MamaKnihomolka MamaKnihomolka komentáře u knih

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Druhá kniha ze série detektivky Sayer Altairové. Předchozí kniha V kleci byla super a proto jsem vůbec neváhala nad koupí druhého dílu. Kniha má krátké řádky a proto se moc dobře čte. Bez zbytečných oplétaček a omáček, jste hned vhozeni do jeskyně plné kostí.
Příběh je tak zamotaný, že jsem se musela kolikrát více soustředit abych vše správně pochopila a v hlavě si to dokázala poskládat. V každé kapitole se něco děje, autorka vás nenechá vydechnout. V knize je rozhodně více akce než v předchozí a napětí se stupňuje. Měla jsem šílenou teorii kdo by mohl být vrah, které se teda nepotvrdila, ale ke konci mi přišla Sayer malinko natvrdlá, že jí to nedošlo.
Tato detektivka má vše co od správné detektivky vyžaduji: akci, napětí, překvapivé rozuzlení. Těším se na další díl už jen proto, že mě zajímá subjekt 037 a jestli bude detektivka dál pátrat po smrti svého snoubence.

28.09.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Sedmý díl ze série detektiva Roberta Huntera a jako každý díl nezklamal. Opět napínavý a čtivý příběh, při kterém se mi tajil dech už od prvních stránek. Miluju Roberta Huntera a s jeho parťákem Garciou jsou parádní dvojka. Výborně promyšlený a propletený případ se samozřejmě překvapivým koncem.
Mám pocit, že každý díl je snad lepší a lepší.

31.08.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Můj letošní cíl přečíst 50 knih jsem nemohla zakončit lépe. Má první kniha od Roberta a rozhodně ne poslední. To, jak knihu pojal se mi moc líbilo. Nebyla to detektivka kde společně s hrdinkou řešíte kdo je vrah. Tady víte kdo to je a jen nečinně přihlížíte a doufáte, že vše dopadne dobře.
Text se lehce čte a v každé kapitole se něco děje, takže je fakt těžké se odtrhnout. Moje recenze je naprosto bez připomínek. Báječné počteníčko.

08.07.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Na úvod chci říct, že romanťárny moc nečtu, ale tuhle knihu si člověk chce přečíst i když vlastně nechce, protože se s touto knihou doslova roztrhl pytel. A chápu proč. Kniha z hudebního prostředí byla má první a moc mě bavila. Bylo to něco úplně jiného, což oceňuji.
Autorka umí psát čtivě a když začnete, těžko se odtrhnete. V knize jsou používáné krátké, jednoduché věty, které povzbuzují ještě víc ke čtivosti.
Hlavní postava Gabby mi byla velmi sympatická, obyčejná a od rány. A nad jejím vztahem se svým bratrem jsem se tetelila. Co se týče Saši, největšího sexouše knihy. Tak bych mu změnila jméno. Prostě se mi k němu vůbec nehodilo.
Co se mi líbilo nejvíc bylo to, že i neodolatelně krásný kluk má zaschlé sliny v koutcích úst a smrdí mu z pusy. Prostě jsem ráda, že ty všechny postavy jsou reálné a lidské nechápejte to tak, že se mi líbí smradlavý dech a zaschlé sliny. Jinak bych si s Gabby rozhodně místo vyměnila, za tu všechnu srandu by to stálo.
Každopádně to byla romanťárna jako prase a u některých pasáží jsem se od srdce zasmála. A ty hlášky...no je vidět, že autorka má smysl pro humor.

13.05.2020 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Můj pořádně první re-reading. Před lety jsem přečetla celou sérii, ale Rozbřesk jsem si jako jediný vůbec nepamatovala. Miluju všechny knižní i filmové díly, ale člověk zapomene, že kniha je přece jenom lepší než film. Řádně se procítí všechny pocity postav a popisy prostředí, které jsou prostě pohádkové.
Moc se mi líbí, že samotná kniha je rozdělena ještě do třech. Dvě vypráví Bella a jednu Jacob. Mám radši kratší kapitoly, takže to bylo asi jediné co mi dělalo ze začátku četby problém.
Lea je dost protivná a ve filmu není pořádně vysvětleno proč. Díky knize jsem lépe pochopilia Ley chování a důvody. Rosalie mě v knize štvala a to ji ve filmu miluju. V knize na mě působila hrozně sobecky.
Každopádně jsem hrozně ráda, že jsem si knihu znovu přečetla a znovu se do ní zamilovala. Už jsem zapomněla jak je to vše tak dojemné a kouzelné.
P.S. Já jsem rozhodně Team Edward ❤️

