Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Tato kniha není pro nikoho se sklonem k depresi, alespoň já jsem ji musela číst s pauzami. Snad ani jedna z postav příběhu nebyla šťastná, spokojena se svým životem, vztahy nebo prací. Nejvíc mi vadila postava matky Aleny, její přístup k dcerám, k manželovi. Prostě jen černé mraky a málo slunce.

17.03.2024 4 z 5

Princezna čarodějka Princezna čarodějka Petr Kopl

Morganka se konečně dozvídá o svém královském původu. Miluju Krákalovo “ tak já to shrnu :).

14.03.2024 5 z 5

Živelné měňavice Živelné měňavice Petr Kopl

Komiks pro děti , který ale určitě pobaví i dospěláky - mě teda baví moc. Třeba sžíravá ironie Krákala a speciálně v tomto díle jsem se zasmála nepovedeným proměnách malé Morganky v různé známé komiksové postavičky.

12.03.2024 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

To se tak dobře četlo, že jsem skoro nemohla přestat. Příběh matky samoživitelky, kterou stíhá jeden malér za druhým a ona přesto neztrácí optimismus a viru v dobrý konec. Přitom se snaží správně vychovávat své děti navzdory tomu, že jsou trochu odlišné od ostatních a jedno z nich vlastně ani není její vlastní. Můj oblíbený happy end byl třešničkou na dortu.

11.03.2024 5 z 5

O Červenáčkovi O Červenáčkovi Pavel Čech

Co se týče pana Čecha, jsem poněkud nekritická. Jeho práci mám opravdu ráda a tato pocta panu Foglarovi se mi moc líbila.

09.03.2024 5 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Tahle trojka mě baví, i když doba, ve které žili, nebyla vůbec pro nás lákavá - na druhou stranu co by dnes chodilo po ulicích bezrukých nebo přinejmenším s cejchem vypáleným na čelo.jen těch mrtvol pomalu v každé kapitole bylo trochu moc. Kapitán Stein, notář Barbarič a kaprál, každý úplně jiný a spolu neodolatelní. Těším se na další jejich dobrodružství.

09.03.2024 5 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Pestrá směs povídek, některé vážnější a jiné mě opravdu pobavily. Nic převratného, vybrala jsem si ji do Výzvy.

05.03.2024 3 z 5

Líný manžel, holé neštěstí Líný manžel, holé neštěstí Alena Jakoubková

Tak nevím, dost věci mi přišlo trochu nepravděpodobné, pořad se strašně moc vařilo a chystaly se hory jídla, ale představa útulného penzionu na Šumavě byla fakt lákavá. Druhé manželství Niny byl nepochopitelně pitomý krok při její inteligenciach jo

03.03.2024 2 z 5

Síťovky Síťovky Táňa Kubátová

Myslela jsem si, že jde o ty babičkovské háčkované tašky, ovšem jedná se o vtipné pojmenování dvou mladých žen, které bydlí daleko od sebe a proto komunikují formou dopisů psaných mailem. Svěřují se navzájem se svými zážitky a starostmi. Kdysi jsem přelouskala všechny knihy Táni Kubátové, jsou to takové příjemné jednohubky.

01.03.2024 3 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Stella je mladá žena trpící Aspergrovým syndromem, což je lehčí forma autismu. Má problém se vztahy, a proto si najme Michaela, aby ji naučil, jak učinit muže šťastným - a to po všech stránkách. Byl to zajímavý náhled do života autistky a muže, který byl nucen opustit své vysněné povolání a stát se eskortem, aby uživil svou matku a sestry a splatil otcův dluh. Tento typ románu není právě můj šálek čaje, ale mělo to happy end...

27.02.2024 3 z 5

Rubínový pokoj Rubínový pokoj Pauline Peters (p)

Londýn na počátku 19. století , sufražetky- bojovnice za volební právo žen, rozdělení společnosti na vrstvy přes nejnižší lůzu, nízkou, střední , ze které pochází i naše hlavní hrdinka Victorie se svým komorníkem a hospodyní, vyšší třída šlechty až po nejvyšší královskou. Zastaralé předsudky co je a co už není společensky vhodné a do toho vyšetřování několika vražd a vydírání. Nechybí ani romantická linka. Dost se to táhlo, ale vzhledem k předchozímu to asi ani jinak nešlo.

24.02.2024 3 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Příběh dvou bratrů a jejich mlýna na pozadí událostí naši nedávné historie měla by to být součást doporučené četby pro ty, kteří to nezažili a snad nezažijí už nikdy. Přitom psáno lehce, čtivě a dokonce s dávkou humoru.

19.02.2024 5 z 5

Manuál zralé ženy Manuál zralé ženy Halina Pawlowská

Typický humor této autorky nezklame své obdivovatele, smála jsem se i nahlas.

12.02.2024 4 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Tak nejdřív co se mi líbilo, a to bylo prostředí mé rodné Ostravy a nějaký ten humor, bo toho není nikdy dost mi docela sedl. Nelíbila se mi zbytečná krutost až nechutnost, hodně různých nesrovnalostí a méně uvěřitelných tvrzení, proste mi to nesedělo a nesedlo.

11.02.2024 3 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Příjemné překvapení to bylo, určitě se vyrovná Dánovi a líbí se mi lehkost a vtip, i když se jedná o vážné věci. Rozhodně nezůstanu jen u jedné knihy pana Goffy.

09.02.2024 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Paní Klevisová opět na výbornou - popisy postav i prostředí člověka doslova vtáhnou, vztahy jsou reálné a zajímavé a párek detektivů se skvěle doplňuje . Nemám co vytknout, přečteno rychle a s chutí a proto doporučuji.

06.02.2024 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Bože to byl zmatek nad zmatek. Nevím, co si o tom myslet, ale asi se mi to moc nelibilo, na mě moc složité a zdlouhavé.

03.02.2024 2 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Tento výlet do africké buše byl rozhodně zajímavý a napínavý , srovnání americké civilizace s divočinou a další bestie v lidském těle . U těch zvířecích člověk alespoň ví co může čekat.

31.01.2024 4 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Pěkný příběh o tom, že nikdy není pozdě změnit něco ve svém životě a i seberomantičtější představy se mohou uskutečnit, když jim jdeme naproti. Četl se velmi dobře a ráda ho doporučím.

27.01.2024 5 z 5

Pod hvězdou bláznů Pod hvězdou bláznů Jarmila Pospíšilová

Román o vztazích mezi rodiči a dětmi, mezi sourozenci, mezi muži a ženami. Jednoduché a příjemné počtení o tom, jak se daji některé problémy řešit a že vlastně každý problém řešení má.

20.01.2024 3 z 5