marcela0282 marcela0282 komentáře u knih

Pavoučí kosti Pavoučí kosti Kathy Reichs

To jsem v techto chladnych dnech potrebovala, dostat se alespon v myslenkach nekam, kde je teplo a more :)

Autorku mam rada, knihy maji spad, humor je mily a inteligentni, navic ten vedecky pristup k veci... Par knih mi trvalo, nez jsem na hlavni hrdiny prestala nahlizet skrze postavy z televizniho serialu... Je to osvobozujici, knizni predloha mi je sympatictejsi.

V teto knize na mne tech jmen, obeti, bylo trochu moc, opravdu se to zamotalo jako pavouci sit... Nicmene, az si zase budu chtit precist prijemnou oddychovku, vim kam sahnout :)

15.02.2021 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Uzasne nadcasova kniha, jejiz myslenky se daji aplikovat na spolecnosti dnesni doby. Behem cetby jsem si vzpomnela na me oblibene sociologicke seminare, obsazene koncepty by se daly rozebirat cele hodiny. Dnes prvky moci nejsou sice tak zrejme a viditelne, jak popisuje autor, ale jsou na nas uplatnovany stejne mocne. Souhlasim, ze by mela byt v povinne cetbe. Kazdy by si mel uvedomit, ze nic se nedeje jen tak a i pouha volba slov, kterymi je zprava sdelovana, ma obrovsky dopad.

07.02.2021 5 z 5

V zóně smrti V zóně smrti Peter Potterfield

Napinave cteni o zajimavych lidech a udalostech. Cloveka pri cteni musi fascinovat, co vsechno lidske telo vydrzi a jaka je sila psychiky. Konec posledniho pribehu mi prisel vice detailni nez byla potreba a misty mi vadilo nekolikere opakovani jiz vyrceneho. Obcas jsem take mela pocit ze ctu scenar nejakeho katastrofickeho dokumentu, ale to jsou jen takove detaily z jinak ctive knihy :)

05.02.2021 4 z 5

Pohřbeni v oblacích Pohřbeni v oblacích Amanda Padoan

Vyborna kniha! Opet jsem se dozvedela strasne zajimavych informaci. Kontext cele tragedie byl uveden v historickych, antropologickych i socioekonomickych souvislostech, obohacen o ruzne medicinske/geneticke, geograficke a meteorologicke zajimavosti. O spouste lidi, kteri byli v knize zmineny, jsem jiz cetla, nebo primo jejich biografie, tak mi to vsechno pekne zapadlo dohromady. Rozhodne doporucuji!

31.01.2021 5 z 5

Pohled z vrcholu Pohled z vrcholu Edmund Hillary

Zivotni pribeh velmi zajimaveho a na jednu stranu i zvlastniho cloveka. Neuveritelne, kolik toho jeden clovek dokaze za zivot udelat a jeste k tomu pro druhe. Misty se chce cloveku brecet, misty uprimne smat. Pro mne bylo nejzajimavejsi srovnani s Tenzigovou biografii, cimz nektere veci pekne zapadly do sebe, ale take se detailne ukazalo, jak jine je mysleni lidi v ruznych kulturach.

24.01.2021 5 z 5

Krasna kniha, krasny pribeh, krasne napsano. Prala bych si, aby kazdy spisovatel mel minimalne takovy talent, jako J. K. Rowlingova, to by se pak clovek nemusel bat, ze se to nebude dat cist :D

09.01.2021 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Chtela jsem hodnotit nizsim poctem, ale ten konec dojem malinko napravil. Pribeh mi prisel, jako slozeny ze spousty tak nepravdepodobnych situaci, ze jsem mela nekolikrat chut knihu odlozit a opravdu jsem neverila vlastnim ocim. V prvni ctvrtine jsem mela pocit, ze uz je tema vycerpane a ctecka se musi s poctem stranek plest, u poloviny se to trochu zlepsilo, a pak zase nic... Myslim si, ze napad tak spatny nebyl, jen to zpracovani se nejak nepovedlo. Ani postavy mi neprisly propracovane a cele to bylo strasne preplacane vsim moznym a hlavne tedy nemoznym.

08.01.2021 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Me tahle serie proste bavi! Joo, je to skoro scifi a Theo ma neskutecny stesti, ale jeste ze tak, jinak bych se nemohla tesit na dalsi dil :D a libi se mi ta vedecka nadstavba, i kdyz nemam tuseni, co jeste je z realneho sveta :D

02.01.2021 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Poslouchala jsem jako audioknihu. Hodne jsem se tesila, ale opet mi to prislo stajne, jako vsechno pred tim, jen ta zapletka byla snad jeste vic pritazena za vlasy nez kdy driv.

30.12.2020 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Proste kvalita, ktera se skvele cte :) i kdyz jsem tusila kdo to byl, cele rozuzleni bylo zajimave a ke konci jsem byla opet napnuta jak ksandy...

