Malinali Malinali komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tyhle knihy vůbec nejsou mým žánrem, ale díky DK jsem zkusila a velice se mi líbí pohodový styl psaní, vždy poznání dané země, jako bych tam byla s partou přátel já.

Opět další lehce romantický a pohodový příběh autorky. Velmi čtivé.. A víte co, já si ty skořicové dánské šneky jdu upéct..

17.01.2021 5 z 5

Falešný plnovous vánočního dědečka Falešný plnovous vánočního dědečka Terry Pratchett

Trochu takový náhodný generátor slov. Neurazí, na Vánoce prima dárek k počtení si u krbu.

13.01.2021 3 z 5

Markýza Bella Patti Markýza Bella Patti de Brioni

Čtivé porno. Výborně napsané, ostrý jazyk. Kniha je i skvělý darek, jen opatrně, koho chcete potěšit ;)

13.01.2021 5 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Dostala jsem knihu k Vánocům, začala jsem hned číst. Romantický pohádkový příběh, vánoční pohoda, šikovná hlavní hrdinka - díky příběhu jsem si prodloužila Vánoce.

Isle se život obrátí zcela na ruby po oznámení emailové zprávy, že přijede nový šéf firmy do Londýna a ona mu má být k ruce při novém projektu...

10.01.2021 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Krásná pohádka pro velké / dospělé, folklorní fantasy... děj tedy neskutečně frčí, stále se něco děje. Kouzlení, kruté situace i zvláštní láska... Konec už byl pak zbytečně protažený, ale i tak se mi kniha moc líbila a doporučuji.

15.12.2020 5 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Ruský folklór. Pohádka pro dospělé. Mě se to prostě moc líbilo. Celá trilogie. Děj dobře ubíhal, často mě autorka překvapila, protože jsem si myslela, že to teď bude jinak a ono ejhle úplně obráceně. Výborná série ve stylu dětské Krásy nesmírné - kdo zná, ví. Všechny díly jsem četla v zimním období, takže se i hodilo, toto je série, kterou bych neváhala číst znovu.

28.11.2020 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Tohle je výborná série a tuto knihu číst teď v zimě úplně paráda. Moc se mi to líbilo, mám pocit, že jsem tam s nimi byla a teď mi budou chybět...

17.11.2020 5 z 5

Pradědovy pověsti Pradědovy pověsti Josef Lowag

Popisy přírody a krajiny v Jeseníkách, a do toho pohádková říše trpaslíků, kterým vládne duch hor Praděd.

Jedná se o sbírku dvaceti krátkých příběhů, jejichž děj je provázán s místopisem Jeseníků a germánskou mytologií.

22.10.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Poslední úkol jsem nakonec dokázala splnit: Knihu jsem četla díky čtenářské výzvě.

Hodně jsem se tohoto tématu bála, vůbec to není můj styl a špatně z takových knih spím. Ale tato kniha je psána "jemně" a doporučuji i pro slabší povahy, či začátečníky v poznání Osvětimi.

Uf. Ale stálo to za to.

22.10.2020 4 z 5

Vzpurná Vzpurná Iny Lorentz

Dobře se čte, příběh je pěkný, ale moc zdlouhavé co se týče bojů a tažení. Na mě už moc "válečné".

19.10.2020 3 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Nenadchne, neurazí. Fantasy je jenom to, že je tam strom, co se živí lží... První stránky takové nudné zdlouhavé. Pro milovníky fantasy to určitě není. Kdo má ale rád netradiční styl detektivky, tak bude číst rád.

11.10.2020 2 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Řeknu vám, že tohle je teda pořádná jízda. Pecka. A závěr knihy? Nooo jako průser je, že na další 4 díly si počkáme no... Ale bude to stát za to.

Jediné co bych vytkla a nevím zda spisovatelce či překladu "vnitřní konflikt" spojení snad na každé stránce. Z toho mi lehce hrabalo....

09.10.2020 5 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Tak nešlo mi se nejprve začíst, ale po 60ti stranách jsem se nemohla odtrhnout. Autorka se sice vyžívá v podrobných popisech, ale jsou tam moc důležité. Kniha je úžasná, skvělý svět. Dost postav, ale najednou, jako bych je všechny znala už dávno.. Nejhorší je, že série má 5 dílů a v ČR vyšly zatím jen 2. Výborná fantasy zase úplně jinak. Doporučuji.

27.09.2020 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Loucim se s serii Mesicnich kronik timto poslednim dilem. Cela serie je skvela. Zde byly jednotlive pribehy z detstvi hlavnich postav + pribeh (na motivy Ariel) navic. Nadhera.

17.09.2020 5 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Dokonalé zakončení Měsíčních kronik.

10.09.2020 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Celá série je báječná a tahle doplňková kniha o Levaně vysvětluje její povahu. Vlastně byla docela chudák. Výborně napsané...

09.09.2020 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Pohodička u moře, tedy pro čtenáře. Skvělé popisy, bavilo mě to. Oddechovka. Autorky styl psaní mě baví.

07.09.2020 5 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

To je krásný pokračování Měsíčních kronik (MK) . Bavilo mě to, komiks, bezva grafika. Těším se na pokračování. Tohle je prostě pro fandy MK povinné ;o)

03.09.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Romantický útěk do Paříže to tedy bylo naprosto super, byla jsem tam, takže s knihou jako bych se vrátila zase zpět. Výborná parta a Nina je skvělá. Kniha se velmi dobře čte, výborná oddechovka.

02.09.2020 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Celá tato seriezje báječná. Iko je miláček, a tak už mám o ní připravený i komiks k přečtení. Scarlet je moje oblíbenkyně (zrzka) a vůbec celá parta přátel z "vesmíru" mi bude chybět.

23.08.2020 5 z 5