MarciLiška MarciLiška komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Ještě jsem nečetla podrobnou knihu jako je tato. .... Kniha vede k přemýšlení o životě.
Jedná se o velmi zajímavý román. Naprostá spokojenost. Doporučuji, není však pro každého.....

10.04.2024 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Příběh je drsný, smutný. Autor popisuje dobu po konci 2. světové války. ....jak se člověk dokáže chovat k člověku..... doporučuji přečíst. Těším se na další díl.

04.12.2023 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tato kniha se tzv. četla sama. Byla napínavá. Mohu jen doporučit.

24.11.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Wau, čtivé, napínavé, dech beroucí. Čtenář se nemůže od knihy odtrhnout. Doporučuji.

18.02.2024 5 z 5

Český Honza Český Honza Jiří Horák

Knihu jsem dlouho chtěla pořídit svým dětem....v dětství jsem se k ní ráda vracela. Měla jsem pohádky z ní velmi ráda. Nyní ji mají rády i mé děti. Doporučujeme pořídit.

01.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Velmi pěkně popsána doba minulá. Realisticky spravované dílo. Kniha čtená 'jedním dechem'. Doporučuji.

18.01.2024 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

(SPOILER) Moc pěkně napsáno. Krásný příběh. Popsán realisticky. Od začátku napínavé. Naprostá spokojenost.

09.01.2024 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Včera přečteno během dne. Moje první od pana Hartla. Opravdová oddechová literatura. ...Pohodovka. Velmi fajn kniha. Film, ale byl také super.

07.11.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Čtivá,napínavá kniha. Doporučuji.

28.03.2024 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Příběh zajímavý. Doba byla opravdu náročná. Nevím, asi jsem očekávala něco podobného jako je Sudetský dům .... rozsáhlé dílo, které
mě velmi nadchlo. Nicméně kniha se líbila.

03.02.2024 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nejdříve byl film a teď kniha. Super čtení. Těším se na další knihu od autorky.

12.12.2023 4 z 5

Katův odkaz Katův odkaz Vlastimil Vondruška

Dobře zpracovaná historická detektivka. Těším se na další příběhy.

01.01.2024 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Byla to těžká četba. Ale nějak jsem se knihou ,prokousala'. Moc postav a příběh takový normální. Nic neobvyklého. Větší úspěch měla kniha 15 roků lásky,- tedy v mém případě-. Každý to může mít nějak jinak. ...

19.02.2024 3 z 5

Tedy; ze začátku velmi pozvolné a náročné čtení. Po nějaké chvíli si čtenář zvykne na množství postav a jejích příběhy a pak ho celé dílo pohltí natolik, že se od knihy nemůže odtrhnout. Velmi zajímavě zpracovaný příběh o době minulé.

28.12.2023 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Napínavá kniha. Během dnešního dopoledne přečtená. Můžu jen doporučit. Čtivé a opravdu člověk by takovou dobu nechtěl zažít. ...

30.10.2023 5 z 5

Pohádky a obrázky Pohádky a obrázky Vladimír Sutějev

Kniha s pohádkami se velice líbí. Dcerka i syn chtějí číst znovu .....knihu vřele doporučujeme. ...

27.03.2024 4 z 5

Méďa Ťapík na toulkách mezi zvířátky Méďa Ťapík na toulkách mezi zvířátky Dana Veselá

Kniha děti bavila a baví. Rády se k ní vrací. Krásné obrázky a pro ty nejmenší i trochu ponaučení.

01.02.2024 4 z 5

Anička ve městě Anička ve městě Ivana Peroutková

Knihu si dcerka vypůjčila v knihovně. Moc se jí líbila. Při čtení pasáže u mláďátek jsem některé věci přeskočila. Nicméně pak jsme spolu hovořili o tom, co se vlastně přihodilo a jak to vlastně na světě chodí ..... vysvětlení - přiměřeně jejímu věku... Už má nachystán další díl.

28.12.2023 3 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Zajímavá kniha k zamyšlení. Je to o nastavení a směřování naší mysli a vizí. Hovoří se v ní o vděčnosti.......která v dnešním světě chybí. Četla jsem ji teď po deseti letech znovu. Myslím si, že stojí za přečtení.

08.12.2023 3 z 5

Sestry z Osvětimi Sestry z Osvětimi Roxane Van Iperen

No, ze začátku velmi těžké čtení.. .. Od druhé poloviny se rozjel smutný napínavý příběh sester, které si prošly koncentračními tábory. ..
Knihu doporučuji k přečtení. Jedná
se o pravdivý příběh rodiny, která poskytovala útočiště v době války.

16.11.2023 4 z 5