Maki21 Maki21 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knihu jsem nalezla díky čtenářské výzvě ale jsem za ní ráda. Téma je velice složité a o to více obdivuji autorku jak krásně příběhově toto období našich dějin zpracovala. Krásně zpracované, čtivé a rozšiřující obzory.

13.02.2024 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihu sem četla jako malá holka, teď sem se k ní vrátila. Je to úžasný odpočinek v hektických dnech kdy můžeme svou fantazii více zapojit a představit si vše co je v knize popsáno. Rozhodně si přečtu všechny knihy.

08.03.2023 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Tuto knihu jsem si vybrala pouze díky výzvě ale rozhodně jsem nelitovala. Byla zajímavá, poutavá a nejednou jsem se zasmála. Příjemná oddechovka na léto.

07.07.2022 5 z 5

Knihu jsem si poslechla v audio verzi a byla jsem nadšená. Knihu vypráví Miroslav Hanuš který pracoval jako šéf 1.oddělení ve stejnojmenném seriálu. Při poslechu jsem si ihned vybavovala jednotlivé případy které v seriálu byly ztvárněny. Moc hezký poslech a byla jsem z toho opravdu nadšená.

30.11.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Stejně jako celá série Harryho Pottera, samozřejmě i tahle je super. Příjemná až velmi podobná jako film (to sem nečekala, spíš si to nepamatuju). A opět výborná relaxační kniha, takže jdeme číst další v pořadí :D

25.03.2023 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Tak jo kde začít, opět je to King a opět je to bomba. Kniha může být pro někoho nesmírně dlouhá (přes 700 stránek), ale ono to opravdu nejde zkrátit. Ačkoliv sci-fi typu cestování časem není obvykle moje gusto tak tady to bylo bezva. Nejenže miluju období 50.-60-let v USA, ale taky ta autentičnost. Autor v závěru píše že si sháněl mnoho informací o lokacích kde se kniha odehrává a jak to tam vypadalo tenkrát, a je to opravdu vidět. Pokud chcete vidět jak se žilo v 50. letech tato kniha je ideální.

02.09.2022 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Po prvních dvou dílech které jsou souborem povídek je toto první román o Geraltovi. Kniha je velmi poutavá a už se nemůžu dočkat až si přečtu celou sérii.

17.11.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nemám ráda knihy z tématikou koncentračních táborů, ale tato kniha je pojatá jinak. Je o lásce která může vzniknout kdekoliv i na tak otřesném místě jako je Osvětim. Je to o odvaze, a o tom jak láska dokáže přežít všechno. Velmi silný příběh který je ještě k tomu podložen skutečnými událostmi. Mám také radost že na závěr kniha neskončí jen tak ale jsou tam popsány osudy postav jak následně doopravdy dopadly což obvykle nebývá.

10.09.2020 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Opět to dokázal, další mistrovské dílo z pera tohoto autora. Ačkoliv upřímně začátek mi přišel nudný a až moc popisný, nicméně na konci knihy jsem pochopila že to vše dávalo smysl. Celý příběh do sebe zapadl jako puzzle.

28.10.2023 5 z 5

Malý princ: Velká obrazová kniha Malý princ: Velká obrazová kniha Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem si poslechla ve formě audioknihy a velice příjemně se to poslouchalo. Pro mě kniha byla velice příjemný odpočinek, zároveň tam bylo spoustu bodů k zamyšlení ale upřímně si nemyslím si že by se tato kniha měla řadit do kategorie pro děti.

14.10.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Za mě jednoznačně pecka, na tuto knihu jsem se moc těšila. Jelikož mě obecně baví sérioví vrazi byla jsem velice ráda že zde byly zapojeni ti nejslavnější a vážně wow. A závěr kdy se dozvíme kdo je "Kopírák"? Hustý, ani ve snu by mě nenapadlo že to tak může být. Autorka se opravdu překonala.

19.07.2023 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Opět výborná kniha od mistra hororů. U povídky 1922 jsem se opravdu bála. Stephen King je mistrem detailů a pokud jste strašpytel jako já tak se vám o těch detailech v noci zdá :D. Kniha mě přesvědčila že i když mám vždy husí kůži u Kingových knih určitě si přečtu i další.

04.10.2020 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Velice náročná kniha alespoň pro mě. Prokousávala sem se jí asi 3 měsíce. Ale pokud někoho zajímá starověký Egypt a život v něm, tak velice doporučuji. Knih patří k náročnější literatuře ale určitě čtenářům rozšíří obzory.

26.07.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Kniha přečtená jedním dechem, napínavá úžasná a osvětlila mnoho skutečností které se do filmu tak nějak nevešly. Za mě zatím nejlepší kniha z celé série.

04.05.2023 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

(SPOILER) Po čase jsem se vrátila ke Kingovi, nebylo to nejhorší ale četla jsem od něj i lepší kousky. Taková dost soft knížka na jeho poměry, a malinko mi vadí že čtenář tak nějak tuší zhruba od půlky knihy co se asi stane a jak to dopadne. Ale pokud jde o psychologickou stránku ta byla perfektní, vykreslení šílené matky která žije pouze pro náboženství, pecka.

11.12.2022 4 z 5

Ráda si rozšiřuju obzory, a tahle kniha mě opět někam posunula. Bylo příjemné zjistit že je ok když jsem jednou za čas více unavená nebo někdy jindy zase více hyperaktivní. A nyní mě chápe i můj přítel a lépe se nám spolu žije.

16.09.2022 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Ačkoliv s Davidem Heclem jsem slyšela spoustu rozhovorů, jelikož je to zajímavá osobnost, tato kniha je velmi unikátní. Člověk se zde nedozví pouze o kapitánově životě ale i o tom jaké je to vůbec být pilotem, jak je to psychicky a fyzicky náročná práce a že to není pouze o tom "řídit letadlo." Kniha je na závěr krásně doplněna fotkami a součástí knihy jsou i úsměvné příběhy s kokpitu.

06.04.2022 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Je příjemné s přečíst od S. Kinga něco "trochu" jiného. Opět brilantní příběh, s úžasnými popisy detailů. Není to klasický horor tak jak jej známe od Kinga, ale má to nádech detektivky. Opět zde sehrála dobrou věc psychologie, a popis jak se lidé mohou díky vlivu určitých okolností změnit na celý život.

20.02.2021 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha je úžasná, mám ráda historii a tato kniha popisuje čtivým způsobem historii naší nejslavnější vily. Odráží tam historické poznatky a ukazuje co vše dokáže přežít jedna budova.

23.06.2019 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Knihu jsem přečetla po druhé. Poprvé jsem jí četla zhruba před deseti lety a jediné co jsem si pamatovala byla silná erotika. Dnes jsem jí vnímala jako krásnou klasickou literaturu plnou slovních obratů a literárních narážek které tomu dávají punc mistrovského díla. Ačkoliv může být kniha považována i dnes za kontroverzní, rozhodně stojí za to si jí přečíst.

19.11.2023 4 z 5