09.04.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tato kniha mi v mysli zůstane hodně dlouho. Kniha je čtivá, v určitých pasážích zábavná a skvěle napsaná.Svým způsobem je to klasický, obyčejný příběh. Ale přesto je na způsobu autorčina něco originálního a zvláštního.
Do Rylleyho jsem se zamilovala hned stejně jako Lilly i autorka sama. Moc se mi líbila "Nahá pravda", upřímnost mezi Lilly a Rylleym. Lilly je mi velice sympatická, silná a odvážná postava.
Velmi mě oslovila i samotná poznámka autorky na konci knihy, kde všechny svoje počiny v knize vysvětluje.
No...Byla to má první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. A... Je to první kniha, u které jsem v brečela.

05.02.2020 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Měla jsem v plánu si ji přečíst už dlouho, ale vždycky se našla jiná kniha, ale když už na ni konečně došlo tak z toho byl super zážitek. Úžasně promyšlený příběh se super zápletkou a skvělým vyústěním. Opravdu ten konec byl napínavý jak kšandy. Velmi čtivá a opravdu jsem se chvílemi bála otočit...

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Za mě OPRAVDU povedená kniha. Čtivá. Při každém čtení jsem měla dost divný pocit, že se na mě pan Halloran dívá jak si čtu ...

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Úžasný příběh, který mě totálně pohltil. Zpestřením knihy je i zpracování pohledů všech 3 hlavních hrdinek v kapitolách. I když jsem v celku brzo věděla v čem tkví tajemství, i tak se kniha krásně četla a pořád bylo na co se těšit. Jako porodní asistentku mě těší, že tam bylo dost porodů i detailů z oboru. Líbí se mi, že každá hrdinka měla svůj názor a přístup k porodu.

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět úžasné počtení. Do Cartera jsem se prostě zamilovala. Brutálnější vraždy než od něj jsem nikdy nečetla.
Díky krátkým kapitolám děj rychle ubíhal a kniha se četla sama. Rozhodně doporučuji všem nadšencům pro detektivky a brutální vraždy.

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další super Carterovka. Tento díl mi sice přišel kapku slabší než předešlé, ale jen o chlup.
Miluju ty jeho krátký kapitoly vždycky si říkám "ještě jednu kapitolu..."
Kdo nemá rád moc brutality a velmi živého popisu tak ať radši knihy od Cartera nečte, je tom opravdu mistr.
Knihy čtu od prvního dílu a moc se mi líbí, že v každé knize se o Hunterovi dozvím něco nového. A miluju ty jeho myšlenkový pochody.

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Musím říct, že po přečtení některých recenzí jsem se knihy trochu bála, ale nakonec je stejně nejlepší si udělat obrázek sama a jsem za to ráda.
Od tohoto thrilleru jsem dostala přesně to, co jsem čekala. Dávku strachu, napětí i akce. A chvílemi to bylo psycho, to rozhodně!

Už od začátku jsme vhozeni do děje, kde autor velmi dobře vystihoval pocity Maggie. Strach, prázdnotu a samotu jsem přímo cítila a svíralo se mi srdce. Soucítila jsem s ní a bála se do čeho se možná zaplétá.
Příběh plynul lehce a já se teda ani chviličku nenudila a lámala si hlavu, kdo za tím vším stojí. Můj úsudek byl správný, ale vše bylo ještě horší a komplikovanější, než jsem čekala.
Konec a epilog lehce dřel. Ano, bylo potřeba vše uzavřít a zodpovědět zbylé otázky, ale přišlo mi jako by to bylo už přes sílu.

Většina z nás zná Chorvatsko jako sluncem zalitou zemi, kam se jezdí na dovolené. Maggie to neměla jinak. Ale Robert v knize ukazuje Chorvatska opačnou stranu po sezóně. Bouře, obří vlny, černá a zpěněná voda, vichr, prudký déšť a opuštěná letní sídla.
Když jsem zjišťovala kam se děj ubírá, trochu jsem se bála, protože takováhle témata mě trochu odrazují. Už jen tím, jak moc jsou reálná.

