MájaM. MájaM. komentáře u knih

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Nebudu lhát, myslela jsem, že kniha bude napsaná trošičku jinak. Možná jsem čekala příběh, který půjde chronologicky za sebou. V knize to je malinko jinak, různě se skáče od případu k případu a né všechny případy jsou popsány nějak detailněji. Ale i přesto mě kniha bavila a určitě mi něco dala. Pokud vás bavily filmy, určitě tuhle knihu doporučuji jako menší doplnění o životě Warrenových.

29.10.2020 5 z 5

První díl mě strašně zaujal a snadno se mi četl. Protože jsem na tuhle knížku čekala velmi dlouho(než se uvolní v knihovně),tak jsem měla vysoké očekávání a přesně tohle jsem od knihy dostala. Po přečtení jsem zhlédla i film a musím říct,že se mi líbil,ale nacpat trilogii do 1 filmu? To mě trošku zamrzelo, i proto že změnili příběh.
Každopádně knížku doporučuji přečíst!:)

Dcera Dcera Kiera Cass

Když tady čtu komentáře,tak málo komu se kniha opravdu líbila. Já mám docela jiný názor:) První 3 díly byly sice o Americe a Maxonovi a bavily mě více,ale i tento díl s Eadlyn má něco do sebe.
Ano,Eadlyn je strašně rozmazlený fracek a její povaha mě neskutečně štvala při čtení,ale i přesto mě selekce z pohledu ženy bavila. Myslím,že v téhle knize je větší napětí,protože u předchozích prvních třech dílů jsme přesně věděli koho si Maxon vybere,ale u Eadlyn to nevíme na 100%. Taktéž mi tak chybělo více romantických scén jaké byly v předchozích dílech. Opravdu jedna věc,co se mi líbila,bylo pohled na to,jak se Eadlyn mění. Na konci knihu už nemyslela jen na sebe,což zlepšilo můj pocit z její povahy na začátku.
Přesto všechno jsem knihu přečetla za den a bavila mě,takže hodnotím kladně:)

14.07.2017 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Myslím,že pokud si tuto knihu přečtete,tak neuděláte chybu. Sice hodně věcí asi víte,pokud jste četli sérii Divergenci,ale vidět Tobiasův život před volbou jsme možnost neměli:)
Kniha mě bavila a někdy mi přišel Tobiasův pohled na svět lepší než od Tris:)

03.07.2017 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Podle mě úžasná kniha:) Doporučuji přečíst:)

22.05.2016 5 z 5

Odhalená Odhalená Kristin Cast

Další dobrý díl:) Školu noci mám ráda,ale je opravdu moc natahovaná. Stačilo by nanejvýš napsat 10 knih a né 12,ale i tak se těším na poslední knížku!:)

12.04.2016 4 z 5

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Na knihu jsem narazila v knihovně a zaujal mě název knihy,tak jsem si ji půjčila s tím,že to třeba bude dobré. Ale musím říct,že mě tato kniha opravdu překvapila. Strašně lehce se mi četla a 450 stránek jsem přelétla snad za 2 dny. Velmi strhující,hororový a napínavý příběh. Určitě mám v plánu si přečíst něco dalšího od tohoto autora:) Chystám se zhlédnout i film,tak snad bude dobrý jako knížka!

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Taktéž mi přišlo,že i tento díl se občas trošku vlekl. Ale konec mě velmi překvapil a nejen tato knížka,ale i celá trilogie se mi velmi líbila. Takže určitě doporučuji přečíst!:)

16.06.2018 4 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Kniha nebyla špatná,ale člověk by čekal nějaký zvrat po prvním díle. Jako oddechovka dobré:)

01.09.2017 3 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Toto byla moje první detektivka a musím říct,že mě nezklamala. Napínavý příběh,mnoho postav,styl psaní,který se mi moc dobře a rychle četl. Nějaké malé chybky kniha měla,ale nic velkého podle mě. Přesto hodně lidí má zde na ni negativní názor,možná to je tím,že detektivky čtou často a postrádali tam tedy něco,co v jiných detektivkách je. Mě ale přesto všechno kniha nadchla a proto sama za sebe dooručuji:)

01.09.2017 5 z 5

Lakomec / Misantrop / Tartuffe Lakomec / Misantrop / Tartuffe Molière (p)

Četla jsem pouze Lakomce na maturitu. A i přesto že to byla povinná četba,tak mě celkem příběh bavil. Pokud také vybíráte knížky na maturitu,tak Lakomec je určitě dobrá volba:) Lehká a rychlá četba.

