Malinali Malinali komentáře u knih

Domovní důvěrnosti Domovní důvěrnosti Jindřiška Smetanová

Takové milé a pohodové čtení na podvečer.

12.07.2022 3 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Romantické čtení, neobvyklé prostředí, kniha se čte sama, velice mě bavila. Ema je super. Vtipné. Nic nuceného, takové čtení fakt na pohodu. Vůbec nejsem cílová skupina, jsem středního věku a moc mě to bavilo!

08.07.2022 5 z 5

Studie ohně Studie ohně Maria V. Snyder

Ten poslední díl je tak utahaný. Pořád tam jenom chodí, něco hledají, pátrají. Občas jsem se ztrácela co se to vlastně děje. Kdyby to autorka napsala na 80 stran, tak ideál. Jinak předchozí dva díly byly super. Tady bylo prostě moc zbytečné omáčky a Valek skoro nikde...

15.06.2022 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Bavila mě. Takové odpočinkové čtení ve stylu telenovely. Oddechovka.

23.05.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Bravurně napsaná kniha s hlubším přesahem. Zamyšlení nad životem a sebou sama. Doporučuji.

20.04.2022 5 z 5

Stella z Kalvendie Stella z Kalvendie Nikola Machová

Česká fantasy - žádných x dílů, super to letělo, pořád se něco dělo. Žádné roztahování popisů na několik stran. Vše dobře vysvětleno, ani nechápu, že se toho tolik do jedné knihy vešlo. Kniha je doplněna ilustracemi - což je super, více takových knih prosím.

Kouzlení, boj, spousta nadpřirozených bytostí.. Zlo, láska... Krásné čtení! Moc mě bavila (ačkoli nejsem věková kategorie pro knihu). Doporučuji.

11.04.2022 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Lehce romantický, smutný a zároveň i příběh k zamyšlení nad životem a láskou jako takovou.

11.03.2022 5 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Příběh "za kovidu" velmi pozitivní, vtipný a lehce romantický.

04.03.2022 5 z 5

Tokijský motýl Tokijský motýl Emiko Jean

Romantický vtipný ya příběh. Nejsem cílová skupina, ale moc mě bavilo. Takový "Deník princezny" z Japonska.

27.02.2022 5 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Jelena poznává svůj domov... Učí se kouzlit. Velmi zajímavé nové území, postavy a život na jiném místě. Pár věcí stále nevyjasněných. Doufám, že autorka nám je nezapomene objasnit ve 3. díle.

Za mě super jízda a skvělá série.

21.02.2022 5 z 5

Www.bez-bot.cz Www.bez-bot.cz Ivona Březinová

Knihu jsem vybrala díky ČV 2022. Ale netušila jsem, jak moc silný a skvělý příběh to je.

Ben je výborná postava, co prožije, musí být záhul, ale jak bojuje, výborné!

Čtivý a často i vtipný příběh. Moc mě to bavilo!! Kniha se mi moc líbila a podle mě by měla být o povinnou školní četbou - lidskost, osud, síla, láska!

09.02.2022 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Výborné toto!! Pořád se něco děje. Jelena je super holka, její postava se mi moc líbí. Boj, kouzla.. tady si asi každý (nebo spíš každá) přijde na své. Jak píše níže Nikidree, Valek je komplikovaná postava, a souhlasím i s tím, že ten jejich vztah na konci knihy byl moc fofr.

Konečně zase fantasy, která se neopičí po jiných, ale má svůj příběh a svůj styl. A také první fantasy poslední dobou, kde zatím nejsou problémy poslední doby jako (LGBT apod.), teď má každý autor touhu nacpat do knih všechny typy a problematiky, což někdy vůči fantasy vůbec není fér.

07.02.2022 5 z 5

Příběh pramenů, aneb, Čekání na návrat krále Příběh pramenů, aneb, Čekání na návrat krále Jakub Tolner

Kniha je psaná jako příběh ze současnosti. Pro milovníky Jeseníků. Takové hledání vlastní cesty a smyslu v aktuálním světě, pohledem mladých lidí. Jejich lásky, přátelství, aktuální svět ale i ten virtuální, fantazijní a knižní...

Hlavně pro nadšence přírody, okolí Jeseníků a "dění z Pána Prstenů", který je tam několikrát zmíněn a přirovnán.

26.01.2022 3 z 5

Les bez srdce Les bez srdce Joanna Ruth Meyer

Krásné, bolavé, romantické... Trochu kráska a zvíře naopak. Výborný námět a příběh. Stromové sirény... Doporučuji.

Dá se zařadit do ČV2022.

23.01.2022 5 z 5

Povídky Povídky Ernest Hemingway

Tato literatura není pro každého. Knihu jsem zvolila v rámci čtenářské výzvy, ale přišlo mi to jako generátor slov. Povídky takové o ničem, možná v době pana spisovatele to mělo jiný význam. Možná jen jsem zmlsaná jinými knihami.

Kniha mi obsahově nic nedala, když už bych měla vybrat, tak povídka Buzerantova matka mě tak nějak trochu bavila. Omlouvám se fanouškům pana spisovatele, ale tihle "ve škole povinní autoři" mi vůbec nesedí.

20.01.2022 2 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Baba Jaga, Jelena Překrásná, pták Ohnivák...

Moje nejmilovanější kniha dětství. Dostala jsem ji od mamky v roce 1989. A teď z ní čtu svým dětem.

18.01.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Krásně napsaný těžkých a smutný životní příběh se šťastným koncem. Neumím si vůbec představit "to zlé a ošklivé".

Eddie už mezi námi není a o to více si musíme vážit jeho přátelství prostřednictvím knihy, je to VZKAZ! Jen se každý nad světem i sebou zamysleme.... děkuji velice Eddiemu i všem lidem s dobrým srdcem.

10.01.2022 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Svižné a vtipné čtení. Jedna Lucie a její obyčejně neobyčejný život. Její vztahy, její kamarádky, práce, rodina... Kniha se četla lehce, hodně vulgarismů, ale prostě to tam tak nějak patří. Oddechové čtení.

08.01.2022 5 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Kniha se hodí do čtenářské výzvy 2022: "na útěku".

No a jako začlo to tak, že mě autorka naštvala, a když už jsem jí tak nějak odpustila...skončilo to tak, že mě naštvala ještě víc a já potřebuji nutně další díl!! ;-D

Rozjelo se to teda naprosto skvěle. Ale za mě tam bylo strašně moc "omáčky", hodně rozepisování detailů možná i nepodstatných. Každopádně série je naprosto famózní!!

02.01.2022 5 z 5

Malvínčiny Vánoce Malvínčiny Vánoce Kristína Mišovičová

Krásná kniha a nádherné ilustrace. Vánoční příběh malé lišky. Klidně pro děti 4+. Psáno na kapitoly. Textu se dobře rozumí, milý příběh.

22.12.2021 5 z 5