Maragad Maragad komentáře u knih

Potopená města Potopená města Paolo Bacigalupi

Paolo Bacigalupi nás opět přivádí do drsného světa, kde hlavním cílem je dožít se dalšího rána, protože už jen to je obrovskou výhrou. Román opět působí velmi reálným dojmem, ale oproti předchozímu dílu je ještě děsivější, a to právě díky představě dětských vojáků. Budete zhnuseni nad manipulací, s jakou ovládají a využívají malé děti hlavní představitelé frakcí. K čemu všemu jsou schopni děti donutit a jaké způsoby k tomu bez skrupulí používají.

24.09.2014 5 z 5

Okouzlená nocí Okouzlená nocí Amy Plum

U knihy Okouzlená nocí oceníte především nápaditost, se kterou Amy Plum knihu psala. Amy si totiž vymyslela své vlastní příšery a pravidla, a tak odbočila od všech upírů a vlkodlaků, kterých je už všude nadbytek. Tato paranormální romance je psaná svižným stylem a při čtení nám tu nic nechybí. Zažijeme lásku sahající až za hrob, nerozlučná přátelství překonávající staletí, ale také nesmí chybět nepřátelství na život a na smrt, protože bez pořádného nepřítele by příběh neměl to správné grády.

08.09.2014 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Celý příběh působí velmi reálně a to opravdu od první do poslední stránky. Chvílemi vám může i připadat, že je to popis skutečné události. Gayle Formanová dokázala bravurně popsat jak autonehodu, tak i následnou zdravotní péči, která byla Mie poskytnuta. I všechny postavy působí uvěřitelně a o to více je vám z celého příběhu smutno. Mia i její rodina působí velmi sympaticky a vy si pořád říkáte, že si něco takového nezasloužili.

04.09.2014 4 z 5

Index hrůzy Index hrůzy Robert Harris

Index hrůzy je velmi čtivě napsaná kniha, která působí opravdu velmi reálně. Kdo ví, jestli se něco takového právě někde ve světě neděje? Vysoce inteligentní počítačové programy jsou mnohem rychlejší a chytřejší, než si většina z nás dokáže vůbec představit. Jak vysoká úroveň umělé inteligence je ještě v normě, aby ji člověk dokázal ovládnout? Třeba je to otázka daleké budoucnosti, ale také to tak být nemusí a právě o to víc je kniha děsivější.

29.07.2014 4 z 5

Tichá žena Tichá žena Susan Angela Ann Harrison

Tichá žena je psychologický thriller, kdy nám A. S. A. Harrisonová ukazuje, jak může dopadnout soužití dvou lidí. I když na první pohled vypadá pár šťastně a přátelé jim jejich štěstí závidí, nikdo neví, co se děje doma za zavřenými dveřmi a zataženými žaluziemi. Podobný je i případ Jodi a Toda, kdy se jejich vášeň a veškeré emoce ze vztahu vypařily a nezůstalo po nich nic, jen prázdnota a stereotyp.

18.07.2014 4 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Červený vrch je dystopie s prvky sci-fi a některé části jsou přímo hororové. Od Jamie McGuire jsem četla knihu Krásná katastrofa a tak jsem byla zvědavá, jak se vypořádá s takovou změnou žánru. Mohu říct, že nejen že mě nezklamala, ale naopak jsem byla velmi mile překvapena. Čtení jsem si totiž opravdu velmi užila. Kniha je přímo nabitá napětím už od prvních stránek a tak nehrozí, že ji odložíte nedočtenou.

05.07.2014 5 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Kniha je psaná velmi čtivě a už po pár stranách není možné se od ní odtrhnout. Určitě ji doporučuji, nejen že knih s takovou tématikou jako je téma páchání násilí na ženách není nikdy dost, ale navíc je to velmi zajímavý příběh, který je ozvláštněný právě pohledem oběti, která se vrací i do minulosti a vypráví, jak se do této situace dostala. Je to kniha o násilí a důvěře.

12.06.2014 4 z 5

Vír Vír Frode Granhus

Kniha Vír mě opravdu moc mile překvapila, jakmile jsem začala číst, už jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Začátek je velmi zajímavý a čím dál se v příběhu dostáváte, začíná stoupat napětí. Od poloviny knihy je pak už naprosto nemožné ji odložit a konec čtete přímo se zatajeným dechem. Právě poslední část knihy bych chtěla pochválit nejvíce, je plný zvratů, napětí, akce a vše se do poslední záhady vyřeší. Vír je geniální dílo, ale to oceníte až v době, kdy se Vám všechny záhady začnou spojovat do jednoho velkého odhalení.

12.05.2014 5 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Monument 14 Vás pohltí od první stránky a nepustí, dokud nedočtete. Celý děj je vyprávěn takovým stylem, že se do příběhu rychle vžijete a vše Vám začne připadat velmi reálné. V dnešní době, kdy se každou chvíli mluví o nějakém konci světa, budete čekat už jen na ty velké kroupy, které to vše odstartují. Pokud máte rádi dystopie, psychologicky dobře propracované postavy a strhující děj, tak určitě neváhejte.

