Malinali Malinali komentáře u knih

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

Krásný vánoční romantický příběh.

22.12.2021 4 z 5

Zimní čarodějnice Zimní čarodějnice Paula Brackston

Za mě super!! Já jsem se i bála, to finále!! Souhlasím ale, že někde se spisovatelka až moc zbytečně rozepisuje. Výborné čtení na zimní večer. Těším se na další díl.

07.12.2021 5 z 5

Zimní pohádky Zimní pohádky Dawn Casey

Nádherné čtení na zimní večery a to i pro malé děti. Škoda jen těch překlepů a chyb v textu, kniha zrovna levná nebyla. Nechápu, jak mohou vydat bez kontroly. Sem tam se samozřejmě stane, že se chyba vloudí, ale zde je jich moc.

02.12.2021 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Krásný příběh, výborný na zimní večery. Prolíná se minulost a přítomnost.

01.12.2021 4 z 5

Odhal svého vnitřního jednorožce Odhal svého vnitřního jednorožce Oliver Luke Delorie

Hezký zápisník plný podpory, možnost doplňování, vybarvování, spíše pro mladé slečny. Ideální jako dárek pro někoho, kdo potřebuje podpořit, zvednout sebevědomí a pomoc objevit lásku.

10.11.2021 5 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Moc postav, moc smíchaných věcí.. pravda, kdo nečetl Vánoční koledu asi moc knihu nepochopí.. nějak se to táhlo, v půlce jsem už odložila... Po dlouhé době kniha, kterou nějak nedokážu číst.

09.11.2021 2 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Příběh Anny, se kterou se život tedy nemazlí, ale ona se nevzdává. Je to hodně citlivý příběh, spíše pro ženy. K zamyšlení nad životem, chvíli smutný, chvíli radostný... Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická, i když se někdy zbytečně obviňovala...

04.11.2021 5 z 5

Kamínek Kamínek Michaela Fišarová

Skvěle napsané, krásné ilustrace, vtipné..4letého syna velmi bavilo.

03.11.2021 5 z 5

Pět temných osudů Pět temných osudů Kendare Blake

4 knihy, 4 královny... Závěr série se mi líbil a tenhle díl mi přišel asi nejvíc bojovný a ty popisky na bojišti docela mazec pro mně.. Každopádně pro mně Jules a Mirabella zůstanou navždy oblíbené...

24.10.2021 5 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

To je super ty časové linky, a všechno dává význam a smysl. Mám ráda Moranu jako bytost, v této knize byla vynikající. Od začátku do konce se něco děje, všechno je propojeno se vším a těch kouzelných bytostí... Parádní kniha, výborně napsané.

19.10.2021 5 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Mě se bude stýskat. Výborná série, výborné zakončení.

13.10.2021 5 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

Jak tu píše většina, kniha je úplně jiný příběh, jen ve známém prostředí z prvního dílu. Na první díl to prostě nemá a skončilo to zas tak, že bude určitě ještě díl třetí...

27.09.2021 3 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Konečně fantasy na jiný způsob. Nápad čarodějky z vinice, čarodějky od cirkusu nebo i džin-ky je skvělý.. Dnes jsou fantasy knihy velmi podobné svým stylem, ale tohle bylo něco úplně jiného.. Nebylo to zdlouhavé, děj dobře ubíhal a finále bylo i strašidelné. Těším se na další díl, výborná víkendovka.

13.09.2021 5 z 5

Tygrova plavba Tygrova plavba Colleen Houck

Mě baví ta akce, baví mě fantasy.. je to romantická fantasy, ale tam bylo tak moc rozblemcané to s kým Kelsey bude? Mě chvilkama přišlo, že když teda nemůže mít jednoho tygra, no tak bude s tím druhým že jo.. hlavně aby to byl tygr :o) i tak ale mám tento příběh ráda a těším se na další díl. No o jednu hvězdičku tady snížím, protože ta romantická linka v této knize mi přišla aaaaž moooc dlouhá a rozpitvaná.

01.09.2021 4 z 5

Pohádky a pověsti z Rychlebských hor Pohádky a pověsti z Rychlebských hor Karel Jedonek

Nejkrásnější kniha z celé trilogie, nejlépe kreslená. Krásné příběhy o skutečných místech. Uděláte si výlet a ještě si o tom přečtete pověst / pohádku. Čteme i malému synovi (některé pasáže si pro něj zatím upravujeme). Moc se nám líbí. Škoda, že je kniha tak málo viditelná. Až letos jsem ji "náhodou" objevila.

23.08.2021 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Prolnutí dnešního a pohádkového světa... Příběh na motivy Kráska a zvíře..to nemělo chybu... Děj ubíhá, hned od začátku se vše rozjede, postavy jsou sympatické... Příběh z pohledu jeho i její - tak se střídají kapitoly, což mě moc bavilo. A docela zajímavé je, že hlavní hrdinka prodělala mozkovou obrnu, tedy není to žádná dokonalá bytost.. I když srdcem a odvahou, dokonalá vlastně je :o) výborný příběh, doporučuji!!

23.08.2021 5 z 5

Jak to bylo s panem Vlkem Jak to bylo s panem Vlkem Iva Gecková

Krásně kreslené, ale obsahově se mi to vůbec nelíbí... Karkulka jde lesem s babičkou za vlkem.. potkají Jeníčka.. řeší se tam, že se vyfotí a dají fotku na "fejskůk" .. já nevím moc moderní a asi spíš už pro dost starší děti.. 4 letého syna to nebere a 8 letou už to vlastně nebaví (jakože moc dětské). Nedokážu zhodnotit do jakého věku je ta kniha vhodná. Přijde mi ale, že spoustu věcí z toho děti nemohou pochopit :(

18.08.2021 2 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Mě se to líbilo, popřemýšlet o smrti, poznat jiné světy. A hlavně před každou kapitolou takové zajímavé úvahy... Ačkoli je to fantasy, téma smrti mladé slečny mi přijde i jako aktuální a ten svět "po smrti" se mi moc líbil. Lenu jsem si moc oblíbila, a ty její vtipné pasáže :)

16.08.2021 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Klasika a moc se mi líbí původní jazyk. Vdaná, ale ne z lásky... Věčné téma. Mě se líbilo.

12.08.2021 4 z 5

Tygrova stezka Tygrova stezka Colleen Houck

Mě tahle série velice baví. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. U druhé knihy mě ale úplně rozsekal ten závěr... Kelsey je skvělá, pan Kadam kabrňák... Doporučuji!

09.08.2021 5 z 5