Maku.17 Maku.17 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nejlepší detektivka, kterou jsem kdy četla. Paní Christie mě na ni navnadila ve své autobiografii, která je mimochodem také dost poutavá! Spisovatelka zde tvrdí, že na tuto knihu je nejvíce pyšná. Tak mi to nedalo a musela jsem ji přečíst a jsem z ní nadšená. Byla jsem i na hře v KV, konec má tato hra jiný, ale byl to příjemný kulturní zážitek.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

No takže já si taky vyliju srdíčko. Hostitele jsem přečetla celkem čtyřikrát, tak to asi chceš. Každým coulem to prostě těm dvěma přeješ a toužíš po happyendu. Je to kniha mýho mladýho já :). Škoda, že film neudělali lépe.

02.09.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Potřebovala jsem něco pozitivního a vzhledem k nemoci audioknihu, tak jsem si poslechla Kavárnu v Kodani. Úplně mě to naladilo na cestování, škoda, že se zánětem zvukovodu opravdu nikam nemůžu. Poslouchalo se to dobře. Jinak tedy Pekárna v Brooklynu mě bavila víc.

20.02.2023 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

(SPOILER) Jen si to VŠICHNI přečtěte..
Jen taková moje zkušenost s knihou-rozbrečela jsem se u čtení, kde jedna z uprchlic popisuje nejšťastnější okamžiky svého dětství. Na ulici našla bonbón a aby jí dlouho vydržel, vždy ho olízla jen ráno po probuzení a večer před spaním. Když mě při této pasáži viděl a hlavně slyšel barman, chudák si myslel, že mi minimálně umřela máma. No zkrátka to není úplně dovolenkové čtení, ale autorce Nině Špitálníkové moc děkuji za toto sepsání.

23.10.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Zaujala mě zápletka a vykreslení postavy Lucy, kterou si čtenář oblíbí až po nějaké době. Celá kniha je skvělá, až na toho "George Chaucera". Je to samozřejmě Geoffrey Chaucer, Britka by to asi měla vědět a když už ne ona, tak někdo z korektury ji mohl opravit. Trochu mi nad tím zůstává rozum stát.

08.09.2023 5 z 5

O ztracené lásce O ztracené lásce Eva Hudečková

Úžasná záležitost, kterou jsem četla jako malá dvakrát. Dnes už v dospělosti jsem si na ni vzpomněla a chtěla bych si ji pořídit do knihovny a znovu přečíst.

13.11.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Ach jo. Když si představím, že bych tu knihu odložila a nedočetla, jak jsem po prvních pár stranách zamýšlela... To by byla obrovská chyba! Byla to krásná romanťárna, až jsem na konci brečela.

06.02.2022 5 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Tahle knížka by měla být povinnou četbou ve školách.

12.12.2021 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Dobrá detektivka

26.12.2020 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Z Anglie snad jenom Shakespeare.. Tohle je prostě děs.

09.12.2020 1 z 5

Sophiina voľba Sophiina voľba William Styron

Těžké čtení. Hodně rozsáhlé popisy, které já úplně nemusím. Ale příběh realistický a z období, o kterém se ráda dozvídám víc. Je to trošku morbidní, ale ráda čtu nebo poslouchám o 2. světové válce. Jsem na sebe vlastně docela pyšná, že jsem tu knihu, ač po roce a půl, zdolala.

13.11.2020 3 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Nezapomenutelná kniha, nejen vzhledem k tomu, že jsem si ji vytáhla u maturity. :) Fakt se nedá nedoporučit!

26.12.2020 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Nejde to... přečíst pouze jednou :)

Severka Severka Nina Špitálníková

Ve chvíli, kdy Ri Jo-Čong projíždí Pekingem a říká, že nepozná podle oblečení, které tamní ženy nosí, která je důležitá a která je "naprostá nicka", je ta holka vyloženě na facku.
Později mi jí ale bylo líto...
Každopádně, kdo další by chtěl vědět, co to bylo s tou mladou holkou, která vypráví na pásce svou zkušenost z pracovního tábora? Jak se k Nině dostala? Je to taky uprchlice? Kdo jí pomohl? Jak se v novém světě zabydlela? Nebo to není vůbec reálná postava? Četla jsem Zpověď o životě v KLDR a chápu, že něco takového se dá z informací od uprchlíků vymyslet. Ale pokud je Kim Čok-U opravdová, můžeme se dozvědět něco víc?

12.02.2024 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Jelikož jeden průser střídal druhý, četlo se to dobře.

25.07.2022 3 z 5

Díky za poutavé čtení

25.06.2022 5 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Po náročném čtení plném utrpení jsem si potřebovala přečíst něco veselejšího. Zvolila jsem Ženu s červeným zápisníkem a nesáhla jsem vedle.

12.12.2021 4 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Nemá to chybu, dala bych si druhý díl, kdyby to šlo.

27.12.2020 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Je to nevšední námět. Nedoporučuji slabším povahám, já sama mám ještě měsíc po přečtení špatný sny. Kdo chce drama a napětí, najde to v této knize.

07.10.2020 4 z 5

Rasmus tulákem Rasmus tulákem Astrid Lindgren

Chtěla bych si ji ještě jednou přečíst. V dětství na mě udělala dojem. ????

06.10.2020 5 z 5