31.07.2017 5 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Na tuto knihu opravdu nemám slov...
Narazila jsem na ní náhodou v knihovně a vůbec nelituji,že jsem si ji půjčila. Naprosto úchvatná knížka. Vypráví příběh,který vás vtáhne do děje a nepustí. Těch 520 stánek opravdu nestačí. Moc se mrzí,že druhý díl asi nepřeloží,ale doufejme,že nakonec se rozhodnout další díl přeložit,protože si to kniha opravdu zaslouží.
Už velmi dlouhou dobu jsem nečetla,tak moc podařenou knížku. Darhower je spisovatelka s velkým S.

12.06.2017 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

První díl mi přišel o něco lepší,ale i přesto hodnotím kladně. Pokud se vám líbil první díl,tak doporučuji přečíst.
Konec vás určitě navnadí na další díl. Nemohu se dočkat!

22.05.2017 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Tak nečekala jsem,že až tak špatně bude kniha hodnocená.
Já hodnotím knihu kladně:) Moc se mi líbilo zpracování i poutavý příběh. Ještě řekněte,že nemáte rádi opuštěné strašidelné místa,ještě bývalé blázince... :D Já knihu přečetla za 3-4 dny a velmi mě potěšila. Čekala jsem od této knihy přesně to, čeho jsem se dočkala:)
Jinak až v den,kdy jsem knihu dočetla,jsem si všimla,že název na obalu je fosforeskující:D

12.05.2017 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

U mě jedině 5 z 5ti hvězdiček,jinak ohodnotit tato kniha nejde. Děj naprosto dech beroucí a strašně se mi na knize líbí,že ukazuje svět z jiných pohledů. Tím jak se Tris mění,tak i jinak přemýšlí a vnímá svět. Možná mám ten pocit jen já,ale opravdu mi to tak příjde,hlavně v následujících dílech.
Pokud jste neviděli film,doporučuji si prvně přečíst knihu a poté se kouknout na film. První filmové zpracování se celkem knize ještě podobá,ale od druhého dílu už moc ne... Proto si nenecháme zkazit knihu něčím,co je ve filmu:) Ale i přesto mám ráda jak knižní zpracování,tak to filmové:)

12.05.2017 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Geralta jsem si naprosto zamilovala a v druhém dílé ještě více. Moc se mi líbily části s Ciri:)
Těším se na další díl:)

12.05.2017 5 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Ze začátku mě kniha nebavila,jen jsem nad ní seděla a doslova se nudila,ale pak kniha vzala spád a neskutečně mě začala bavit. Možná bych řekla,že je ještě lepší než první díl:) Určitě doporučuji pokračovat v knize,pokud jste někde na začátku a moc vás nebere. Moc se těším na další díl:)
PS: Zbožňuji Gabriela,strašně jsem si ho zamilovala a stejně tak i Marcuse:)
Annalis jsem začala nenávidět,vím,že sice měla k tomu,co udělala,svoje důvody,ale můj názor to nemění...

30.01.2017 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Za sebe musím říct,že kniha mě ze začátku až tak moc nebrala,ale pak nabrala spád a já se začetla a nemohla se odtrhnout. Když jsem knihu dočetla měla jsem na rtech ten úsměv,ale i ten smutný pocit,že už je konec... Knihu jedině doporučuji.
BTW: Lucas je prostě vysněný kluk ❤

17.07.2016 5 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Úžasné zakončení série. Jsem strašně ráda,že jsem se k této sérii dostala,protože takhle dobré knížky jsem zase dlouho nečetla.
Takže pokud někdo tuhle knížku nečetl,tak mohu jen doporučit. Tahle knižní série vás bude určitě bavit:)

05.06.2016 5 z 5

Zodiac Zodiac Robert Graysmith

Knížku jsem si musela přečíst,protože mě takové případy zajímají. Už jen to,že tuto knihu psal člověk,který byl okolo,když se všechno dělo je velmi kladné +. Protože to může vyprávět tak,jak to opravdu bylo a jak si to pamatuje. Za mne velmi poutavá kniha,kterou doporučuji přečíst! Film jsem ještě neviděla,ale taktéž se ho chystám zhlédnout:)