K2 - 8611 m přehled

K2 - 8611 m
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363741/bmid_k2-8611-m-uyr-363741.jpg 5 117 117

Příběh horolezce, který bez použití kyslíkového přístroje vystoupil na druhou nejvyšší horu světa.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize K2 - 8611 m. Přihlašte se a napište ho.

mgeisselreiter
10.04.2023 4 z 5

Zpočátku průměrná kniha, ale postupně zajímavější a napínavější (i když výsledek je předem znám). Líbilo se mi, že děj se nesoustředí jen na samotný výstup, ale i na složité přípravy a přesuny, tentokrát netradičně bez šerpů či místních nosičů. 65-85%, 10. 4. 2023.

DK197
14.08.2022

AUDIOKNIHA: Nedočteno. Nehodnotím. Netvrdím, že je kniha špatná. A už vůbec ne, že to zle namluvil Miroslav Táborský. Navíc mě to téma celkem zajímá. Klidně bych si s autorem nebo někým podobným sedla na kávu a nechala si vyprávět zážitky. Jenže zpracování v knize mě uspávalo. A když za polovinou zjistíte, že vlastně nevíte, o čem předcházející kapitoly byly, tak je asi něco špatně. A když už jsem si něco pamatovala, měla jsem pocit, že jde jenom o samý popis toho, kdo co nesl, nebo co zrovna jedli. A tak jsem se rozhodla netrápit se dočítáním něčeho, co mě tak extrémně evidentně nebaví. Doporučuji spíše fanouškům horolezectví.

Kate72
24.04.2022 5 z 5

Rakoncaje mám ráda, je to dříč skvělý horolezec a také krajan. Jednou jsem měla tu čest se s ním potkat osobně a to na Riegrově stezce před více než 25. lety. Byli jsme s rodinkou na výletě syna jsme měli v takové té kovové krosně a před námi ledový sráz a pod ním Joska. Když nás viděl jak laborujeme nad tím jak dostat bezpečně syna dolů, houknul na nás at´ pošleme mladého dolů i s krosnou, že ho chytí. Takže to dopadlo na jedničku. Ještě jsem si ho stačila vyfotit a mám fotografii s Joskovou zadnicí, jak se škrábe po čtyřech po ledových schodech na Riegrovce.
Knížka K2 je super čtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha K2 - 8611 m v seznamech

v Právě čtených3x