30.04.2014 5 z 5

Pouta Pouta James Hankins

Kniha Pouta se mi četla velmi dobře, děj byl nepředvídatelný a James Hankins si nechal celkové rozuzlení opravdu až nakonec, to mám ráda. Hlavní postava Charlieho mi doslova „sedla“, měl zvláštní smysl pro humor, byl bystrý a na většinu spojitostí přišel dřív než já. Kniha sice není psaná stylem, že by ve Vás doslova vířily emoce, ale rozhodně ani nikoho nenechá chladným.

13.04.2014 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Tato kniha mě nepřekvapila, ale ohromila. Čekala jsem, že děj bude spíš depresivnější, ale takhle skvěle do toho prolnout vztah a sem tam i nějaký ten humor, to bylo skvělé. Hlavní postavy jsem si oblíbila a trpěla jsem s nimi. Určitě ve mě příběh zanechal silnou stopu a mám o čem přemýšlet.

20.02.2014 5 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

V druhém díle je přidaná hlavní postava Ahmann asu Hoškamin am Jardir am Kadži. Bohužel z prvního dílu je znám jako negativní postava a proto jsem to začala číst s předsudky k němu. Ale už po pár přečtených stranách jsem si ho oblíbila. Děj nenavazuje přímo na první díl Tetovaného, ale vše se odehrává zároveň a místy se určité situace protnou. To se mi moc líbilo, vidět určitou situaci zpětně z jiného pohledu, a pomohlo mi to lépe některé postavy poznat. Nic není jen černé a bílé. Další přidaná postava je pak Renna Jirchářova z Tibetské Říčky odkud pocházel i Arlen. Jejich osudy se opět spojí. Pouštní kopí je opět velmi čtivá kniha, je tu rozebírán jiný druh života. Krasijci jsou válečníci tělem i duší, pro které je čest zemřít v boji. Zabíjení démonů provází celý jejich život a vysmívají se chinům, což je označení pro cizince a zbabělce, za jejich schovávání se za chranami. Obdivuji propracovanost knihy, prolínání dějů a osudů postav.

10.02.2014 4 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

U této série rozhodně neplatí, že s přibývajícími díly by klesala jejich kvalita.. Opět se mi kniha moc líbila a už se nemůžu dočkat posledního dílu, jak to celé dopadne..

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Zavržený je kniha, do které se začtete, nemůžete se odtrhnout a po dočtení byste klidně začali znova.. Příběh se mi moc líbil a kupodivu nemám ani co vytknout hlavní hrdince, což se moc často nestává..

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

Krásný příběh, který určitě stojí za přečtení.. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem přečetla knihu jedním dechem..

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Hledání vytouženého dne je mým prvním setkáním s Jennifer Probstovou, ale mohu říci, že jsem si její knihu oblíbila již od prvních stránek. Příběh mě do sebe ihned vtáhl a já si připadala, jak kdyby postavy vůbec nebyly fiktivní, bylo tomu právě naopak, připadala jsem si, jak kdyby to byli mí dlouholetí přátelé. Navíc já zrovna erotické romány nevyhledávám, ale v této knize erotických scén rozhodně není přehršel a hlavně vůbec nejsou vulgární. Hledání vytouženého dne mě opravdu nadchlo a já si velmi ráda přečtu jak pokračování této volné série, tak i předchozí sérii Manželství s miliardářem.

31.08.2015 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Zhodnocení Vražedné léčby jako zakončení celé série není zrovna snadné. Na jednu stranu jsem čekala něco většího, při čtení kolem mne měly létat rachejtle a bouchat petardy. Ale to se bohužel nekonalo. Dočkala jsem se sice veškerého vysvětlení a zodpovězení otázek z předchozích dílů, ale podáno to bylo nemastně a neslaně. A i když je v některých místech vidět autorovo zlepšení, i tak mě tento díl bohužel zklamal.

27.08.2015 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Cress je tedy opět výborným pokračováním série, která vám v knihovně nesmí chybět. Ačkoliv jde totiž o knihy v žánru young adult, nadšení z nich budou jistě i mnohem starší čtenáři, kteří se rádi ponoří do zajímavého fantasy světa, v němž narazí na kyborgskou princeznu, bláznivého a namyšleného kapitána, ale i zuřivého vlkodlaka, který se po boku své Červené Karkulky, ehm Scarlet, mění na beránka, jenž by mouše neublížil. No není to skvělá kombinace?

15.08.2015 5 z 5

Opatruj mě Opatruj mě Maya Banks

Opatruj mě je těžko zařaditelná kniha. Sexuálních scén je v knize pomálu, a tak by se těžko dala zařadit mezi erotické romány, na něž jsou čtenáři od této autorky zvyklí. Jde o paranormální romanci, v níž je použit velmi zajímavý námět, který bohužel Maya Banks zcela nevyužila. Příběh je spíš drama s prvky thrilleru, kdy hlavní postavy neustále řeší své psychické rozpoložení.

10.08.2015 2 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Kniha je napsána velmi čtivým způsobem a postavy jsou opravdu jako ze života a nejde jen o mužský pohled na různé věci a situace, ale také o vztahy rodinné a i ty přátelské. Zapletený v sobě skrývá originální příběh, a to nejen díky různým hláškám, radám a přirovnáním, ale právě hlavně díky té možnosti, kdy i my ženy můžeme nahlédnout do mužského způsobu myšlení, jenž pro nás bylo doposud jako jedna velká neznámá.

05.06.2015 5 z 5