makacek makacek komentáře u knih

Vtipné podána realita všedních dní v Súdánu. U nás nepředstavitelné a tam normální. Výborně se to četlo.

25.09.2018 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Musim souhlasit s textem na prebalu. Takove ala Sedmilharky. Spokojenost.

03.10.2022 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Oddechove, ale cilova skupina byl asi o neco nizsi rocnik :-) ale cetlo se to dobre jaknse ocekava u pohadky pro velke.

14.04.2020 4 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Zapalenost pro ty o co auto dela je citin s kazde vety. Ke cteni jsme pouzivala i google, abych nektere odborne pojmy spravne pochopila. Kez by kazdy lekar mel obdobnpu predstavu fungovani lekaru pri hledani pacientovych obtizi. Jednoznacne doporucuji precist.

08.09.2019 5 z 5

Ideály humanitní / Problém malého národa / Demokratism v politice Ideály humanitní / Problém malého národa / Demokratism v politice Tomáš Garrigue Masaryk

Tezke cteni... Ale obsahuje hodne zajímavých veci

23.07.2019

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

jako dospělá musím hodnotit příběh jako silný. Pro někoho možná na děti moc tvrdý. Přesto byla kniha úžasná. Možná mnohým dětem, kteří si tímto procházení může pomoci pochopit své pocity

09.05.2019 5 z 5

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Vyborne napsano, nemohla jsem se odtrhnout.

30.01.2019 4 z 5

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

Knihu jsem četla cca dva měsíce po narození druhého dítěte.... V ten moment bych knihu místo komického pojednání ze života dětí nazvala hororem, ale vesměs jsem se pobavila a i zasmála.

03.10.2017 4 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

kniha, která je velice čtivá, čte se skoro jedním dechem, ale naprosto mi tam chybí nějaké rozuzlení... vše je jen naznačené. Četla jsem ji po kouskách ve chvílích volného času a těšila se až se dovím kdo kdy s kým a za kolik.... prostě to tam chybělo...

15.07.2017 3 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Nejsem cílová skupina, ale jako letní čtení dobré. Čtivé. Nenáročné, ale přitom se od toho nešlo odtrhnout. Nacházela jsem v tom prvky některých notoricky známých příběhů jako kráska a zvíře, karkulka, začarovaný les... Joo, proč ne... další díly zas třeba příště na dovolené.

08.08.2023 4 z 5

Návrat do svého těla po těhotenství a porodu Návrat do svého těla po těhotenství a porodu Iva Fiškandlová

Kniha je takovým pohlazením po duši ženy po porodu. A to nejen svým obsahem ale i vzhledem. Nabízí nejen rady ale i motivaci a naději že může být lépe. Nejedná se o žádné složité čtení, Považuji to za takový ideál právě například jako knížku do porodnice nebo během šestinedělí. Kniha je doplněna instruktážními videi takže je možné cviky i vidět což je vždy lepší jak psaný text. Pokud ale očekáváte sérii mnoha cviků které vám zajistí ploché břicho tak jste tady špatně. Kniha obsahuje pouze pár rad jak fungovat v běžném životě a jak napravit břicho a pánevní dno po porodu. Žádné drastické cviky.

15.01.2022 4 z 5

Tati, už tam budem? Tati, už tam budem? Vojtěch Bernatský

Tak není to žádná hlubokomyslná literatura, ale fakt do pobaví. Jak již někdo psal, že je to prd*l, tak já myslím spíš prd :-D. Kdo četl pochopí. Bezprostřednost dětí, slzičky dojetí to je recept na pohodové čtení před spaním. Četli jsme si to s dětmi, je to také pobavilo. Deníková forma je super, a teď s odstupem času je zajímavé přečíst si i těch pár kapitolek na konci o pocitech z první karantény roku 2020. Docela by mě zajímal autorův pohled od podzima dále.

06.05.2021 4 z 5

O olši, která nikdy nic nevzdala O olši, která nikdy nic nevzdala Miroslav Žamboch

Od tohoto autora poněkud nečekaný žánr. Ale musela jsem dětem sehnat :-)

14.04.2021 4 z 5

Enola Gay Enola Gay Gordon Thomas

Misty na me moc popisne, ale presto, ze je to vlastne obycejny popis udalosti, je to prekvapive ctive. Kdo je o toto tema aspon trochu zajima tak doporucuji.

12.01.2021 4 z 5

Cteni o nicem a vlastne o vsem. Takove shrnuti, co dela prijemne chvile prijemnymi. Asi by to vse slo shrnout do pulky stranem. Ale fakt se o tom hehky cetlo. Hned jsem zatouzila vyndat svicky, knizku a svarak. Doporucuji jako oddychovku dmna destive zimni vecery.

06.05.2020 3 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Napinave do posledni chvile, snad zadny nezajimavy vlmoment co by se vlekl.

06.05.2020 5 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Vtipne, talr poucne, jak se da zneuzit "hlavologie" (termin z knih od T. Pratchetta) a take naivity lidi.

28.11.2019 4 z 5

Neuvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Vtipne psane, oddychove.

12.08.2019 4 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Ctive, ac to obsahuje nahledy do zceleho zivota jednotlivych postav.

04.08.2019 5 z 5

Vidění Vidění Vilma Kadlečková

Zitra musim bezet pro 5. Cast do knihovny. Bojim se, aby se pribeh jeste vice nezamotal a zacal se poradne rozuzlovavat.... A snad se nektere postavy dovyvinou/dospeji...dil je akcni, porad se neco deje, ale porad s napětí cekam na vic a vic odpovedi, ktere uplne neprichazi. Kazdopadne hodnotil lepe jak predchozi dva dily.

22.05.2019 5 z 5