30.12.2020 5 z 5

Zápisky ze Severní Koreje Zápisky ze Severní Koreje Michael Palin

Moc hezka kniha, i kdyz jde jen o popis pripraveneho divadla pro turisty. Videla jsem i dokument, ale i presto jsem byla rada za fotografie. Mozna se tu clovek nedozvi zadne supernovinky, ale to jsem ani neocekavala. Mam rada autoruv prijemny a mily styl psani a tesim se, az si prectu nejakou dalsi knihu :)

30.12.2020 5 z 5

Muž z Everestu Muž z Everestu James Ramsey Ullman

Opravdu krasna kniha, plna krasnych myslenek. Kez by mel tak cistou a dobrou dusi kazdy! Vic nemam co dodat, jsem moc rada, ze se mi kniha dostala do rukou a doporucuji ji absolutne vsem, hlavne ale tem, co jsou s necim vecne nespokojeni.

23.12.2020 5 z 5

Pod rouškou noci Pod rouškou noci Mary Higgins Clark

Autorku mam sice rada, ale tato kniha me prilis nezaujala. Psychologie postav mi prisla plocha, zapletka sice docela zajimava, ale tak nejak to bylo vsechno malo vysvetlene a tezko uveritelne. Na druhou stranu jako oddychove cteni je to fajn, rozhodne z toho clovek nema nocni mury.

19.12.2020 3 z 5

Sám na vrcholu - Neuvěřitelné příběhy z nejvyšších hor světa Sám na vrcholu - Neuvěřitelné příběhy z nejvyšších hor světa Clint Willis

Moc zajimave cteni! U nekterych pribehu jsem se kolikrat musela smat (hlavne u Krakauera), u jinych tuhla krev v zilach a rikala jsem si, kolik toho clovek vlastne vydrzi ( coz byla tusim vetsina)...Kdyz jsem se dozvedela, ze nekteri zemreli jen par let po vystupech zdokumentovanych v teto knize, rikala jsem si, jak pomijejici byla jejich uleva a radost z vlastniho preziti, kdyz pozdeji museli celit mnohem horsim situacim. Clovek si hned jinak vazi "samozrejmosti", jako jsou teplo domova nebo obchod s jidlem na dosah ruky. Jediny pribeh, ktery me prilis nezaujal, byl Snezny Levhart, ale na plnem poctu ani tak neubral :)

18.12.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Krasne napsana detektivka, rozsah mi vubec nevadil, naopak, takova literatura by mohla byt klidne nekonecna :D zaver prekvapil a musim rict, ze mi obe hlavni postavy prirostly za tu chvilku k srdci. Tesim se na dalsi dil :)

14.12.2020 5 z 5

K2 - 8611 m K2 - 8611 m Josef Rakoncaj

Rozhodne zajimave cteni, o horolezectvi jsem toho nacetla docela hodne, a presto mi tahle kniha pripada uplne jina, nez vsechny ostatni. Mozna by se mi libilo vice pasazi o krajine, abych se lepe chytala, navic mi z myslenkovych pochodu p. Rakoncaje prislo, ze to vlastne byla docela brnkacka (s nadsazkou samozrejme, ale jak jsem pochopila, takhle to ma proste autor v povaze... A taky, pise to Pan Horolezec,ktery se proste nencha jen tak necim znejistet a ne zbohatlik,co si vcera vzpomnel, ze zkusi vylezt na kopec). Bohuzel jsem teda mela na ctecce bez obrazku, coz me moc mrzi a budu muset nekde dohledat papirovou verzi.

08.12.2020 4 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Super! Opet... Tato autorka je vzdy sazka na jistotu... Zaver prekvapil jen castecne, pachatel byl i mezi mymi podezrelymi.

04.12.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Trochu jsem se bala co to bude, kdyz jsem projizdela hodnoceni, ale od prvni chvile me to strasne bavilo. Jo, hlavni hrdina je trochu klikar, zaver mi pripominal spis terminatora, ale velky plus je, ze to bylo neco uplne jinyho, nez jsem za posledni dobu cetla. Libila se mi hlavni postava s legracne podivinskou povahou a to vedecke pozadi k tomu, proste super :)

27.11.2020 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Super! Zacatek trochu delsi, ale ten konec fakt stal za to! Nebyla to ma prvni kniha od autora, takze jsem cekala, ze se to podobne zamota, ale i tak jsem byla nakonec prekvapena a posledni ctvrtinu docetla doslova jednim dechem. Trochu me jen rozciloval vztah Agnes a Anny, stejne jako linka s byvalym manzelem. Kazdopadne vsem doporucuji :)

25.11.2020 4 z 5

Víš, kdo se dívá? Víš, kdo se dívá? Catherine Ryan Howard

No, na knihu jsem se dost tesila, ale pro jistotu jsem nemela zadna velka ocekavani. Vyplatilo se. Pribeh neni tak spatny, ale to zpracovani neni uplne stastne. Sice je zajimave, kdyz se ruzne prolinaji casove roviny, tady ale toho skakani dopredu / dozadu bylo nejak moc. Take tech vsech tajemstvi kolem mi prislo prilis. Uz jsem urcite cetla mnohem lepsi knizky, s dobre propracovanou psychologii postav, ale zaroven vim i o horsich pocinech. Takze za me takovej lepsi prumer...

08.05.2020 3 z 5