Marčullkas Marčullkas komentáře u knih

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Asi se už opakuji, ale za mě opět skvělá práce.

15.09.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět skvělá práce!

06.09.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Opět skvěle napsané. Čtivé, napínavé a na konci je mi líto, že je konec :)

06.12.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Zábavná oddechová knížka! Vřele doporučuji a stojí za přečtení pokud chcete, aby vás od smíchu bolelo břicho a odpočinout si :) moc jsem se bavila a svůj účel pro mě knížka splnila.
Rozhodně si nemyslím, že jsem nenáročná čtenářka a snad proboha dokonce přitroublá! Jen si dám ráda oddech od těžkých knížek, a prostě se jen tak pobavím nad nenáročnou knížkou!

27.02.2016 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Příběhy obyvatel jihočeské vesnice, v době kolektivizace. Osudy obyvatel, kteří bránili vše co měli, co znali, pro co žili, a čeho se nechtěli vzdát!
Komunismus je největší svinstvo páchané na nevinných lidech! Jsem ráda, že si to vše už mohu jen přečíst. Kolik takových osudů je mezi námi? . . .
"Nedonutili mě nenávidět." Moc pěkně řečeno :)

22.10.2013 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Skvělá !

30.08.2021 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Dojemný příběh ♡

03.06.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

naprosto excelentně napsaná KNIHA!

22.08.2017 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Ač jsem se snažila jak jsem mohla! Jsem velice zklamaná! Čekala jsem mnohem víc :( . . . nemohla jsem se pořádně začíst, knížka se neskutečně táhla! Chtěla jsem ji odložit, ale pořád jsem si říkala, dám ji šanci, ale bohužel v polovině jsem knížku odložila a nedočetla. :( . . .

23.11.2013 2 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Pořád mnou příběh rezonuje.

22.05.2022 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Dojemně napsaný příběh ženy, která čelila nemilosrdnému osudu. Stránka téhle minulosti by nám všem měla být dostatečně popsaná a upozornit nás na to, že i my Češi jsme rozhodně nebyli svatí ( někteří hodně rychle převlékli své kabáty !) Byli zde i lidé, kteří s tím vším neměli absolutně nic společného! A přesto dokázali hrdě čelit osudu...
Kniha mě zasáhla a oslovila, protože i má prababička byla Němka a jsem hrdá, že ona vše ustála a nezůstala v ní hořkost vůči češství a všemu čemu se říká dějiny.

17.07.2013 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Dojemný příběh a pohled do nitra

12.10.2023 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Doporučuji přečíst si ! Je skvělá , je pravdivá je unášející.

17.03.2022 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

O životě, který žijeme.
Ztráty, láska, naděje,slzy.

04.10.2018 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Skvělé, skvělé, skvělé!
Všechny tři příběhy mě chytly do sítě a nepustily!!

06.09.2018 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Pro mě velmi inspirativní kniha, která mě nutila k zamyšlení.

17.04.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Po dlouhé době výborná knížka, kterou jsem přečetla během chvilky. Skvěle jsem se bavila, ale místy jsem cítila hořkou pachuť života, ale v konečném důsledku je knížka velmi vydařená a lidská.
DOPORUČIJI!

06.08.2016 5 z 5

Bible Bible neznámý - neuveden

Bible se dá číst neustále dokola a pokaždé v ní objevím něco nového.

22.07.2013 2 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Přečteno jedním dechem!
Při čtení jsem měla pocit, že čtu o sobě! Naprosto vystihující děti devadesátek :)

01.12.2019 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Knihu jsem přečetla jedním dechem. U intermezza jsem si hodně poplakala. Smutná, ale zároveň krásná a poutavá kniha .

23.01.2019 5 z 5