Malinali Malinali komentáře u knih

Kanálníčci: Strašidla z podzemí Kanálníčci: Strašidla z podzemí Michaela Fišarová

Výborně napsané, zábavné, poučné. Vhodné už pro děti od 4 let, syna baví do teď.

26.09.2023 5 z 5

Zlatá Zlatá Marissa Meyer

Předení zlata ze slámy, Divoký hon, lehce romantika...mě se to líbilo a děj rychle ubíhal. Kniha se dobře čte a bavila. mě.

26.09.2023 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Trochu utahané, ale odpočinkové čtení ze známé série.

28.08.2023 4 z 5

Operace mé dcery Operace mé dcery Stanislav Rudolf

Smutný příběh, krutá realita, když se někdy jiní rozhodnou možná i v dobré víře zatajit druhému důležité... Následky jsou pak bolestivé. Kniha i film jsou velmi dobře zpracované.

10.08.2023 4 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Druhý díl bych nazvala takový víc putovní. Akční, pořád se něco děje. Moc dobře se čte. Kouzla, akce a romantika až do poslední strany. Doporučuji.

06.08.2023 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Přišlo mi, že se stále nic moc neděje. Pořád hodně omáčky. Tato série nic moc pro mně nebude :(

30.07.2023 2 z 5

Temné královny Fennbirnu Temné královny Fennbirnu Kendare Blake

Jeden z nej doplňkových příběhů. Dva příběhy... První příběh na poznání hlavních hrdinek, druhý o královně jasnovidce a historii ostrova...

P jako pivo P jako pivo Tom Robbins

Večerní jednohubka na pohodu. Vtipně psané.

Čtvrtá děvka Čtvrtá děvka EV Knight

Tyyyjoooo hodně dobrá jízda!!!

19.07.2023 5 z 5

Udělej to jako racek. Vy... se na to! Udělej to jako racek. Vy... se na to! Lea Blumenthal

Kniha je spíše příběhem, než naučnou knihou. Do osobního rozvoje bych já knihu nezařadila. Název mě zaujal, příběh mě bavil. Kniha jako takové celkově ano, ale úplně naučné - poučné to není. Spíš jen vidět pohled na svět jinýma očima.

29.06.2023 3 z 5

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Doplňková kniha k trilogii Drakie... nej kamarádka hlavní postavy a její malý příběh, taková večerní romantická jednohubka na léto :)

29.06.2023 5 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Celá série je super vč. doplňkové čtvrté knihy. Ačkoli nejsem věková kategorie příběhu, moc mě tato série bavila - draci, boj za "místo na zemi" i zajímavá zápletka.

29.06.2023 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásné a třeba i k zamyšlení nad lidmi jací jsou

28.06.2023 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Maas mám jako spisovatelku ráda, ale po přečtení více jak 200 str jsem tuto sérii vzdala. Strašně roztahané psaní, strašně moc rozepisované, moooc omáčky, nic se dlouho neděje. Škoda.

26.06.2023 1 z 5

Vítejte v Pekle! Vítejte v Pekle! David Laňka

Pohádka pro děti i dospělé. Vtipně napsané, moc mě bavilo číst a 5ti letého syna poslouchat. Knihu jsme si koupili i do knihovny, budeme ji číst vícekrát. Krásné ilustrace.

02.06.2023 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Víly, magie, kouzelný svět, typická fantasy pro dívky a ženy. Mě se příběh moc líbil a těším se na další díl. Navíc hrdinka je zrzka, což já také, takže za to je hned jasná jedna samozřejmá hvězdička navíc ;-)

02.06.2023 5 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška psát umí. Příběh, historie a krimi zápletka v jednom. Cokoli jsem od něj četla mě bavilo.

27.05.2023 4 z 5

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Za mě nádherné čtení, zamyšlení se i nad životem a našimi osudy. Kniha je pro čtenáře 10+ ale mě tedy velice nadchla jako dospělou. Líbil se mi nápad, styl vyprávění i konec.

16.05.2023 5 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Těším se na další díl a fandím všem drakiím.

17.04.2023 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Přečteno jedním dechem a to jsem 1x tolik starší jak hlavní hrdinka. Už mám připravený druhý díl.

27.03.2023 5 z 5