knize vadilo, bylo někdy zbytečné popisování pocitů ....klidně v rozsahu 10 stran. Emoce v knize jsou důležité, ale rozsáhlá souvětí čtenáře poněkud znepokojí a přestává doufat, že se příběh někam posune. ;)

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Kniha je velmi čtivá. Zaujal mě hodně obsah, který se točí v okruhu pár lidí. Příběh až neskutečně vtáhne čtenáře do děje. Asi v polovině knihy je poněkud choulostivá zápletka....Když knihu začínáte číst, asi by Vás nenapadlo, že se v ní může něco podobného objevit. Každopádně hlavní hrdina prožívá strasti, které si jen málokdo umíme představit. Ztratil tolik blízkých lidí....knihu jsem měla přečtenou za krátkou dobu, protože jsem se vždy těšila, co bude dál. Mohu doporučit, jedna z nej knih, které jsem četla. :-)