Toto je první samostatný thriller z pera známého Roberta Bryndzy, který má už na svém kontě detektivní sérii s inspektorkou Erikou Fosterovou, Kate Marshallovou a humornou sérii s Coco Pinchardovou. A tuto knihu milovníkům thrillerů doporučuji.

19.01.2024 4 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Druhý díl ze série Hřiště lásky a má třetí kniha od M.K.Hardy a jsem spoko. Jak už jsem psala u recenze Haky, Hacker mě moc nepřesvědčil, ale Haka za lilii to rozhodně zlepšila. Musím uznat, že autorka teda jede a moc jí to přeji (a závidím? ). Má originální nápady na prostředí a velmi čtivý styl psaní.

Jack je mnohem zajímavější než Alex z prvního dílu. A přišlo mi, že byl svým způsobem do Lily zamilovaný. To jeho věčné opěvování bylo po nějaké době už moc a já se neubránila protáčení očí. Myslím si, že kdyby hlavní postavou byl Alex a ne Jack, kniha by u mě ztratila hodně hvězdiček z hodnocení. Ale Jack to vše nějak tak držel. Jeho zápasení se zraněním, s koncem kariéry i novináři + svinstvem co se týče Riley a ještě do toho jeho vtipné myšlenky a poznámky dávaly dohromady skvělý celek. Samozřejmě není nejostřejší tužka v penále, ale je to sportovec, takže je jasné, že některé věci nechápe nebo neví.
Co se týče Riley, tak ta mi k srdci moc nepřirostla. Obdivovala jsem její pracovitost a snahu vše zvládnout sama, ale pak... U mě hluboce klesla. A kor v druhé polovině knihy se chovala jako čůza. Přišla mi, že v některých situacích byla upřímná až moc a v některých (mnohem důležitějších) si vše nechala pro sebe a dělala jako by nic. I přesto, že byla její zrada vysvětlena, nechápu jak mohla být kolikrát dotčená, že ji to Jack opakovaně omlátil o hlavu. Riley je celkově dost divná a podle mě nereálná postava.
Chyběla mi mezi postavami ta chemie a porozumění. To, že si řeknou, že se milují bylo naprosto v rozporu k jejich chování.

Musím souhlasit s některými čtenářkami, že těch vycpávek v druhé polovině bylo docela dost. Klidně mohla být kniha o pár desítek stran tenčí. Zbytečně se to táhlo. Ale to nic nemění na tom, že se kniha moc dobře četla. Jen mě rušil na mě až moc přeplácaný vnitřek knihy.

"Stojím za svým kapitánem" je boží věta, která mě dojala a tak nějak scelila celý příběh.

Za mě je trochu lepší než Haka příběhově a nápadem (i přesto, že mnoho čtenářek to má spíš naopak). Haka je lepší co se týče postav. Byli uvěřitelnější a jejich vztah také.

Doporučuji romantičkám, které si chtějí odpočinout u kvalitní knihy od české autorky.

24.04.2023 4 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Blaire si začne konečně plnit svůj sen a otevře si cukrárnu, kde bude prodávat své božské cupcaky, koktejly a nesmí chybět i káva. Jenže pár dní před slavnostní otevíračkou nemile zjistí, že hned vedle jejího barevného a pozitivního obchodu se bude otevírat konkurent. Bar s protivným majitelem, který ji dokáže naštvat do obrovských rozměrů, ale je taky ták sexy!
•••
Nedá mi to, ale musím prostě zmínit tu obálku. Tu příšernou obálku. Působí hrozně lacině a neprofesionálně. Hrozná škoda, protože ten příběh je skvělý! Takže kdo vybíráte podle obálky, tak tady zavřete oči.
•••
Příběh je vážně boží. Čtivý, vtipný, romantický a dojemný.
Všechny postavy jsou moc dobře vykreslené i když některé dost potrhlé. Energie a náboj Blaire mě už od začátku sedl. A její ztřeštěnost v šatech? Úsměvná a zároveň roztomilá. A její rodina? Vážně a doslova divná. Vše velmi originální.
Ronan sexouš, který mi taky neuvěřitelně sedl a to jejich popichování... Po dlouhé době jsem se u knihy opravdu zasmála a uculovala.
Chemie mezi oběma postavami byla velmi elektrizující a uvěřitelná. Doslova to mezi nimi jiskřilo.
Kniha obsahuje kapitoly z obou pohledů, což v dnešní době už není žádná novinka. Každý čtenář je rád, když vidí do hlavy oběma postavám. Lépe se s nimi propojí a pochopí jejich jednání.
•••
Tento příběh opravdu doporučuji. Vlije vám pozitivní energii a velké množství cukru do žil.

