Odsouzený

Odsouzený https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140597/mid_odsouzeny-LmZ-140597.jpg 4 86 34

Děsivý rodinný trojúhelník: matka, syn a drogy. Lukáš byl vytouženým a milovaným synem. Měl rád sport, vystudoval střední školu a otvíraly se mu dveře do světa filmu. Ale Lukáš sáhl po droze a ta ho dostala až na úplné dno. Z nadějného studenta a začínajícího herce se stal bezdomovec, narkoman a násilník. Ale kniha je hlavně příběhem ženy – zoufalé matky, která se snaží chránit svého syna za každou cenu, i za cenu svého sebezničení. Teprve když se i ona dostane až na úplné dno, pochopí, že jenom mateřská láska jejího syna nezachrání.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

Odsouzený , 2012

lalela
13.08.2022 4 z 5

Kdo nezažil, nepochopí, kdo zažil, bolí ho srdce. Bolí ho srdce z toho, když čte, to co sám ví a zažívá nebo zažíval. Hodně tyto knihy vyhledávají rodiče, aby našli řešení. Oni ho v podstatě znají, ale nechtějí si připustit, že se musí opravdu odstřihnout, nebo je to semele taky, jako to semlelo Vlaďku. Až když se dokázala odstřihnout, tak se paradoxně vše vyřešilo. Není to lehké, říkáte si, proč právě já? Kdy už bude konec? Za co? Ať někde zhebne ve škarpě, ať už mám klid. Jsou to strašné myšlenky, které vás napadají. Trvá to strašně dlouho, někdy se to povede, ale někdy si opravdu feťák nepřipustí, že potřebuje pomoct. A jak už bylo mockrát napsáno v těchto knihách, dokud si dotyčný nepřipustí sám, že pomoc potřebuje, že už takto nechce žít, tak mu žádné zákazy, výčitky, ani pomoc od bližních nepomůže. Velmi bolavé ale moc poučné čtení.

martina8156
15.11.2021 5 z 5

Velice silný a smutný příběh. Kdy na jedné je vidno, co dokážou drogy udělat s člověkem, na straně druhé matka, která i přeze všechno miluje svého syna i za cenu vlastního života. Jsem sama matkou skoro dospělé dcery a nikdy nikdo nevíme, co nás rodiče může potkat. Cesta k drogám a závislosti je velice rychlá a krátká, bohužel dopady jsou pro všechny zúčastněné celoživotní.

Jajina564
11.05.2021 5 z 5

Hodně silný a smutný příběh.....

Jurajovamaka
28.02.2021 5 z 5

Veľmi pekný a dojímavý príbeh. ❤

AndreaP.
13.12.2020 5 z 5

Náročná kniha (myšleno obsahově) s velmi silným příběhem. Zoufalství matky musí zasáhnout každého.

mirka0586
12.11.2020

Velmi silný příběh naštěstí s dobrým koncem...

MichaelaS081
24.07.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Nechtěla bych tohle nikdy zažít s mými syny.

Analady
26.09.2019 4 z 5

Ačkoliv je kniha psaná čtivě, nečetla se mi vůbec snadno. Je hrozné, čím si Lukášova rodina musela projít. Bolelo mě jen o tom číst, prožívat to muselo být naprosté peklo.

petrzel
27.12.2018 5 z 5

Teda velmi silný příběh.

certik003
23.11.2018

Velmi silný příběh, který doslova nutí k zamyšlení. Jenom mi vadilo časté „sebemrskačství“ matky, která se pořád obviňuje, že je to její chyba. Všichni občas uděláme špatná rozhodnutí, ale to neznamená, že okolí nutně musí spadnout do nějaké závislosti. Ze sebe knížku určitě doporučuju.

perpe2a
04.11.2018 4 z 5

Příběh je hodně silný, moje emoce byly rozervány. Bylo mi hrozně moc líto matky, která to skutečně prožila. Toto nikomu nepřeji, ani sobě. Kdyby se mi to stalo, vůbec nevím, jak bych to zvládla. Klobouk dolů, že to nevzdala, já bych asi tak vnitřně silná nebyla.

allyce
15.10.2018 4 z 5

Nehodnotím téma, ale zpracování příběhu, které se mi líbilo. Neposuzuji ani nesoudím paní Hoffmannovou za její postoj k synovi, neprošla jsem životem v jejích botách.

Zuzvil
18.09.2018 4 z 5

Další knizka z edice Skutečně příběhy, která se mi velmi líbila, slupla jsem ji během par hodin. Další, jiný, opravdový příběh, který není z pohledu hlavního hrdiny příběhu, ale z pohledu jeho matky, a tento pohled je velmi autenticky a zajímavý. Navíc jsem zjistila, ze hlavního hrdinu jsem viděla v seriálu, který je v knize zmiňován a vůbec by mě nenapadlo, ze se jedna o vyleceneho narkomana. Knížku určitě doporučuji k přečtení.

mysterygirl
24.08.2018 5 z 5

Tak jsem ji cela ubrecena docetla..je mi z ni strasne..

suzanne6248
27.06.2018 5 z 5

Tato kniha patří mezi moje nejoblíbenější, každý by měl přečíst . přečetla jsem na jeden dech. sama jsem matka a doufám že mě tohle nikdy nepotka.

Jirinamac
11.05.2018 4 z 5

Pro mne pár hodin čtení a dlouhé přemýšlení, jak to svinstvo dokáže změnit životy. Lituji všechny rodiče, co toto prožívají. Bohužel tako knížka ze života,prý ještě má další pokračování.

Šmoulinka1980
06.04.2018 3 z 5

Souhlasím s tím, že kniha určitě stojí za přečtení hlavně proto, aby bylo slyšet, jak až může drogově závislý člověk degradovat a kam až s sebou může stáhnout i své okolí, které ho má rádo :-(. Ale i ve mně hlodá pocit, že kdyby mu máma přestala dávat peníze dříve, padl by na tvrdé dno určitě rychleji. Ale mateřská láska je silná a vůbec nechci soudit. Ani trochu si neumím představit, jak bych se chovala já sama v takové situaci a hlavně si moooc přeji, abych nikdy před podobnou volbu nebyla postavena. Ale to jistě každá z nás!

adelinka
10.03.2018 5 z 5

Veľmi silný príbeh podľa skutočnosti. Keďže osobne som poznala jedného narkomana, ktorému tiež rodičia občas prispeli na dávku, viem si predstaviť tie pocity matky. Keď nevie odkiaľ - kam. V tomto príbehu to nakoniec dopadlo dobre .....

sabca
04.02.2018 5 z 5

Po celou dobu čtení této knihy se mi svíral žaludek. Ani si nelze představit, co všechno vydrží jedna žena - matka, aby pomohla svému synovi. Pomalu se dostali na dno oba. Doporučuji

Urbana
12.03.2017 5 z 5

Další otřesný případ, kam až drogově závislý člověk dostane sebe a druhé, co ho mají rádi, kniha stojí určitě za přečtení.