marcela0282 marcela0282 komentáře u knih

Únos Únos Kathy Reichs

Prvnich asi 50 stranek jsem si nebyla uplne jista, jestli chci pokracovat... Puvodne jsem totiz absolutne netusila, po cem v knihovne saham... Ale pak jsem se zacetla a najednou jsem si byla jista, ze nemuzu prestat a knihu odlozit. Bylo to skvely! Neco jineho nez ctu bezne, ale ve finale, po vsech tech severskych a dalsich jatkach, byla tahle knizka presne to, co jsem potrebovala na odpocinek.
Mily pribeh se sympatickymi hlavnimi postavami, se kterymi se urcite neshledavam naposled :)

04.05.2020 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Film jsem nevidela, ale kniha se mi moc libila. Naloz spousty zajimavych informaci, ktery vubec netusim, jestli jsou pravdivy, me hrozne bavila :D behem cetby jsem nasla mapu Marsu a sledovala kazdy hrdinuv krok a celou dobu jsem mu fakt drzela palce. Kazde otevreni knihy bylo mym malym vyletem mimo tenhle vsedni svet, az mi bylo lito, ze uz je konec.

30.04.2020 4 z 5

Přede mnou se neschováš Přede mnou se neschováš Mary Higgins Clark

Super, ma druha kniha od teto autorky a urcite ne posledni. Hrozne dobre se cte, dej ma spad a i kdyz clovek tusi, kdo za tim asi bude, stejne si nemuzete byt nicim jisti. Fajn bylo zarazeni dusevne nemocne osoby,takove male nahlednuti pod poklicku jinak uvazujicich lidi.

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Po precteni dodatku, kde se clovek dozvi, co vse vychazi ze skutecnosti, beha trochu mraz po zadech. Pro me rozhodne nevsedni cetba, ale pri predstave, ze pro nekoho je tohle "sci-fi" realitou, je mi spatne. Kazdopadne, cetlo se dobre, dej bavil a ten konec byl sice trosku ujetej, ale proc ne :)

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Vyborna kniha, pro me jednoznacne nejlepsi z cele serie... (Coz je mozna trochu zpusobeno prostredim, ve kterem se dej odehrava). Bavily me nevsedni postavy i jejich zvlastni osudy, stejne tak zapletka a rozuzleni. Jedine, co se mi nelibi, je ten nazev knihy...prisel mi dlouhou dobu tak iritujici, ze jsem knihu vubec nechtela cist (ted uz samozrejme chapu jeho opodstatneni a mrzi me, ze jsem se k cetbe neodhodlala driv :))

Pět Pět Ursula Poznanski

Narez, nemohla jsem se odtrhnout. Hrozne me to bavilo, misty jsem mela husi kuzi a bala jsem se u toho. Ursula nezklamala a tesim se na jeji dalsi knihu. Ted si jdu ale precist neco treba o Krteckovi, abych se dostala do pohody :D

29.04.2020 5 z 5

Erebus - Příběh ztracené lodi Erebus - Příběh ztracené lodi Michael Palin

Moc pekne napsana kniha. Dozvedela jsem se o ni vesmes nahodou, ale o to jsem radsi, ze se tak stalo. Docetla jsem se o spouste novych a zajimavych vecech a take se mi pospojovalo par oblasti dejin. Kniha je psana ctivym stylem a je doplnena o pekny obrazovy material. Po docteni mam pocit, ze jsem se vratila z dobrodruzneho, i kdyz ponekud mraziveho vyletu.

28.04.2020 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Pribeh se mi moc libil, kazdou chvilku jsem si rikala, ze uz mam jasno, jak se veci maji a najednou bylo vse jinak... A pak zase jinak :) ke kladnemu dojmu prispelo i prostredi, kde se dej odehraval... Vzpomnela jsem si na sve detstvi v prirode, kde jsme s partou prozivali nase ponekud obycejnejsi "rostarny". Kniha je napsana velmi ctive a nezbyva nez doporucit dalsim :)

22.04.2020 5 z 5

Dějiny náboženského myšlení. I, (Od doby kamenné po eleusinská mystéria) Dějiny náboženského myšlení. I, (Od doby kamenné po eleusinská mystéria) Mircea Eliade

Prehledna publikace mapujici vyvoj nabozenskych predstav cloveka... Autor mapuje, co cloveka k nabozenskemu mysleni vedlo, jak si v prubehu dejin ospravedlnoval vznik sveta a vysvetloval procesy kolem sebe. To ano, ale chybela mi hlubsi interpretace, vysvetleni jak se veskere myty a zvyklosti ustavovaly a jak se propisovaly do kazdodenniho zivota jedincu. Zkratka co to vse znamenalo pro obycejneho cloveka - to jsem take od knihy ocekavala. Nevadi, dozvedela jsem se spoustu zajimavych informaci, jen pro priste sahnu po necem ze sociologie nabozenstvi, ktera na me otazky odpovi :)

20.04.2020 4 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Velmi ctiva zalezitost, jsem moc rada, ze se mi dostala do rukou. Obcas mi prislo, ze urcite pasaze jsou jaksi navic, ve finale mi to do sebe ale vse zapadlo.