13.10.2022 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Další a zároveň poslední Bachmanovka vydána předtím než "zemřel", a která mi zároveň nepřijde tak známá, ale fanouška Stephena Kinga by rozhodně neměla minout.
•••
Jak už je v tvorbě Richarda Bachmana známo, text je čtivý, svižný a rozhodně se s ničím a nikým autor nepáře.
Sice jsem se na chvíli lekla, aby se kniha až moc nepodobala dílu Kinga – Povznesení, ale postupně jsem zjistila, že je to nebe a dudy.
•••
Co se týče postav, tak i u Kinga se nedočkáme nějakého extrémního popisu postav, ale charaktery umí vykreslovat bravurně. Naprosto jsem chápala Billyho pocity, zlost na své okolí a to, jak celou věc vnímal on. Ale zároveň jsem se i dokázala vcítit do jeho ženy, která to také neměla jednoduché a zachovala se tak, jak se zachovala. Dnešní svět by se přikláněl spíše k její variantě řešení.
•••
Během čtení se u mě hodně střídalo nadšení s nudou. Kniha sice sahá ke 300 stranám, ale klidně by snesla méně. Chvílemi mi přišel děj natahovaný (hlavně někde v polovině), kde můj zájem o knihu trošku pokulhával.
Přiznám se, že konec mé posouzení knihy značně vylepšil. Poslední akční část se mi líbila nejvíc a ten konec rozhodně překvapivý a klasicky bachmanovský.

„Váha v něm probouzena dětinskou hrůzu – stala se zlým skřítkem jeho života.“

3,5 *

21.04.2022 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Každý zná Harryho Pottera ať už z knih nebo televize. Nikdy jsem ho nečetla, ale vždycky jsem si to moc přála. A pod stromeček jsem dostala rovnou celou jeho sérii a doufám, že mě konečně nakopne ke čtení, protože letos jsem fakt marná.
•••
Musím říct, že obálka je úžasná a celkově grafické zpracování textu, kapitol, dopisů apod. je úžasné.
Text se moc dobře četl a věřím, že dětem ve škole se musí číst také moc dobře.
•••
Moc se mi líbilo, jak se Harry seznamuje se světem čar a kouzel, ale můj názor na to, že je to můj nejméně oblíbený díl se nezměnil.
Co se týče porovnání s filmem, tak je hodně znát, že kniha je původně pro děti. Ve filmu je více akce i když tam některé detaily z knihy nejsou.
•••
Jsem moc ráda, že sérii mám a moc se těším na druhý díl, který mám moc ráda.

04.03.2022 4 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Sbírka povídek, velmi chválená a za mě i čtivá.
•••
Začíná povídkou se stejným názvem jako samotná kniha. Nemám ráda mlhu. Vadí mi jak nevidím skrz ní a právě to pouští uzdu mé fantazii. Moc se mi líbilo vystižené chování lidí ve vypjaté situaci, kdy nevědí co je ohrožuje, ale vědí, že je to může stát život. Povídka se mi moc líbila a konec chápu, tušila jsem, že uzavřený konec prostě v této povídce být nemůže a když ano, vydalo by to na celou knihu.
Celkově jsou v knize lepší i horší povídky. Mezi ty lepší řadím: Mlhu, Opici, Jaunt, Nona a Babička. Horší: Zde jsou tygři, I povstal Kain.
•••
V této knize se setkáte s monstry, tajemnými přístroji budoucnosti, chatrnou lidskou myslí, nadpřirozenými schopnostmi i šílenstvím.

