Marcela_Hrubá Marcela_Hrubá komentáře u knih

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Hmm, moc jsem to necítila. Čekala jsem, že dostanu silnější příběh. Ale určitě knížka, kterou by měl každý přečíst nebo aspoň si najít jiné zpracování Romea a Julie.
Ale třeba k maturitě jsem spíše zvolila Hamleta.

17.04.2022 3 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Moje oblíbená knížka, čte se hladce a je to velmi poutavě psané. Jdi do toho !

17.04.2022 5 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Poslochali jsme s rodinou jako audioknihu, v dětství to dost rozvíjelo mojí fantazii, strašně mě to bavilo. Momentálně mám v plánu si i přečíst. Velmi doporucuji !

17.04.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Stále se k tomu vracím, asi knížka, kterou by si měl přečíst každý

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Za mě YES, dost mě to bavilo a jinak je i možnost filmového zpracování

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Omlovám se, ale absolutně mě to nebavilo. Možná to ještě jednou zkusím na základně pozitivních reakcí kolegů. Ale nevím nějak mi to momentálně nesedlo a dost se to táhlo

16.04.2022 2 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Well nebylo to špatný, ale něco mi tam chybělo, přišlo mi to nedotažený. Ale třeba k maturitě bych doporučila, čte se to dobře a je to poměrně krátké. Mám pocit, že je i filmové zpracování

16.04.2022 4 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Za mě jasná kniha do knihovny, hlavně pro děti je to objevování nového světa

Cabin Porn - Chaty na konci světa Cabin Porn - Chaty na konci světa Zach Klein

MNOHO INSPIRACE, něco jako vychytanější pinterest

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Když jsem knihu před několika lety četla, bavila mě a měla jsem jí velmi rychle přečtenou. Mladším čtenářům doporučuji

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Četla jsem v období základní školy a knížku jsem si užila

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Také jsem čekala víc. Asi to ani nestojí o nějaké rozepisování, četla jsem knížku před několika lety a pamatuji si pouze, že to nebylo úplně ono.

16.04.2022 2 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Tata nám tuto knížku četl a ještě teď si pamatuji jak se mi ježily chupy na rukou. Dost mě to bavilo a mám chuť se k tomu zase vrátit. I jako audiokniha/CD na cesty do auta je to super volba !

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Přečetla jsem to jenom kvůli povinné četbě, ale příběh mě zklamal. Asi jsem čekala něco víc, ale nedokázala jsem si vytvořit vztah k postavám a přišlo mi to hodně naivní. Každopádně je to krátká knížka a jde rychle přečíst.

05.08.2021 3 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

(SPOILER) Ukazuje nám příběh pracovitého muže, jenž by pro rodinu udělal cokoliv. Jednoho dne se však probudí jako brouk, jediné co ho v tu chvíli trápí je jak se dostane do práce.
V tomto příběhu pozorujeme změnu v postoji jeho rodiny, která ho vnímala hlavně jako živitele. Začnou k němu chovat odpor a vyhýbají se mu. Za mě byl konec velmi povedený, celkově myšlenka byla silná a ukončení jí ještě prohloubilo.

Musím říct, že se mi to četlo velmi dobře, třeba i v porovnání s Procesem. Je to zajímavý příběh a určitě bych knihu doporučila.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Knihu jsem si moc užila a asi už vždycky bude patřit mezi mé oblíbence

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Když jsem tuhle knížku zahlédla hned jsem si vybavila své 11 leté já, které leží u babičky na zahradě a čte si. Astrid Lindgren je skvělá spisovatelka, děti z Bullerbynu a Pipi Dlouhá punčocha jsou moje dětství. Na tuhle knížku nedám nikdy dopustit, měla jsem jí moc ráda a stále na ní mám jenom ty nejlepší vzpomínky.

05.08.2021 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Krásu nesmírnou mi četla mamka v dětství. Milovala jsem ty příběhy, pro mě knížka, která nesmí v dětské knihově chybět. I když i teď jí stále v knihovně mám :D

05.08.2021 5 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Knížku jsem si moc užila. Četla jsem jí asi před 4 lety a stále je pro mě povídka Černý kocour nezapomenutelná. Ohromil mě styl, kterým Poe píše. Celý příběh Černého kocoura je psaný ze vzpomínek hl.postavy. Ten to vypraví jako nehodu, která by se mohla přihodit každému z nás, vůbec si neuvědomuje svojí temnou podstatu.
Je to opravdu velmi povedená knížka a vřele jí doporučuji !