20.04.2020 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Nechtela jsem psat komentar, ale neda mi to... Pribeh jednoznacne poutavy. Hrozne mi ale behem cteni vadila ostra dichotomie dobra a zla, nesmyslne myslenkove zvraty postav,(u niz jsem postradala jakoukoliv psychologickou propracovanost) a nerealnost nekterych popisu a udalosti. Spis mi to prislo jako osnova nebo jen podklad k dalsimu rozpracovani. Zrejme je to vse zpusobeno dobovym kontextem, ve kterem byla kniha napsana a tim, ze dnes se pise jinym stylem a klade se duraz na jine hodnoty textu (nebo jsem to mozna jen nepochopila spravne :))
I tak jsem rada, ze jsem knihu cetla a rozsirila si tim historicke i literarni obzory.

30.03.2020 3 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Ma treti kniha od teto autorky a uz je mi jasne, ze chci precist vsechny. Obdivuji to, jak dokaze vtahnout do deje a nikdy nepochybuji o jedine vete, ktera je napsana. Bavi me i to, jak dokaze popsat zed :D vlastne se mi tezko popisuje, co se mi v hlave odehrava po docteni. Zrejme je to opravdovy smutek. At uz u teto, nebo u jinych del autorky, se me osudy hrdinu natolik dotykaji, ze mam opravdovy pocit, ze jsem tam byla s nimi a to pouto je pro mne mnohem silnejsi nez u jinych knih. Netusim, cim to je, ale je to tak. Tato kniha je pro mne jeste osobnejsi, take mam dve deti, take bydlime v nove zastavbe, ale to je nastesti vse, co se tyce podobnosti. Nesouhlasim s tim, ze druha polovina knihy byla zbytecne natahovani. Naopak.

23.03.2020 5 z 5

Doktor na Everestu - Boj o život v extrémních podmínkách Doktor na Everestu - Boj o život v extrémních podmínkách Kenneth Kamler

Precteno jednim dechem, moc se mi libil styl psani, pribeh, i to, jak uprimne autor vyjadruje sve pocity.

03.03.2020 5 z 5

Výstup – ctižádost pohřbená na Everestu Výstup – ctižádost pohřbená na Everestu Anatolij Nikolajevič Bukrejev

Skvela kniha! S prehledem by poslouzila jako studijni material pro mnohe obory, at uz psychologie, sociologie ci medialni studia a urcite i dalsi. Uzasny dukaz toho, jak proste nestaci na jednu vec nahlizet pouze z jedne perspektivy, coz by se dalo aplikovat na mnohe spolecenske otazky dnesni doby. Jedna udalost = nekolik i interpretaci a nam, co dostavame informace, nezbyva nez overovat a rozsirovat sve obzory pomoci ruznych zdroju.
Velmi poutave napsano, celou dobu jako bych Bukrejevovi stala za zady a prozivala vse take.

26.02.2020 5 z 5

Západní stěna: Pod sebou propast, před sebou vítězství Západní stěna: Pod sebou propast, před sebou vítězství Reinhold Messner

Kniha se mi moc nelibila, mé oblibené téma a žánr, ale forma ani obsah bohužel nic moc. Čekala jsem asi, že se dějová linka bude vyvíjet, místo toho mi přišlo, že autor se svými lezeckými partnery "stojí" na místě a dokola filozofuje nad tím samým. Když v textu už poněkolikáté opakoval to samé (a dokonce stejnými slovy), začala jsem se nudit. Nelíbilo se mi ani neustálé vyhraňování "nás" horolezců oproti zbytku populace.
V knize byla samozřejmě spousta zajímavých momentů, ale bohužel jsem se zřejmě čtenářsky namlsala u jiných autorů, kteří své myšlenky dokáží předat méně "násilně" a se skromností.

22.02.2020 2 z 5

Na vrchol žádné zkratky nevedou Na vrchol žádné zkratky nevedou Ed Viesturs

Uzasne motivujici a inspirujici kniha. Vic netreba dodavat :)

20.02.2020 5 z 5