maluck maluck komentáře u knih

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Závěrečné setkání s komisaři Laurou a Adamem. Na začátku příběhu dojde ke zločinu, následuje plynulý popis průběhu vyšetřování, falešných stop a domněnek o možném pachateli. A najednou, jako blesk z čistého nebe, se stane zvrat, který nikdo nečeká. Konec příběhu jsem dočetla s nevěřícným výrazem....Proč?!!

22.03.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Další případ sehraných komisařů Laury a Adama. Tentokrát je jim přidělen případ 3 zmizelých chlapců. I v tomto případě jsem pachatele neodhalila. Příběh je velmi čtivý a napínavý. Stránky hltáte jednu za druhou, jen abyste se dozvěděli, jak to dopadne. Příběh je doplněn i o osobní linky obou komisařů.

30.12.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Moje první setkání s touto autorkou a musím říct, že jsem mile překvapena. I když má kniha téměř 500 stran (asi by neuškodilo pár stran proškrtat především ze začátku), je velmi čtivá. Pojednává o rozvíjejícím se vztahu dvou lidí téměř od nenávisti přes přátelství až po lásku. Je to pomalá romance, určité sympatie mezi hlavními postavami se začnou objevovat až v druhé polovině knihy.
Jediné, co mě v příběhu trochu rušilo, bylo až moc často použité spojení "Hradba z Winnipegu". Celkově se mi kniha ale líbila.

12.08.2022 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Novinářka Ashley a doktor Ben přežijí havárii menšího letadla při cestě domů. Uprostřed zasněžených hor jsou odkázáni jeden na druhého. Ashley je navíc zraněná a neschopná chůze.
Styl vyprávění a kapitoly, kde Ben vzpomíná na minulost, mě moc nezaujaly. Bylo až neuvěřitelné, jak si Ben se vším poradil..........úplný MacGyver. Celkově průměr, od knihy jsem čekala víc.

15.04.2023 3 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Skvěle napsané postapo z dnešní doby, které nás nutí k zamyšlení. V příběhu je i za pomocí černého humoru vykresleno, jak se nechá lidstvo lehce zfanatizovat. Závěr je překvapivý a výsledkem je v podstatě to, že si takový konec zasloužíme.
"Během trestu muž neustále ječel, prosil a sliboval. K tomu mu z ampliónů vyhrávala píseň Zlatíčka od Kapitána Dema: JÁ VÁS MÁM RÁD. I KDYŽ MĚ UŽ TROCHU ZAČÍNÁTE SRÁÁÁT..."

29.03.2023 5 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

No tak toto!!! Skvělá detektivka s geniální agentkou, šíleným vrahem a sexy rangerem. Případ je uzavřen, ale je zde ponechán prostor pro pokračování.

11.02.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Velmi povedená detektivka z českého prostředí.
Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. A možná právě proto se mi kniha líbila o to víc. Komisaři Laura a Adam jsou sympatičtí a na pozadí vyšetřování se odkrývájí i střípky z jejich soukromí.

17.12.2022 5 z 5

S ďáblem v ráji S ďáblem v ráji Elizabeth O´Roark

Oproti prvnímu dílu mi tento přišel o něco slabší. Vůbec mi nesedla Drew (ale bude to hlavně můj problém, jelikož moc nemusím postavy z hudebního prostředí), zato Josh byl sympaťák. Nejvíce se mi líbil popis jednotlivých Havajských ostrovů, kde trávili dovolenou. V souhrnu uspokojivý romantický příběh.

14.04.2024 3 z 5

Unesená dědička Unesená dědička Sophie Lark

Neměla jsem od této knihy moc velká očekávání, jelikož mě první díl moc nezaujal. Ale musím říct, že tento příběh dopadl o poznání lépe. Námět již mnohokrát omílaný, avšak zpracování nebylo špatné, autorka se od prvního dílu posunula. Sice to není moje nejoblíbenější mafiánská série, přesto jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

10.04.2024 4 z 5

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

Další zdařilý romantický příběh se zlým hochem, ale proč ne, takových knih není nikdy dost. Zase trochu jiné zpracování, ale vše je zde dávkováno v přiměřené míře. Přečteno za jeden večer.