01.12.2021 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

První díl série Láska z Green Valley. A nasadil laťku hodně vysoko. Autorka nás svým příběhem zavede do krásného prostředí Colorada, které je plné čerstvého vzduchu, člověkem netknuté přírody a milých lidí, kterým na sobě navzájem záleží.
•••
Hned od začátku jsme vhozeni do příběhu Leny a Ryana. Autorka se nezdržuje s žádnou omajdou a zbytečnými popisy a spolu s krátkými kapitolami vytvořila čtivou a neodložitelnou knihu. Už při jejich prvním setkání jsem se uculovala a vydrželo mi to až do konce. A ten věčný boj mezi nimi, spolu s vtipnými poznámkami mi prorostl k srdci. Po dlooouhé době jsem se zasmála a nemohla přestat (nestává se mi, že bych se u knih vyloženě smála).
Celkově jsou v knize velmi sympatické postavy. A to všechny!
•••
Kniha je přesně do tohoto chladného sychravého počasí. Odehrává se totiž na podzim a v zimě, což myslím, že je ideál. Díky ní jsem příjemně naladěná na podzimní počasí a dokonce se i trochu těším na sníh.
•••
Těším se na celou sérii, myslím, že bude dost povedená. Další díl o Izzy a Willovi, který doufám bude brzy, si nenechám ujít.

TIP: Kniha se čte ještě lépe s hrnečkem horké čokolády nebo kakaa.

08.10.2021 5 z 5

Pátá čtvrtina (13 povídek) Pátá čtvrtina (13 povídek) Stephen King

Sbírka dvanácti povídek, z nichž část ještě neviděla světlo světa. Jejich první polovina byla vydána pod názvem Dolanův cadillac.
▪️
V knize najdete od každého něco. Zombíky, ropuchy, netopýry, poníky, vraždy, sci-fi a další podobné zvláštnosti. Přiznám se, že málokteré povídky se mi od autora líbí a zaujmou. Nejradši mám od něj romány okolo 400 stranách.
▪️
Možná jsem od knihy měla přehnané očekávání. Moc mě nebavila. Zdržím hodnocení u posledních dvou. Udrž hlavu a Majestátní Brooklyn, protože jsou o baseballu, který nechápu a ani mě nebaví. Tudíž jsem je nedočetla.
▪️
Jako vždycky se mi líbí autora myšlenky v poznámkách i zezadu na knize, kde vás seznamuje s tím, že v každé povídce je něco, čemu jako malý věřil. Každopádně doufám, že autor má svého hezkého poníka pevně ve svých rukách a ještě dlouho naše životy bude obohacovat svýmy díly.

19.03.2021 3 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Při výběru se musím přiznat, že mě velmi ovládla naprosto nádherná obálka knihy. V téhle knize najdete všechno, na co si ohledně Vánoc vzpomenete.

Příběh je vyprávěn z pohledu Emmie, která je vážně "svátkomilka" jak bylo v knize zmíněno, občas mi to přišla až moc posedlá Vánocemi a z pohledu Sama. Sam je úspěšný spisovatel, kterého ale opustila múza a má také ze srdce rád Vánoce. Jejich příběhy se prolínají a skvěle dějově navazují. Příběh osvěžil povedený humor mezi Samem a Emmie.

Moc se mi v knize líbil nápad s vánoční výpravou. Nikdy jsem o ničem takovém neslyšela a tak jsem byla příjemně překvapená. Sice už od třičtvrtě knihy jsem tušila jak moc je obálka přímo spjatá se samotným příběhem, ale nevadilo mi to.

Autorka skvěle vystihla popisem vánoční prostředí, ale mohla si víc vyhrát s popisem postav. Kniha měla sice pomalý začátek, ale vyplatí se vytrvat a užít si skvělou vánoční knihu. Kromě tipů na vánoční tradice máte i tipy na vánoční písně a filmy. Úplně na konci vám sama autorka představí recept na perníčky, tip na vánoční výpravu, jak vybrat stromek a jak se o něj starat.

Podle mě má tato kniha má ohledně Vánoc vše a ještě víc. Ukazuje na to, jací by k sobě lidé měli a neměli být nejen o Vánocích. Mějte se rádi.

05.12.2020 4 z 5