maličkán maličkán komentáře u knih

Marta spí Marta spí Romy Hausmann

Po úžasné prvotině Milé dítě jsem hned zakoupila tuto knihu. Po přečtení komentářů tady se mi vůbec do ní nechtělo, ale jak jsem ji vzala do rukou a začetla se, už jsem ji nedokázala odložit. Nechápu tak nízké hodnocení pro tak užasný psychologický thriller. Autorka opravdu umí. Pro mne je to to pravé ořechové a budu se dívat po Myšlenkách vraha.

08.12.2023 5 z 5

Zrada Zrada Gregg Olsen

Román (thriller) spíš pro náctileté. Sice jsem se u ní nenudila, ale bylo to takové nemastné, neslané. Do dalších knih od autora nejdu.

04.12.2023 3 z 5

Rez a záře hvězd Rez a záře hvězd Tammy Greenwood

Čtivě napsaný román, na který dlouho nezapomenu. Krátké kapitolky střídající náhledy různých osob Vás nutí číst dál a dál. Hrozné je, že je to příběh podle skutečné události a že se takováto zvěrstva doopravdy dějí. Naivní Sally jsem si hned oblíbila a přála jsem jí, aby se dostala domů. Reakci matky po návratu jsem moc dobře nechápala, asi už byla psychicky na dně. Nečekala jsem takový závěr.

29.11.2023 5 z 5

Pan Nikdo Pan Nikdo Catherine Steadman

Čekala jsem od knihy víc. Takový normální průměr, asi v hlavě dlouho nezůstane.

21.11.2023 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Výborný thriller, který rozhodně nezklame. Ač v knize byly úseky s politikou, což mě moc nebere, přesto neodebírám bod, bylo to skvělé čtení.

15.11.2023 5 z 5

Ještě jedny zavřené dveře Ještě jedny zavřené dveře Nuala Ellwood

Jednu hvězdičku ubírám, tato kniha byla slabší než Den, kdy se to stalo a Co zbylo z mojí sestry. Trochu mě nudily pasáže, kdy si Vanesa chodila prohlížet domy. Ale jako celek to nebylo špatné.

07.11.2023 4 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Druhá kniha od autorky a opět skvělá. Letos nejrychleji přečtená kniha. Nedalo se od ní odejít. Hned jdu na další Ještě jedny zavřené dveře.

30.10.2023 5 z 5

Pláč Pláč Helen FitzGerald

Perfektní psychologický příběh, žádná hluchá místa, moc dobře se četl. Velice smutné vzhledem k tomu, že se jednalo o malé dítě. Ač se zdálo od začátku vše jasné, ke konci mne překvapil zvrat, který jsem nečekala. Doporučuji.

27.10.2023 5 z 5

Náměsíčná Náměsíčná Chris Bohjalian

První polovina knihy hodně nezáživná, pak se to trochu rozjede, posledních 70 stránek jsem musela dočíst naráz. Za ten závěr nakonec 3 hvězdičky.

23.10.2023 3 z 5

Najdu tě Najdu tě Haylen Beck (p)

Velice čtivý příběh, nejde od něj odejít. Opravdu nevím, které ženě jsem fandila víc. Jak už tady někdo psal, sympatie se přelévají z jedné na druhou. Krátké kapitolky, žádná zbytečná omáčka okolo. Tak to má být. Za mě fakt pecka.

17.10.2023 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Nejdříve jsem viděla seriál, moc se mi líbil, pak jsem zjistila, že v Levných knihách mají knihu za pár korun. Hned jsem pro ni vyrazila a rozhodně jsem nelitovala. I kniha skvělá, ač jsem znala rozuzlení, nenudila jsem se u ní, velmi čtivé.

17.10.2023 5 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Kdysi dávno jsem četla od autorky Spi, děťátko, spi. Moc se mi líbila. Nyní se mi naskytla levná koupě prvních dvou dílů ze série. Perníková chaloupka mne nezklamala. Závěr překvapil. Těším se na další díl.

04.10.2023 4 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Moje první kniha od autorky a jsem nadšená. Čtivý psychothriller, který vás nenechá vydechnout. Tajemné dopisy - kdo je psal? Všechny mé odhady byly vedle. Závěr byl nepředvídatelný. Doporučuji.

27.09.2023 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Po dlouhé době kniha od českého autora a vůbec nelituji. Opravdu pěkný román, od kterého jsem těžce odcházela. Doporučuji.

23.09.2023 4 z 5

Slyším tě všude Slyším tě všude Connie Willis

Knihu jsem dostala k narozeninám, sama bych si takový žánr nekoupila. I když obálka vypadá moc dobře. Nebyl to vůbec můj šálek kávy, ale snažila jsem se dočíst, i když jsem ji měla chuť několikrát odložit a pustit se do smyslplnější knihy. Dávám 2 hvězdičky proto, že jsem ji nakonec dočetla.

15.09.2023 2 z 5

Co když zemřu, než se probudím Co když zemřu, než se probudím Emily Koch

Zajímavý námět, spíš psychologický román než thriller. Nenudila jsem se, stránky ubíhaly. Na prvotinu docela pěkný, i když smutný příběh.

23.08.2023 3 z 5

Stíny zůstávají Stíny zůstávají Peter De Jonge

Tato kniha mne moc nenadchla, ale dočetla jsem, tak dávám 3 hvězdičky. Vadilo mi to neustálé popisování cest, ulic atd.

11.08.2023 3 z 5

Střevíčky smrti Střevíčky smrti Peter James

Kniha nebyla špatná, takový lepší průměr detektivky. Od Jamese jsem ale četla lepší knížky.

05.08.2023 3 z 5

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Dobrý psychologický román. Od začátku do konce skvělé. Mám ráda zamotané rodinné příběhy, i tady byl konec nečekaný.

07.07.2023 5 z 5

Odložený případ Odložený případ Andrea Kane

Příjemná, oddychová detektivka. Nenudila jsem se.

29.06.2023 4 z 5