Zrada

Zrada https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147708/bmid_zrada-Uwu-147708.jpg 4 98 24

Prázdné rakve série

< 2. díl

Stalo se to velice rychle, jak už to u tak strašných věcí bývá. K Olivii se přiblížila čepel nože a zapíchla se jí do hrdla. Prudce a zuřivě. A jen vrah mohl vnímat ironii jejích posledních slov: Teče mi krev! Když na večírku kdosi ubodá Olivii Grantovou, studentku, která přijela na výměnný pobyt, obvinění se městečkem Port Gamble šíří rychleji než nejpopulárnější zprávy na Twitteru. Skoro všichni ukazují prstem na Briannu, již mnozí pokládají za falešnici a jejího přítele Drewa. Čisté svědomí však nemá ani Beth Leeová, samotářka, u níž Olivia bydlela. Bethiny nejlepší přítelkyně Hayley a Taylor Ryanovy se pokusí její jméno očistit, přitom však objeví hustou pavučinu šokujících tajemství. GREGG OLSEN, autor bestsellerů New York Times, ve svém druhém skandálním románu ze série Prázdná rakev zkoumá odvrácenou tvář společnosti. Inspiroval se skutečným případem Amandy Knoxové.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Betrayal , 2012

maličkán
04.12.2023 3 z 5

Román (thriller) spíš pro náctileté. Sice jsem se u ní nenudila, ale bylo to takové nemastné, neslané. Do dalších knih od autora nejdu.

AndyYoggy
29.05.2022 3 z 5

Celkem čtivá detektivka pro mladší čtenáře. Nenáročné čtení. Ovšem, autor podle mého názoru detektivní příběhy moc dobře psát neumí. Detektivové v příběhu nejednají moc podle předpisů, zápletka se vyřeší prakticky na posledních 60 stránkách. O gramatických chybách se raději ani nezmiňuji. Ale jako celek knihu zas tak špatně hodnotit nemohu.

kristyna7552
14.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Čtivá, nenáročná YA detektivka. Ale až moc nenáročná.

To, že nikdo z vyšetřování nepozná švestkové víno od krve, nu dobrá.
Autobus plný malých dětí (5-7letých) spadne do řeky a zemře jich "jen" pět včetně řidičky... To je taky docela přitažené za vlasy.
Ale policejní náčelnice, co místo vyšetřování chodí do Victoria's Secret, místo toho, aby zajistila vraha podle kostýmu Death Vardera, který se tam od začátku válel... Nůž taky nenajde...
A to jak jedna z dvojčat spadne na ostrově do díry, mě teda dorazilo. „Pozor na tu díru, nespadni tam. “ „Jj, ok.“ a spadne. A jako náhodou je uprostřed vody loďka se dvěma muži, kteří jí jdou pomoci.

Ale co bylo na té knize nejhorší, je dozajista překlad. Komolení jmen, věty, jak z Google překladače a slovní spojení jako "'pomilováníhodný' jezevčík", to bylo na mě už fakt moc. Nehledě na to, že ty kostnaté a inverzní věty prostě rušily plynulost čtení.

Dudek25
09.06.2020 5 z 5

Jako předchozí kniha závist mohu doporučit alespoň za mě.. Mě se líbila

SoniaR
13.02.2020 4 z 5

Dnes dočteno. Až na chyby v textu se kniha četla velmi dobře a tak trochu mi ukázala přemýšlení náctiletých. Za mně moc fajn, škoda, že už není žádný další díl.

oblakaknih
12.02.2019 5 z 5

Jedna z nejnapínavějších knih. Moje oblíbená. Bavila mě.

renefer
24.09.2018 2 z 5

Ne ne, tohle není nic pro nás odkojené severskou krimi nebo Gerritsen. Interaktivní přístup k ději, proloženo chaty a SMS zprávami, popřípadě novinovými titulky.
Tentokrát opravdu určeno pro kategorii teen.

Veronika33
14.03.2018 5 z 5

Kniha sa mi páčila, nie je to nič náročné, taká skôr oddychovejšia detektívka. Tento diel bol o niečo slabší ako Závisť. Určite si ju však ešte niekedy prečítam.

Kikim
13.06.2017 2 z 5

Tato kniha byla úplně mimo! Přišlo mi, že děj se kolem Olivie točil jak nejméně mohl a vyřešení její vraždy bylo skoro ,,na vedlejší koleji". Příběh kolem dvojčat byl zajímavý a zcela jasně dominoval nad hlavním tématem, i když vůbec neměl. Ráda bych autorovi vzkázala : Když už něco píšete, dotáhněte to do konce, prosím! Konec byl nicneříkající a odkládala jsem knihu s pocitem ošizení a zklamání.

Jarka 55
01.06.2017 3 z 5

Dobra detektivka četl jsem obě knihy a nebylo to špatne,bohužel třetí kniha už nevyjde.

Revizor
14.09.2016 5 z 5

Velmi oddychova detektivka:) zápletky se mi líbily doporučuji

škwor
26.07.2016 4 z 5

Příběh byl dobrý, zápletka okolo Olivie mě bavila, to okolo, co se týkalo Hayley a Taylor už bylo trošku slabší, ale jinak fajn počtení :)

dexeded
05.01.2016 5 z 5

Čtivá, přečteno jedním dechem ;)-

Hadrna
03.01.2016

Řeknu to takhle...tu knížku nejsem schopná dočíst...ne, že by to bylo nějaké těžké čtení a nebo něco podobného, ale prostě se nedokážu k té knize vrátit...ničím mě nezaujala asi už jsem četla tolik knih které mě ohromily, že teď se nedokážu začíst do knížky, která není nějak náročná....knížku odkládám a nahrazují ji jinou...proto ani bohužel nemůžu hodnotit :/
Návrat ke čtení knihy cítím jako pro mě samou trest, možná jsem tu knihu četla ve špatném období....uvidím zda se k ní někdy v budoucnu navrátím...:/

Cheynee
27.12.2015 3 z 5

Fajn oddechovka, čte se dobře :) ale zase nepatří mezi knihy, kterým by se chtěl člověk vracet:)...

Misalina
28.06.2015 2 z 5

Myšlenka skvělá, ale bohužel jsem po ní sáhla po dočtení Stiega Larssona, velká chyba!:D Rozhodně čtení pro mladší.
PS: Komu u čtení nebudou vadit pravopisné chyby, je borec a klobouk dolů. Mě to vytáčelo.

bbara155
22.06.2015 3 z 5

Knížka je určená pro mladší věkovou kategorii než jsem já. Přesto jsem si ji docela s chutí přečetla, byla nekomplikovaná a napínavá. Vadilo mi však velké množství pravopisných chyb, což v knize pro mládež je obzvlášť špatné.

BlackFun
29.12.2014 4 z 5

Velmi fajnová a oddychová detektivka! Do děje jsem byla opravdu zažraná, protože jsem knihu přečetla na jeden zátah. Schopnosti dvojčat mi přijdou už trochu moc, ale holt to autorovi odpustím, jelikož se jedná o pěkně spletitý a napínavý příběh :)

Lablynt
21.09.2014 5 z 5

Zrada se mi líbila mnohem víc, než Závist. Bylo to hodně napínavé, vždy mě kniha překvapila. Určitě hodlám pokračovat ve čtení této série!

gassha
14.09.2014

Mám spíš otázku k samotné sérii - nevíte, kolik dílů se přesně chystá? Díky :)

americké romány

Gregg Olsen
americká, 1959
2022  86%Jestli to řekneš...
2012  70%Závist
2013  76%Zrada