Maki21 Maki21 komentáře u knih

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Knihu sem přečetla za dva dny. Úžasná, romantická, oddechová. Prostě super kniha do nepohody.

28.03.2023 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Pěkná odpočinková literatura kde se dá předpokládat děj, a celkem i závěr ale pokud si člověk potřebuje odpočinout jelikož má těžké období doporučuji.

22.09.2022 3 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Tentokrát tato kniha je spíše o Ciri než o Geraltovi, ale není to vůbec na škodu. Děj se opět posouvá, dozvídáme se další posuny v ději např. jak Ciri přišla ke své typické jizvě na tváři. Opět velmi napínavá, a dobrodružná fantasy kniha, u které až do konce netušíte jak to celé dopadne. Natož jak dopadne celá série o Geraltovi a Ciri.

20.01.2022 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Velmi vtipná krátká kniha vycházející ze života. Ideální jako oddychová kniha na léto.

11.08.2020 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Veliké zklamání, po přečtení Dívky ve vlaku jsem měla velké očekávání které nebylo naplněno. Zbytečně natahovaný děj, málo napětí.

06.01.2019 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem přečetla jedním dechem, neuvěřitelně napínavé až do konce. Od knihy se nedalo odtrhnout. Jednu hvězdičku strhávám za pro mě až příliš neuvěřitelný konec.

06.01.2019 3 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Krásná kniha u které jsem si ani neuvědomila že se mi krásně hodí do čtenářské výzvy. :D Neuvěřitelně čtivá, strhující a závěr? Wow opravdu nečekaný.

17.05.2024 5 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Tahle kniha pro mě byla opravdová výzva, upřímně fantasy téma není mou nejoblíbenější kategorií ale jelikož v mých kamarádských kruzích tato kniha "frčí" říkala jsem si že jí musím taky přečíst. Jsem příjemně překvapená, čekala jsem složitou literaturu která mě nebude bavit (což některé části splňovaly), ale většinou to byl zajímavý děj, celkem pochopitelný a závěr propojil všechny dějové linky. Zároveň je v knize načrtnuto pokračování. Jediné co musím vytknout je přemíra postav (všechny si zapamatovat je vážně nadlidský úkol) a moc mi nedává smysl slovníček na konci knihy. Mě nic nevysvětlil takže jsem ho nakonec ani nepoužila.

20.04.2024 4 z 5

Kniha pro ženy Kniha pro ženy Olga Studničková Šípková

Knihu jsem zhltla za dva dny, krásně napsaná. Spoustu příběhů a rad do života které dávají smysl a přitom jsou relativně jednoduché. Určitě si z knihy vezmu poučení.

01.02.2024 5 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Kniha je příjemné lehké čtení ale nijak mě nenadchla. Začátek velice zajímavý, i samotné putování ale následně se celé téma neustále opakuje a nevidím zde žádný dynamický vývoj. Ke konci mě kniha opravdu nebavila, přišlo mi to spíše jako dětské čtení.

25.01.2024 3 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

(SPOILER) Tuto knihu jsem si vybrala jelikož tam hrají důležitou roli videohry a jejich budoucnost. Příběh je velice hezky postavený a vykreslený. Velmi se mi líbí myšlenka že někdo vezme videohru a tu přenese do reálného života kde podle ní začne "žít". Strhávám knize jednu hvězdu za to že hlavní linie sice byla ukončena ale vedlejší ne, ale chápu kniha je na pokračování.

17.06.2023 4 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Úžasná kniha, jak se dalo očekávat. Nádherně vykreslené a dopodrobna popsané nejznámější české případy. A fotky na závěr tomu pouze dodali autenticitu.

04.02.2023 5 z 5

Ledař: Zpověď nájemného vraha Ledař: Zpověď nájemného vraha Philip Carlo

Knihu jsem měla dlouho v sekci "chystám se číst", a měla sem jí na doporučení holek z Opravdových Zločinů. Ze začátku byla kniha velice zajímavá, ale ke konci podle mě příliš natahovaná. Neříkám že se měla zkrátit ale podle mě tam bylo moc popisů. Nemyslím si že bylo potřeba vyjmenovávat všechny oběti je měl vrah na svědomí ale chápu že autor chtěl být podrobný.

04.01.2023 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Moc příjemná, romantická kniha. Krásný příběh, malá dávka psychologie. Nebyla to nudná kniha kde od začátku víte jak to dopadne, ale příběh se pomalu odvíjel až měl dojemný konec.

19.12.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Kniha stejně jako celá série je příjemný oddych do těchto podzimních dní. Příjemná romance která ale není prvoplánová a má i několik nečekaných zvratů.

08.11.2022 3 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

(SPOILER) Příběh super, nejlepší je jak se v průběhu knihy příběhy postupně propojují a my se dozvídáme vztahy mezi jednotlivými postavami. Malinko mi chybělo nějaké duchovno na které jsme u autorky zvyklý, ale na druhou stranu tady to tajemno představuje stránka z dark webu kde si můžete objednat něčí smrt. A nechyběl pozitivní konec kde dojde k definitivnímu rozuzlení a nezůstane žádná nezodpovězená otázka.

07.09.2022 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Ke knize jsem byla velice skeptická, a ze začátku mě vůbec nebavila dokonce jsem u ní usínala. Ale závěr byl zajímavý, chvílema i napínavý.

27.07.2022 3 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Na knihu jsem narazila náhodu při vyklízení bytu, a říkala jsem si že jí vyzkouším jelikož od Julesa Verna jsem ještě nic nečetla. Bohužel tento typ literatury není pro mě, u knihy jsem usínala a bylo pro mě velice těžké jí dočíst až do konce. Ale zase z pohledu toho kdy kniha byla vydaná je fascinující jak autor předpovídal vyspělost zbraní hromadného ničení.

01.07.2022 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Všechny předešlé knihy od C.J. Tudor jsem naprosto hltala, za mě ale bohužel tato nejslabší. Napínavý děj a vyvrcholení nic moc, prostě sem čekala víc. Rozhodně nemá na Kříďáka a na Upálené ty jsou o level výše. Ale jinak příjemná kniha jen bohužel jí musím porovnávat.

09.05.2022 3 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Ačkoliv jsem si tuhle knihu vybrala pouze kvůli čtenářské výzvě, nebyla jsem vůbec zklamaná. Obecně vzato australské autory moc nemusím, ale tato kniha byla výborně napsaná. Obsahuje špetku tajemna a vy do poslední chvíle netušíte jak kniha dopadne a to miluji. Doporučuji všem co milují tajemno a napínavé příběhy.

30.04.2022 5 z 5