17.03.2024 5 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Nádherný romantický příběh. Nemám, co vytknout. Hned od prvních stránek bylo cítit, že je to k sobě táhne. Ale líbil se mi pozvolný vývoj jejich vztahu a odolávání, než dojde k nevyhnutelnému. Tato kniha je jedna z těch, ke kterým se někdy ráda vrátím. Oceňuji i epilog po několika letech.

21.02.2024 5 z 5

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Čekala jsem jen další z mnoha romantických příběhů - šéf a jeho podřízená. Ale toto zpracování se opravdu povedlo. Vše do sebe skvěle zapadá, žádné na sílu vyhrocené situace, a Hayese i Tali nebylo těžké si zamilovat. Styl autorky mě zaujal a další díl určitě nevynechám.

21.01.2024 4 z 5

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Opět skvělý díl s agentkou Snowovou a kapitánem Riversem, kteří jsou na stopě dalšího sériového vraha. Už se těším na pokračování...

30.09.2023 5 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Nápad to nebyl špatný, ale zpracování jaksi pokulhávalo. V některých částech se příběh vlekl, naproti tomu konec byl šup šup, a je to vyřešené (tedy prozatím). Střídání jmen a přezdívek mi docela motalo hlavu. Na druhou stranu nechyběly vtipné hlášky, které pobavily. Celkově tak průměr.

18.02.2024 3 z 5

Poslední svobodný miliardář Poslední svobodný miliardář Pippa Grant

Tento příběh snad obsahuje všechny klišé, které se kdy v romanťárnách objevily. Bylo to předvídatelné, romantické i vtipné. Konec až moc přeslazený a tu obálku bych hned vyměnila. Celkově ale kniha splnila to, co se od tohoto žánru očekává.

26.01.2024 4 z 5

Náhodou Náhodou Petra Martišková

Pohodový romantický příběh pro ...náctileté. Při čtení jsem si vybavila několik filmů s podobnou tématikou, ale vůbec mi to nevadilo. Příběh plynul hladce, nepostrádal i vtip, a nejlepší vedlejší postava byla určitě „babča“.

23.01.2024 4 z 5

Všichni muži královny Všichni muži královny Linda S. Howington

Opět skvělé propojení akce s romantikou. Tato autorka mě nikdy nezklame.

24.11.2023 5 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Další povedený počin této autorky. Námět není sice originální, ale Zuzka ho zpracovala skvěle.
Mladá žena Sofie je probuzena ze stáze po 167 letech, v níž původně měla setrvat jen 6 měsíců. Ocitá se tak ve světě, který je pro ni velkou neznámou. Pro začlenění se do společnosti je jí jako společník přidělen bioroid nejnovější generace Ichiro. Aniž by to oba tušili, stanou se součástí sociálního experimentu.

20.08.2023 5 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

TAK TOTO SE POVEDLO!!! Super návyková dark romance. Danny a Rose, dva zlomení lidé, kteří i přes všechny nástrahy našli k sobě cestu.

22.05.2023 5 z 5

Yarminův syndrom Yarminův syndrom Petr Heteša

V přetechnizovaném světě bývalý lovec lebek a nyní strážce zákona, milující především flašku Jacka Danielse a žluté Camelky, nejčastěji zachraňuje v nedaleké škole mládežnický výkvět spodiny. Když ho o pomoc požádá dávná spoluzačka, která postrádá svou dceru, roztočí se spirála neočekávaných událostí. Mrtvol přibývá a doposud poslušní androidi se vymykají kontrole.

"Otočil jsem se k učitelce. Nemůže z těch chemikálií, co tam jsou, vyrobit výbušninu?
Zavrtěla hlavou. On ne. Na to má moc špatný známky.
A kdyby smíchal všechny dohromady? Povýšeně se na mě podívala. Vypadá to, že jste měl z chemie stejný známky jako on."

28.02.2023 5 z 5