Maki21 Maki21 komentáře u knih

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Velice mile mě překvapilo jak se film podobá knižní předloze. Kniha samozřejmě úžasná, vše dopodrobna vysvětleno a veškeré otázky které se v předchozích dílech objevily zde byly odpovězeny. Jsem ráda že jsem dočetla celou sérii a můžu si jí tzv. odškrtnout ze seznamu.

12.09.2023 5 z 5

Harry Potter je prostě klasika. Nádherně čtivá kniha, která odsýpá a děj se vůbec netáhne. Děj je tak dynamický a zároveň nám ukazuje spoustu věcí které je potřeba abychom pochopili pokud chceme vědět proč se Voldemort chová tak jak se chová. Kniha se mi velice líbila i z této psychologické stránky.

19.07.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Za mě zatím nejlepší kniha z této série, vše je zde krásně vysvětleno a popsáno. S filmem se kniha nedá srovnávat. Ačkoliv některé pasáže zejména ze začátku mi přišly zbytečně dlouhé a nedůležité v průběhu děje vše do sebe hezky zapadlo.

26.05.2023 5 z 5

Na Harrym Potterovi není co vytknout, prostě skvělá kniha jako vždy

14.04.2023 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

(SPOILER) Ačkoliv těmto tématům se snažím obvykle vyhnout, tato romantická kniha mě bavila. Autorka to nepojala standartním způsobem ale přidala tam svůj osobitý šarm, u knihy sem se několikrát zasmála tomu jak hlavní hrdinka vyřešila řadu problémů které měla před sebou. Samozřejmě láska na pracovišti s nedobytným šéfem byla pouze třešnička na dortu. U knihy se mi líbí že když už si myslíte že nepřijde žádný zvrat vždy nějaký přijde.

10.03.2022 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Opět mistrovské dílo o zaklínači a hledání Ciri. Kniha je velmi poutavá a děj se opět vyvíjí, postavy přibývají a ubývají a každá postava má svou danou úlohu kterou během celé knihy více či méně naplňuje. V závěru knihy se dozvíme proč je Geralt zrovna z Rivie a ne z žádného dalšího města.

27.12.2021 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Neuvěřitelné, kniha začíná tak zlehounka a nakonec si člověk jenom říká "WTF?" Je tohle vůbec možný? Autorka je podle mého názoru Stephen King v sukni, mistryně dramatu a nečekaných konců. Od knihy sem měla veliké očekávání ale kniha ho předčila o 100%. Velmi mě zaujalo její umění psychologie jednotlivých postav.

26.10.2021 5 z 5

To To Stephen King

Už před čtením této knihy jsem měla fobii z klaunů, po přečtení této knihy se mi lehce prohloubila. Ale jinak jako vždy od Kinga mistrný kousek. Ačkoliv má kniha přes 1000 stránek pořád vás baví a na konci to prostě chcete dočíst abyste věděli kdo vyhraje. Kniha ve vedlejším příběhu krásně popisuje jak vypadá typické americké maloměsto kde mladí lidé odcházejí protože jim nemá co nabídnout ale zároveň i taková nenapadná města mají svou děsivou minulost.

15.05.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Film jsem sice neviděla, ale kniha mě opravdu dojala. Výborný příběh o realitě života ale napsána s humorem. Podle mě návod jak prožít život a nezbláznit se z toho :D. Knihu jsem přečetla jedním dechem a nechtěla přestávat protože člověk prostě musí vědět co bude dál.

31.08.2020 5 z 5

Citlivka Citlivka Alena Wehle

Kniha mě zaujala už v knihkupectví. Věděla jsem že jsem trošku citlivější než ostatní ale tato kniha mi ukázala že to není špatně, a jak s tím zacházet. Moc příjemné čtení, občas náročné ale opět mi prohloubilo pohled do mé citlivé duše.

09.01.2024 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Na knihu jsem se velice těšila, již dlouho sem jí měla v plánu zejména díky šokující obálce. A tím to asi končí. Začátek úžasný, šokující, dech beroucí ale postupem času se z toho stává odpad. Děj nedává smysl, hlavní postava najednou změní své chování které není nijak dopodrobna vysvětleno. A závěr? Za mě šílenost, najednou děj končí ale proč? Jaký je důvod chování hlavních postav? To si má čtenář pravděpodobně domyslet sám. Za mě velké zklamání.

31.05.2023 1 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Od Kinga sem měla tu čest číst mnoho knih a tahle nebyla špatná ale vadil mi rozvláčný začátek, a hodně popisu osob a prostředí. Ale závěr byl strhující jako vždy.

26.01.2023 4 z 5

Miluju příběhy z devadesátých let. Autentický příběh tohoto šílence jsou opravdu velmi zajímavé. Kniha je krásně doplněna fotografiemi autora které tomu dávají ještě větší ráz.

20.11.2022 5 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

(SPOILER) Kniha je hodně psychologická, pojednává o tom co se stane když najednou skončí válka a chlapci se vrátí domů. Nejenže je doma nevítají protože třeba ani nepočítali s tím že se jejich synové ještě objeví, ale po první světové válce v Německu nastala hospodářská krize a sami lidé ani neměli co jíst tím pádem živit další členy rodiny bylo těžší. Kniha funguje jako nádherné zamyšlení o zbytečnosti válek a o tom co mají dělat vojáci kteří jí přežijí a jak se z psychických důvodů nemohou zařadit zpět do normálního života.

15.09.2022 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

(SPOILER) Musím se přiznat že nejdříve sem viděla seriál, a knihu si vybrala až na základě čtenářské výzvy. Ale nejsem zklamaná, seriál byl pecka a kniha taky nebyla k zahození. Líbí se mi že autorka nezabíhá tolik do zbytečných podrobností a popisuje jen to nejdůležitější, zbytek si čtenář musí domyslet a představit. Jediná škoda je že konec zůstal otevřený a i i když prožíváme celou dobu příběh hlavní hrdinky nikdy se nedozvíme jak to s ní dopadlo.

27.06.2022 4 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Občas do svého repertoáru ráda zařadím českou klasickou literaturu. Tahle kniha byla nádherně čtivá, nechybělo několik zvratů a jako bonus nám nabízí pohled do života na vesnici v 19. století.

20.04.2022 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Obvykle klasické autory moc nemusím, ale tato kniha s nádechem filosofie mě nadchla. Úvahy člověka co je po smrti, a že není vše jen černobílé jsou velmi zajímavé. Kniha donutí člověka zamyslet se jestli člověk žije "pouze" jednou a nebo ne. Takovéto úvahy bych nečekala od autora z roku 1915 ale spíše v pozdějších letech. Zároveň tato kniha není žádnou filosofickou obrovskou knihou ale je propojena zajímavými krátkými příběhy.

27.11.2020 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Knížka je čtivá od začátku do konce, hrdina není žádný detektiv ale úplně obyčejný člověk což je podle mě super. Moc se mi líbí že tam není jen hlavní děj a to kdo je vrah ale i spoustu vedlejších a samozřejmě i trochu té romantiky :)

06.05.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha se mi ze začátku moc nelíbila, nedávala mi moc smysl. Ale postupem času jsem se nad tím zamýšlela a pak jsem pochopila na co Orwell narážel. A bylo to fascinující, lehká četba to není ale když si uvědomíte kontext doby tak to dává smysl.

22.02.2019 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Knihu sem přečetla za dva dny. Úžasná, romantická, oddechová. Prostě super kniha do nepohody.

28.03.2023 5 z 5