Marioneta.Peck Marioneta.Peck komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Po shlédnutí filmu tohle byla sázka na jistotu. Věděla jsem, že si popláču, ale taky do čeho jdu. Oba hrdinové nesmírně sympatičtí a vzhledem k situaci obdivuhodně silní. Četlo se to lehce, dokonce nechyběl ani humor. Rozhodně doporučuji.

15.03.2023 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Miluju ten film, takže jsem si knihu prostě musela přečíst. Brečela jsem u ní snad ještě víc než u filmu. Krásná.

09.09.2022 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Zajímavé, co všechno se stane během jednoho dne, i když se vlastně nic nestane.

15.01.2021 3 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Další pecka od mé oblíbené české autorky. Zu i Štěpánky mi bylo líto, oběma bych přála dobrý konec, i když jen jedné se to splnilo. Další krásný příběh ze života, který otevírá důležité otázky, jak už jsme u Digmy zvyklí. Tentokrát o tom, co komu závidět a co je víc, jestli rodina, láska a domov nebo bohatství, sláva a úspěch. Pro mě teď asi nejlepší z knížek D. Čechové. Už se těším na tu příští, čím nás zase překvapí.

09.09.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Nejslabší Hartlovka, co jsem četla. Zbytečně natahované a humor místy za každou cenu. Škoda, těšila jsem se na ni, ale za mě zklamání.

09.02.2022 3 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Po Okně s dívkou a ptáčkem zase návrat k ženským tématům a tomu, co může zažít každá z nás, ale rozhodně by nechtěla. I když, po dočtení si říkám, že to vlastně všechno dopadlo dobře. Nechci ale psát spoiler, takže snad jen: rozhodně stojí za to si to přečíst, donutí vás to přemýšlet nad vlastními vztahy s lidmi, které okolo sebe máte. Znáte jejich opravdový příběh, nebo spolu sdílíte jen povrchní záležitosti a na ty důležité jste sama?

09.02.2022 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Nechápu lidi, co to nepochopili. Nečekala jsem žádnou brožuru o osobním rozvoji (oni asi jo) a přesto jsem to tam našla. To, co nemusím. V příbězích, což mám nejradši. Je to román, ale zároveň má co říct i mezi řádky. Nevzpomínám si, kdy mě něco takhle dostalo a zároveň pobavilo. A hlavně to bylo velmi dobře napsané. Text utíkal sám, až jsem se divila. Už se těším na další knížku atuorky.

25.01.2021 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Viděno nejprve jako film, který zaujal. A ani kniha nezklamala, zajímavě vytvořený dějový oblouk.

15.03.2023 5 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Po Nemusíš! další pecka od této české autorky. Těžko říct, která se mi líbila víc. Obě jsem zhltla a nemohla se dočkat, jak to dopadne. Ta první byla taková lehčí, vtipnější, tahle zase víc donutila člověka přemýšlet. Každopádně obě jsou velmi čtivé.

15.08.2021 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Atraktivní prostředí a zajímavý nápad, který vás donutí se zamyslet.

15.01.2021 5 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Nedočteno, to se nedalo. Nechala jsem se nalákat reklamou, ale tohle bylo jedno velké šlápnutí mimo. Spousta chyb a příběh naivní a neuvěřitelný. Hvězdička spíš za odvahu vydávat si knihy sama, ale přes vydavatele by to aspoň bylo opravené a dostalo redakční péči. Další díly raději ani zkoušet nebudu.

15.03.2023 1 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Další skvělá kniha této autorky. Zatím mě nezklamala ani jediná. Tahle byla zajímavá nejen těmi cizími kraji a že hlavní hrdina byl muž, ale celkově je to oproti předchozím dvěma knihám jiné. Nebylo to jako od nás doma, ale zajímavý a napínavý dobrodružný příběh o hledání, cestování a také o tom, že věci nejsou černobílé. Už se těším na další romány,které si od této autorky nenechám ujít.

21.11.2021 5 z 5

Dívka s labutí Dívka s labutí Sabina Zelená

Asi si od této autorky přečtu ještě něco. Byla jsem mila překvapená. Knížku mi doporučila kamarádka a moc jsem nevěděla, co od ní čekat, ale nakonec se z toho vyklubala taková milá knížka spíš asi pro dívky než pro ženy s docela zajímavým námětem.

15.01.2021 4 z 5

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Odpočinkové čtení pro zasmátí. Ideální na cesty do MHD.

15.01.2021 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Moc postav, mezi kterými jsem se ztrácela. Příběh byl hezký, ale bylo těžké si vždycky uvědomit, odkud mám to jméno znát. Dost komplikovaně napsané, škoda.

15.01.2021 3 z 5